E FUNDIT/ Lëkundet përsëri vendi, mësoni epiqendrën
999 rezultate për

monedhat

Të ngjashme me "euron", si do të duken kartmonedhat e reja shqiptare (FOTO LAJM) Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko ka prezantuar kartëmonedhat e reja që do të qarkullojnë në vendin tonë.
Gjendet qypi plot me florinj, monedha të lashta romake (FOTO LAJM) Arkeologët po studiojnë një qyp me monedha të lashta romake, të gjetur në rrënojat e një teatri të vjetër në veri të Ita
Plot 120 mijë monedha, me kovë e lopatë: Si e shlyeu biznesmeni borxhin prej 6 vitesh (FOTO & VIDEO) Një biznesmen ka vendosur që të shlyejë një borxh prej 1,200 paundësh duke i dorëzuar përmbaruesit 120,000 monedha. 3
Çifti gjen thesarin e pabesueshëm, vlen plot 5 milion paund (FOTO LAJM) Një çift që merret me zbulimin e metaleve, ka gjetur një nga depot më të mëdha të thesarit në historinë britanike, i cil
Hyjnë në treg prerjet 100 dhe 200 euro: Nuk falsifikohen Banka Qendrore Evropiane ka bërë me dije, se kartmonedhat e reja 100 dhe 200 euro kanë dalë sot në qarkullim. Kartmon
Më 28 maj dalin në treg kartmonedhat e reja 100 dhe 200 euro (FOTO LAJM) Banka Qendrore Europiane do të nxjerrë kartëmonedhat e reja 100 dhe 200 euro këtë muaj. Kartëmonedhat e reja raportoh
Biznesmeni blen makinën e shtrenjtë me monedhat e kursyera Një biznesmen këmbënguli që ta bënte pagesën e parë të makinës së tij me monedha. Punonjësit në një dyqan makinash në
Këtë vit zhduket kartmonedha 500 euro “Më 27 janar të 2019-s, 17 nga 19 Bankat Qendrore kombëtare në zonën e Euros nuk do të lëshojnë më kartëmonedha 500-euro
Si të ndërroni në sportelet e bankave paratë e dëmtuara Nëse keni kartmonedha të dëmtuara, nuk ka asnjë arsye për t’u shqetësuar. Ato mund ti ndërroni lehtësisht në bankat e
Zbulohen monedha me mbishkrimin "Allah" në Angli Një ekspozitë ka zbuluar se një mbret mesjetar në Britani nxirrte monedha ari me fjalët arabe në to, që thoshin “Nuk ka
Si do të jenë kartëmonedhat e reja Euro Të hënën u prezantuan kartëmonedhat e reja 100 dhe 200 euroshe, të cilat pritet të dalin në qarkullim Majin e ardhshëm.
Gedafi ka lënë pas një thesar marramendës, ku gjendet tani Ndërsa Libia vuan nga problemet ekonomike, një “magazinë” e vërtetë me monedha ari ndodhet në qytetin Bedya. Mendohet
Çfarë ndodh me monedhat që hedhim në shatërvane "Fontana di Trevi” në Romë ka një traditë të gjatë: nëse qëndroni me kurriz nga shatërvani dhe hidhni një monedhë me dor
Një shekull më parë, kur në Shqipëri përdoreshin 25 monedha të ndryshme Deri në momentin e emetimit të monedhës kombëtare Shqipëria është konsideruar një “babiloni” sa i përket monedhave të hu
Që nga llampa te kartëmonedhat, shpikjet që shkruajtën historinë Që nga lashtësia njerëzimi ka patur mënyrat dhe mjetet e veta të përparimit. Që nga rrota e deri tek avancimi i tekn
Me siguri këto fakte mbi lekët nuk i dinit Njëra ndër gjërat më pak të njohura mbi paranë është edhe aroma të cilën e ndiejmë tek monedhat. A e keni ditur që ato k
Nga 15 maji hidhen në treg kartëmonedhat 10 dhe 15 denarë prej polimeri Nga data 15 e muajit të ardhshëm Banka Popullore e Republikës së Maqedonisë për herë të parë vendos kartëmonedha të poli
Kartëmonedhat 10 dhe 50 denarë do të qarkullojnë deri në 8 shtator Prej 10 majit të këtij viti, kartëmonedhat e reja të polimerit do të vihen në qarkullim në emërtime prej 10 dhe 50 denar
Fundi i dhimbshëm i Bitcoin Bitcoin u rrit për 1,900% vitin e kaluar, para se të binte prapë. Investitori legjendar Warren Buffet ka paralajmërua
Çfarë ndodh me monedhat që hedhim në shatërvane? Shatërvani "Trevi" në Romë, ka një traditë të gjatë: nëse qëndroni me kurriz nga shatërvani dhe hidhni një monedhë me do