999 rezultate për

moskĂ

Moska "zgjeron" pretendimet: Afërdita, planet rus Pasi ka përfunduar pretendimet për territore në tokë, Rusia tani ka hedhur sytë nga hapësira dhe ka zgjedhur Afërditën,
Vrasja e Florjan Lamçes, shkon në katër numri i të arrestuarve Policia e Elbasani ka arrestuar dy shtetas të tjerë duke e çuar në katër numrin e të arrestuarve për vrasjen e shtetasit
I kishte rezistuar Covid-19, shteti europian pezullon futbollin Kufizime të reja priten të vijnë në Rusi dhe menjëherë nisma ka ardhur nga Moska. Kryebashkiaku i kryeqytetit, për shkak
Rama lëshon fare gojën nga Moska për shqiptarët: Për inat të vjehrrës, pal*ohen me mullixhiun "Nga inati i vjehrrës janë palluar me mullixhiun dhe pa e pas mullixhiu fare në axhendë këtë punë..." Nga Moska ku nd
I shënoi Juves në Champions, bardhezinjtë blejnë sulmuesin (VIDEO) Juventusi ka arritur që ta sigurojë transferimin e Aleksej Miranchuk. Sulmuesi rus la përshtypje mjaftë të mira për s
Putin refuzon vizën senatorit amerikan Rusia i refuzoi vizën senatorit amerikan, Ron Johnson, i cili do të udhëtonte në këtë vend në kuadër të një delegacioni
Moska e përfshirë në protesta, Putin me batiskaf 50 metër nën ujë (VIDEO) Në prag të Ditës Kombëtare të Marinës, Presidenti Vladimir Putin është shfaqur sërish si personazh i filmave aksion.
SHBA rikthen raketat në Europë duke synuar Rusinë (FOTO LAJM) Shtetet e Bashkuara të Amerikës duket se kanë ndërmarrë një vendim të papritur, duke vendosur raketa në Europë, më saktë
Plas në studio, Gjuzi zihet me Myftarajn (VIDEO) Kreu i Partisë Konservatore Kujtim Gjuzi i ftuar në emisionin “360 Gradë” në RTV Ora u përplas me Kastriot Myftarajn, i
Moska: Ndalni "Shqipërinë e Madhe" Është hera e dytë brenda disa javësh ku Ministria e Jashtme e Rusisë ka reaguar mbi deklaratat e Kryeministri Edi Rama n
MPJ-ja Ruse : Moska qëndrim të njëjtë për Kosovën Moska nuk e ka ndryshua qëndrimin ndaj Kosovës, ka thënë zëdhënësja e ministrisë së Jashtme të Rusisë, Marija Zaharova,
Moska vë re përpjekjet e SHBA për të ndërhyrë në procesin zgjedhor rus Moska ka parë përpjekje për të ndërhyrë në zgjedhjet e ardhshme ruse që vijnë nga SHBA, tha një diplomat i lartë rus.
Moska proteston ndaj Athinës për dëbimin e diplomatëve rusë Rusia ka thirrur ambasadorin e Greqisë në Moskë, për të protestuar vendimin e Athinës zyrtare, që ka dëbuar dy diplomatë
Trump e quajti Putin "konkurrent", reagon Moska Kur u pyet se çfarë mendon Kremlini për Donald Trump, pasi ai e quajti homologun rus, Vladimir Putin si "konkurrent", kë
Dhurata më e veçantë për Messin vjen nga Moska (FOTO LAJM) "Ylli" i bracelonës ditën e sotme feston 31 vjetorin e lindjes së tij. Për të ditën e sotme kanë qënë të shumta mesa
Macron: Moska të mbetet anëtare e Këshillit të Evropës Presidenti francez Emmanuel Macron dëshiron që Rusia të mbetet anëtare e Këshillit të Evropës. “Unë dua që Rusia të q
Çudit Moska: Humb punën ai zyrtar që bën pushime në Shqipëri Një lajm i çuditshëm vjen nga Moska e largët ku autoritetet ruse kanë paralajmëruar të gjithë zyrtarët që punojnë në sht
Vrasja e të riut për një karikues, prokuroria rikthen në burg tre të liruarit Prokuroria e Tiranës ka ndryshuar qëndrim për të rinjtë e liruar të cilët ishin në burg për vrasjen e Mavri Mihalit.
Putin telefonon Rouhanin, paralajmëron kaos global Presidenti rus Vladimir Putin paralajmëroi për “kaos” global gjatë një bisede telefonike me presidentin e Iranit, të fok
Putin telefonon Rouhanin, paralajmëron kaos global Presidenti rus Vladimir Putin paralajmëroi për “kaos” global gjatë një bisede telefonike me presidentin e Iranit, të fok