999 rezultate për

moria

Mjekët paralajmërojnë katastrofën, ç' po ndodh në kampin grek ku janë ''ngujuar'' mijëra vetë (FOTO LAJM) Vendet e BE po përpiqen të ngadalësojnë përhapjen e virusit Corona, e dhjetëra mijëra refugjatë kanë mbetur të ngujuar n
Basha kujton 75-vjetorin e Çlirimit të Tiranës, homazhe tek memoriali i ish-të përndjekurve politikë Teksa sot shënohet 75-vjetori i Çlirimit të Tiranës, këtë ditë e ka kujtuar edhe kreu i opozitës, Lulzim Basha. Kryed
Tentoi të ngrinte memorial për terroristin Katsifa, shoqërohet një person Një person është proceduar nga policia për shkak se tentoi që të ngrinte memorial për ultranacionalistin greke Katsifa,
“Le Courrier des Balkans”: Memoriali i Erdoganit nuk i rri mirë Tiranës Revista franceze “Le Courrier des Balkans” i ka kushtuar një artikull memorialit për grushtin e shtetit në Turqi të ngri
Thyhet gjatë natës memoriali turk te Parku i Liqenit (FOTO LAJM) Monumenti në Parkun e Liqenit për viktimat e grushtit të shtetit në Turqi është thyer gjatë natës së shkuar. Sot në
Tjeter memorial në Tiranë, ketë herë për hebrenjtë Shqipëria është një nga të paktat vende që gjatë luftës së Dytë Botërore i hapi derën hebrenjve që ndiqeshin nga nazistë
Mbulohet me flamurin kombëtar memoriali i mbështetësve të Erdoganit tek Liqeni Artificial (FOTO LAJM) Një grup aktistësh protestuan dje tek memoriali i mbështetësve të Erdoganit në Kodrat e Liqenit të Tiranës duke e mbulua
"Erdogani i çon miliardat dhe fabrikat në Serbi, kurse memorialet në Shqipëri" (FOTO LAJM) Presidenti turk, Recep Tayip Erdogan do të zhvillojë një vizitë në Serbi më datë 29 gusht. Lajmin e ka dhënë portali i n
Plas në PD pas pranisë së Çollakut në memorialin e Erdoganit: Shkoi me kokën e tij, nuk përfaqësoi PD-në Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Gerti Bogdani dënon ashpër ngritjen e memorialit në nder të viktimave të tentativës
DW: Shqiptarët i thanë jo memorialit të Erdoganit, pse heshtin qeveria dhe opozita? Qytetarë të Tiranës kërkojnë heqjen nga Parku Publik të Memorialit për të rënët turq në grushtin e shtetit 2016 në Turqi
Memoriali i mbështetësve të Erdoganit dhe drama me tre akte e raporteve Rama-Erdogan Nga Genc Pollo Ambasadori turk Hidajet Bajraktar, një burrë shtatmesëm, i qeshur e shoqëror erdhi të më takonte
Analisti amerikan: E vërteta e memorialit të Erdoganit në Tiranë dhe i ashtuquajturi "Grusht Shteti" Profesori i Kolumbias David Phillips mendon se memoriali për viktimat e grushtit të dështuar të shtetit në Turqi, nuk ki
Analisti amerikan: Shqiptarët ta refuzojnë memorialin turk Analisti amerikan David Phillips thotë se memoriali për viktimat e grushtit të dështuar të shtetit në Turqi, nuk kishte
"Memoriali i mbështetësve të Erdoganit në Tiranë, shenjë e një populli servil dhe pa karakter" Nga Denis Dyrnjaja Memoriali i ushtarëve turq duhet parë si shenjë realiteti të thelbit tonë si një popull ser
Persona të paidentifikuar shkatërruan memorialin e Thimio Lolit, reagon qeveria greke Ministria e Jashtme greke ka reaguar pas ngjrjas së ndodhur në Finiq ku persona të paidentifikuar shkatërruan memorialin
NATO nderon me memorial dy Dëshmorët e Atdheut (FOTO LAJM) Një memorial për të nderuar dy ushtarakët shqiptarë që humbën jetën është vendosur në bazën e NATO-s, kampin Adazi në Le
Tifozët e Realit nuk ndalin vërshëllimat ndaj Bale, divorci afër Rrebesh vërshëllimash nga ana e tifozëve në "Santiago Bernabeu" për Gareth Bale. Uellsiani në qendër të zërave të merkat
Musliu për VV-në: Turp të keni që nuk votuat për Memorialin Adem Jashari Deputetët Glauk Konjufca e Ganimete Musliut kanë pasur një debat të ashpër, në lidhje për ligjin e Kompleksit Memorial “
Nuk kalon ligji për Kompleksin Memorial "Adem Jashari" As sot në seancën e Kuvendit të Kosovës nuk ka arritur të votohet Projektligji për Kompleksin Memorial “Adem Jashari” në
Çudira shqiptare: Në kulmin e turizmit mbyllin memorialin e Skënderbeut Vendvarrimi i Skënderbeut tregon shumë pak nga mistikja ende e pazbuluar dhe e ekspozuar. Aktualisht “my memorial” po i