999 rezultate për

moisi

Të pathënat, kur gjeneral Spiro Moisiu refuzoi Enverin dhe nuk shkoi në Pallatin e Brigadave Publikohet historia e panjohur e Spiro Moisiut, ish-ushtarakut të karrierës që edhe pse në “Revolucionin e Qershorit” ki
Moisi Habilaj lë qelinë e burgut Moisi Habilaj ka lënë qelinë e burgut dhe pritet të qendrojë në arrest shtëpiak. Sipas mediave italiane, ai do te qendro
Pezullohet mësimi deri në datën 6 dhjetor në Universitetin "Aleksandër Moisiu" Universiteti “Aleksandër Moisiu” nëpërmjet një postimi në Facebook ka njoftuar pezullimin e mësimit deri në datën 6 dhje
PËRGJIMET/ "Më tha Drini i madh...", "kunati i Shokut Xhemal": Bisedat e papublikuara mes Habilajve dhe babait të Tahirit Në fashikujt e vendimit për Saimir Tahirin, të cilin gjykata e Krimeve të Rënda e ka arsyetuar mjaft gjatë, rezultojnë e
“Moisi Habilaj udhëtoi me babain dhe gruan e Tahirit..": Berisha akuzon prokurorinë Ish-kryeministri Sali Berisha ka akuzuar prokurorinë se ka fshehur disa nga provat më “përvëluese” për çështjen e ish-mi
Brenda bandës së Habilajve: Shkëlqimi dhe rënia e kushërinjve të Tahirit Më 25 tetor 2013, ora 10 e darkës, katër shqiptarë po udhëtonin me dy makina në Itali shumë të mërzitur. Ata e konsidero
Votimet e 30 qershorit , ish-presidenti Moisiu: Nuk besoj të ketë përplasje Ish-Presidenti, Alfred Mosiu, ndërsa ka komentuar situatën politike të krijuar në vend, i pyetur nëse rrezikon të ketë p
7 "urdhëresat" e Moisiut Ish-presidenti Alfred Moisu ka deklaruar se vendi ndodhet në një krizë politike që sa vjen dhe po përkeqësohet, teksa ka
Gjykata italiane vendos 15 vite burg për Moisi Habilajn Gjykata e Katanias në Itali dënon me 15 vite, 5 muaj e 10 ditë Moisi Habilajn, i konsideruar si kreu i bandës së Habilaj
"Avullon" bashkëpunëtori i Moisi Habilajt Seanca për anëtarët e grupit Habilaj që po gjykohen te Krimet e Rënda është shtyrë sërish. Mos njoftimi i Sabahudin Çela
Gjyqi i Moisi Habilaj në Itali, media italiane: Një marrëdhënie që 'djeg' ajo mes Habilajt dhe Tahirit "Moisi Habilaj nuk ka qenë kurrë një nga bosët kryesorë të trafikut ndërkombëtar të drogës, por vetëm një “bartës” i thj
Alfred Moisiu: Në Shqipëria nuk dënohen hajdutët dhe kriminelët, por policët dhe mjekët Ish-Presidenti i Republikës, Alfred Moisiu thotë se Shqipëria ka politikanë që meritojnë të jenë prapa hekurave. I ftuar
Ish-presidenti i prerë: Kosova është krahinë e Shqipërisë Ish-presidenti i Shqipërisë, Alfred Moisiu, në një intervistë për Televizionin Shqiptar, e ka ripërsëritur deklaratën e
Në këtë datë Moisi Habilaj del para gjykatës, akuzat ndaj tij Të martën e ardhshme më datë 12 mars, në Katania të Italisë, do të zhvillohet seanca e rradhës ndaj të arrestuarve të ba
"Moisi Habilaj mbrohej nga një njeri me pushtet", rrefehet blerësi italian i drogës Dosaj e Habilajve është rikthyer edhe një herë në vëmendjen e shtypit italian, pasi detaje të reja kanë dalë në skenë.
Moisiu tregon se si u përplas me Berishën për një ministër Ish-presidenti Alfred Moisiu, ne nje reagim per mosdekretimin e Sander Lleshit, nga ana e Presidentit Meta, ka treguar d
Si të aplikoni në FASTIP, ku bashkë me diplomën merrni edhe konratën e punës FASTIP (Fakulteti i Studimeve të Integruara me Praktikën) pranë Universitetit "Aleksandër Moisiu" Durrës është hapur vit
Merret vendimi për financierin e Habilajve, çfarë pritet të ndodhë Gjykata e Katanias në Itali ka ndryshuar vetëm pak kohë më parë masën e sigurisë për Nezar Seitin, i njohur ndryshe si “
Prokurorët shqiptarë në Itali për Moisi Habilajn, çfarë ndodhi në seancë Pyetja e Moisi Habilajt, Nazer Seitit dhe disa persona të tjerë në Itali për dosjen “Tahiri” nga Prokurorët e Krimeve të
Puthje në ajër, Moisi Habilaj habit me veprimin në gjykatën italiane Janë zbuluar detaje të reja në lidhje me seancën e djeshme në Itali ku u gjykua grupi i Moisi Habilajt. Mediat itali