999 rezultate për

moto

15-vjeçarja doli për vrap në Dajt: U ngacmua nga një motorist, i mbylli gojën dhe e preku Shërbimi i Çështjeve të Brendshme dhe Ankesave i referoi Prokurorisë për hetimin paraprak ndaj veprimet të dy oficerëve
Gabimi fatal i pilotit, zbulohet shkaku që i mori jetën 97 personave në bord (FOTO LAJM) Gabimi i mundshëm fatal i pilotit mund të jetë shkak i rrëzimit të aeroplanit në Pakistan, ku humbën jetën 97 persona, t
190 km në orë, filmohet aksidenti i frikshëm i motorristes joshëse (VIDEO) Një video e kapur nga kamera e helmetës së një motoristeje ruse ka kapur momemtin e tmerrshëm të përplasjes së saj gjatë
Aksident në Shkodër, plagoset rëndë drejtuesi i motoçikletës Një aksident ka ndodhur mëngjesin e ditës së sotme në Shkodër ku si pasojë është plagosur një person. Aksidenti ka nd
Makina përplas motorin në Elbasan, një i plagosur rëndë Një aksident ka ndodhur këtë mbrëmje në Elbasan. Sipas informacioneve paraprake, një automjet tip “Golf” ka përplasur nj
Aksident i rëndë në Tiranë, makina përplas motorin Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në Tiranë. Burimet zyrtare bëjnë të ditur se një motor u përplas me
Plas sherri mes motoristit dhe taksistit në Tiranë, ndërhyjnë Shqiponjat Një sherr mes një motoristi dhe një taksisti ka ndodhur pak më parë në Tiranë duke u zënë me grushta dhe duke ofenduar n
Dalin pamjet, momenti kur ekzekutohet drejtuesi i bandës së famshme të motorave (FOTO LAJM) Disa pamje shqetësuese tregojnë momentin kur dy burra me maska ekzekutojmë me armë drejtuesin e bandës së motorristëve n
Futbollisti që u vra në një përplasje me motor, tani rezulton i gjallë Tabloidi gjerman “Bild” sjell një histori të pabesueshme me një futbollist që prej thuajse 5 vitesh konsiderohet i vdeku
MotoGP pezullohet deri në korrik, anulohen garat e Gjermanisë, Holandës dhe Finlandës Drejuesit e MotoGP lajmëruan këtë të mërkurë anulimin e tri garave të tjera të vitit 2020. Bëhet fjalë për Çmimet e Mëdh
Një tjetër ''lodër'', Morena Taraku pozon mbi motorin unik (FOTO LAJM) Morena Taraku herë pas here ju ka prezantuar me ''bisha'' luksoze. Edhe sot, këngëtarja ka bërë po të njëjtën gjë. Aj
Motorçikleta shpërthen në flakë në mes të Tiranës (VIDEO) Një motorçikletë ka shpërthyer në flakë në kryeqytet ditën e sotme. Shkaqet janë akoma të paqarta, ndërkohë që ngjarj
Makinat bëhen përshesh në Ish-Bllok, njëra përfundon brenda dyqanit (FOTO LAJM) Një aksident masiv ka ndodhur pak më parë në zonën e “ish-Bllokut” në Tiranë, në të cilin janë përfshirë një numër i mad
Motoçiklistët shpëtojnë nga vdekja, pasi ndiqen nga një tigër (VIDEO) Disa motoçiklist duket se kanë qenë me fat, pasi që ata janë ndjekur nga një tigër. Kjo gjë e pazakontë ka ndodhur në
ZYRTARE/ Moto GP shtyen dy gara për shkak të koronavirusit Për shkak të pandemisë së koronavirusit, FIM, IRTA dhe Dorna Sports kanë konfirmuar këtë të martë shtyrjen e Çmimit të M
Makina përplas motorçikletën në Shkodër, humb jetën 68 vjeçari Një aksident me vdekje ka ndodhur ditën e sotme në Shkodër. Sipas informacioneve paraprake, motori me të cilin udhëto
Koronavirusi vendos në rrezik sezonin e ri të Moto GP Fillimi i sezonit 2020 në Moto Gp dështon sërish për shkak të emergjencës nga koronavirusi. Pas anulimit të Çmimit të
10 lojrat që zhvillojnë intelektin, aftësitë psikomotore dhe gjuhësore tek fëmijët Sipas Metodës Montessori, lojërat ndijore paraqesin një fazë shumë të rëndësishme në rritjen e fëmijëve. Stimulimi dhe m
8 Marsi nën moton, "Shteti që të shtyp është shtet që të dhunon" (VIDEO) Qindra gra me parullat “Ti nuk je fajtore” dhe “Shteti që shtyp është shtet që dhunon” marshuan për të drejtat e grave m
Motoristi i fast food-it përplas këmbësorin në Vlorë Një aksident ka ndodhur pak më parë në qytetin e Vlorës, ku për pasojë kanë mbetur të plagosur dy persona. Një motor,