999 rezultate për

more

Morën 36 hektarë tokë në bregdet, ky është zyrtari që denoncoi vjedhjen Vetëm pak ditë më parë një grup zyrtarësh dhe ish-zyrtarësh u arrestuan me akuzën se kishin tjetërsur 36 hektarë tokë në
Jashari dhe Lladrovci morën pjesë në rivarrimin e Kërçovës Në Zajas të Kërçovës, është xhvilluar ceremonia e rivarrimit të 280 mbetjeve mortore nga varrezat masive në këtë anë, të
ATK bastis një klinikë në Prishtinë Departamenti i Hetimeve Tatimore dhe Inteligjencës, në bashkëpunim me Policinë e Krimeve Ekonomike, ka zhvilluar një bas
Denoncohet nga qytetari, shkarkohet kreu i drejtorisë Arsimore Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla në një deklaratë për shtyp ka njoftuar shkarkimin kreut të drejtorisë arsimore të M
Moreno: Nuk dua që ai të largohet Ylli brazilian është shumë afër për të lënë Liverpoolin, por shoku i skuadrës është duke bërë të pamundurën që ai të qën
350 mijë euro në valixhe, 51-vjeçari habit policinë në Rinas Policia e Tiranës ka nisur procedimin penal në gjendje të lirë për një shtetas italian. Kjo për shkak se gjatë kontr
Keni nxjerrë shtëpinë në Airbnb apo Booking? Tatimet "kërcënojnë" qytetarët Kohëve të fundit ka një rritje të atyre që si opsion qiradhënie kanë zgjedhur faqe si Airbnb apo Booking duke i kthyer a
Jashari dyshon te qeveria për listat, ka një paralajmërim Qeveria e Kosovës, ka miratuar raportin me listën e numrit të Dëshmorëve të Kombit, sipas shënimeve të ofruara nga puna
Personazhet e filmave vizatimorë që ekzistojnë vërtet në jetën reale (FOTO LAJM) Cila mund të jetë një vajzë e vogël që nuk ka ëndërruar njëherë në jetën e saj të bëhet një princeshë e “Disney”? Hi
Listës së dëshmorëve i shtohen edhe 209 të rënë Listës së dëshmorëve të Kosovës i janë shtuar edhe 209 të rënë. Qeveria e Kosovës ka miratuar listën përfundimtare të
Argjentina mesazh Botërorit, mposht 1-0 vendin mikpritës Kombëtarja e Argjentinës mposhti Rusinë në Luzhniki Arena të Moskës falë një goli në fund të ndeshjes. Në fund edhe e
Denoncimi: Në makinën e Sotës ishte dhe një Habilaj, si i morën paratë së sy të policisë Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë sërish një denoncim në lidhje me ndalimin e biznesmenit Sota. Ai ka deklaruar
Porosia e Macron për Trump-in: Mos e shndërro Iranin në një tjetër Kore Veriore! Irani do të bëhet një tjetër Kore Veriu, nëse SHBA-të prishin marrëveshjen bërthamore të nënshkruar me Teheranin në viti
135 kandidatë nuk morën asnjë votë në zgjedhjet lokale Garuan në zgjedhjet lokale për ulëse në asamble komunale, por nuk kanë votuar as veten. E as nuk morën votë nga dikus
Ahmeti takon ambasadorin amerikan Bejli Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti është takuar me Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës
Këta janë 139 asambleistat që nuk morën asnjë votë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve para pak kohësh ka publikuar listat e kandidatëve që kanë fituar ulëse nëpër asambletë ko
Plas sherri në Kuvend: Ndreu i thotë Salianjit se po kërkon të rrihet Ka vijuar edhe sot në Kuvend debati mes deputetëve të PD-së dhe PS-së pas zënkës së mbrëmshme në televizion. Ndërkohë
Shifrat tronditëse: Nga janari janë mbyllur 10 578 biznese Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve ka përditësuar listën e subjekteve pasive deri në 25 tetor të këtij viti. Numri i pë
SHBA paralajmëron një luftë të re Një nga zyrtarët e Pentagonit ka deklaruar se mënyra e vetme për të shkatërruar plotësisht të gjitha pjesët e programit
Montella: Pas një kohe, ne u kthyem në rrugën e duhur dhe në fund morëm pikë Vincenzo Montella ka "besim të madh" se Milani dhe emrat e yjeve të tyre "do të përmirësohen në mënyrë të pashmangshme"