999 rezultate për

mogherini

Tërmeti në Shqipëri, reagon Mogherini Shqipëria është tronditur nga një tërmet me magnitudë 5.8 ballë, duke shkaktuar panik te qytetarët. Në lidhje me tërm
Mogherini: Do pendohemi më vonë nëse nuk integrojmë Ballkanin Perëndimor Shefja në largim e diplomacisë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, ka thënë se nëse Ballkani Perëndimor nuk hyn në
Mogherini pas takimeve: Koha që Kosovës t'i hiqen vizat Federica Mogherini ka thënë se duhet të merret një vendim final për liberalizimin e vizave për Kosovën. Ka ardhur koh
Mediat serbe: Kjo është dhurata që Mogherini i bëri Kosovës E përditshmja serbe “Novosti” shkruan se Përfaqësuesja e lartë e BE-së për Politikën e Jashtme, Federica Mogherini në pr
Mogherini për REL: Pa heqjen e taksës nuk ka kushte për dialog (VIDEO) “Derisa tarifa që u ka vënë Prishtina mallrave të importuara nga Serbia dhe Bosnje e Hercegovina, mbetet në fuqi, nuk sh
Cakaj del me "lugën" bosh nga takimi me Mogherinin Ministri i Punëve të Jashtme, Gent Cakaj zhvilloi sot një takim në Bruksel me Përfaqësuesen e Lartë të Bashkimit Europia
Revoltohet Pack: Mogherini dhe Hanh mbyllën sytë ndaj korrupsionit dhe krimit të Shqipërisë Ish-eurodeputetja Doris Pack, ka reaguar lidhur me prezantimin e progres raportit për Shqipërinë. Përmes një postimi
Mogherini: Aksioni i djeshëm tregon se duhet një marrëveshje Kosovë-Serbi Përfaqësuesja e lartë e BE-së, Federica Mogherini, ka komentuar operacionin e djeshëm të Policisë së Kosovës në veri, ku
Haradinaj: Mogherini mër këcënoi në Tiranë për heqjen e taksës Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj pas përfundimit të mbledhjes së Qeverisë, ka deklaruar sërish se taksa ndaj pro
Mogherini hakmerret ndaj Haradinajt: Ushtria nuk bëhet vetëm me ligje Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, ka folur përsëri për formimin e ushtrisë nga Kuvendi i K
Kryemadhi: Edi Rama puthet në buzë me Federica Mogherinin Në një lidhje direkte me emisionin “Të Paekspozuarit” në News 24, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi hodhi akuzua mbi
Vuçiç mbërrin në Tiranë Presidenti serb, Aleksander Vuçiç, ka arritur në Tiranë, për t’iu bashkëngjitur pjesës tjetër të liderëve ballkaninë në
Mogherini flet nga Tirana: Opozita t'i ndihmojë shqiptarët për hapjen e negociatave Federica Mogherinin, përfaqësuesja e lartë për politikë të Jashtme në BE, i bëri thirrje opozitës që të mos i kthejë shp
Koçijançiç nuk do Merkelin dhe Maconin në bisedime duke thënë se mjafton Mogherini Federica Mogherini mbetet e vetmja ndërmjetëse në dialogun mes Prishtinës dhe Beogradit. Kështu ka thënë për gazetën
Haradinaj: Rama dhe Thaçi më bënë presion para të gjithëve Kryeministri Ramush Haradinaj mbrëmë nuk ka folur në Berlin pas përfundimit të Samitit. Por, këtë ai e ka bërë në një in
Zëdhënsja e Mogherinit: Dialogun nuk e udhëheq Merkel por ne Pas Samit të Berlinit që u mbajt me 29 prill, ka ardhur edhe reagimi i parë zyrtar në Brukseli. Zëdhënësja e Mogherinit,
Dalin pamjet kur Vuçiçi thyen vezën me Mogherinin (FOTO LAJM) Takimi mes udhëheqësve të Ballkanit Perëndimor, zhvilluar në Berlin, kishte një hyrje aspak formale. Duke qenë se ky
Delegacioni maqedonas në takim me Merkel Zyrtarët e vendit kanë filluar takimet nga agjenda e ngjeshur e ditës me përfaqësuesen e lartë të BE-së për politikën e
Weber për shkëmbimin e territoreve: Thaçi donte amnisti për vete, Mogherini falsifikoi procesin “Shkëmbimi i territoreve po diskutohet sepse Federica Mogherini e falsifikoi procesin që të mbajë punën e saj, ndërsa Ha
Haradinaj tregon momenti kur Mogherini u tensionua, anuloi konferencën Kryeministri i Kosoves, Ramush Haradinaj në një takim me strukturat e partisë në Rahovec, ka shpalosur detaje nga takime