999 rezultate për

mjeku

Kapërceu murin, ndahet nga jeta 17 vjeçari shqiptar në Itali Një i ri shqiptar ka humbur jetën ditën e sotme në Itali. Ngjarja mësohet të ketë ndodhur në orët e para të mëngjesit
Situata e Neymar është shqetësuese, flet mjeku i tij Neymar vazhdon të vuaj nga lëndimet dhe e fundit i ndodhi sot. Ylli i PSG u largua vetëm pas 12 minutësh në ndeshjen
Ankthi për Aldo Teqjen, mjeku tregon situatën Partizani barazoi 1-1 të shtunën ndaj Teutës në “Selman Stërmasi”, por gjithçka që prodhoi ky takim pa tifozë kaloi në p
Mbani shënim! 5 këshilla për të lehtësuar gripin Rrit madhesinë e shkrimit Zvogëlo madhesinë e shkrimit Jemi në sezonin e vjeshtës, ku gripi siguron hapësirën më të mad
"Shqiptarët e uritur", historia e fotografisë së realizuar në vitin 1913 “Askush më shumë se kjo fotografi e realizuar më 4 maj të vitit 1913 në Prishtinë, nuk dëshmon për mjerimin tonë. Shqipt
E mjekuan për alergji por kishte sindromën e rrallë, vajza e vogël shpëton për mrekulli Një vajzë e vogël vetëm 8 vjeç desh ka gjetur vdekjen pasi shkoi në spital e mbushur me pulla të kuqe dhe temperaturë sh
Duart tregojnë nëse vuani nga këto sëmundje të rënda Duart janë një nga pjesët e para të trupit që tregojnë shenja të plakjes, por ato gjithashtu mund të tregojnë probleme t
Keni bark të fryrë? Arsyet pse duhet të shkoni menjëherë te mjeku 10% deri 30% e popullsisë vuan nga fryrja. Problemet me tretjen, menstruacionet, kapsllëku dhe alergjitë ushqimore janë
Mjeku bën gabimin më të madh të karrierës, i bën abort gruas së gabuar Një doktor në Korenë e Jugut ka bërë gabimin më të madh të karrierës së tij, pasi i ka kryer një abort pacientes së gabu
Mjeku ngatërron pacienten, kryen abort të gruaja e gabuar Policia ka nisur një hetim në Korenë e Jugut pasi një mjek realizoi një abort gabimisht. Më 7 gusht, një paciente sht
Kufizimet që nënat e reja kanë disa javë pas lindjes me operacion Gjatë javës së parë pas operacionit, është e rëndësishme që të mos bëni asgjë tjetër, por të kujdeseni vetëm për veten d
Kujdes kur zgjidhni mjekun! Çdo minutë 5 të pajetë nga trajtimi i gabuar 2,6 milionë vetë vdesin çdo vit për shkak se janë bërë viktima të trajtimeve të gabuara mjekësore apo ilaçeve jo të duhu
18 vjet nga 11 shtatori, mjeku publikon pamjet e rralla mes rrënojave (FOTO LAJM) Sot bëhen 18 vjet nga sulmi terrorit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës kur u goditën Kullat Binjake. Në momentet e p
Rrahje në spitalin e Tetovës: Mjeku sulmon pacientin Një rast i ri i sulmi ka ndodhur në Spitalin klinik të Tetovës. Por, kësaj radhe, sipas Sektorit të Punëve të brendshme
Shkenca shpik vaginën me lëkurë peshku, mjeku në Brazil realizoi ndërhyrjen Një arritje e re e shkencës dhe e mjekësisë cilesohet ajo qe ka ndodhur ne Cali të Kolumbisë. Mjeket atje kanë arritur t
Shenjat që tregojnë se fëmija ka nevojë për një vizitë te mjeku Sëmundja e një fëmije është një përvojë e vështirë për çdo prind. Shumë probleme mund të shmangen nëse simptomat vërehen
Kishim frikë se mos Enveri na vdiste duke bërë seks me Nexhmijen! Mjeku rrëfen sekretet e "Bllokut" Blloku ishte ndoshta zona më e mistershme në Shqipërinë e paraviteve ’90. E ëndërruar dhe e paarritshme prej shumicës.
Këshillat e mjekut në rast helmimi Sezoni veror ka sjellë rastet e para të problemeve shëndetësore. Çdo ditë në shërbimin infektiv në QSUT janë paraqitur p
"Më sill 30 mijë euro ose te shkatërrova familjen", arrestohet mjeku popullor pasi kërcënoi një grua Eshtë arrestuar një mjek popullor për shkaka se ka mashtruar një grua e cila e ka denoncuar në polici. Policia e Koso
Dalin në skenë të tjera fakte mbi vdekjen e Astorit, gjendet një dokument i falsifikuar Futbolli Italian u trondit një vit më parë nga vdekja e kapitenit të Fiorentinës, Davide Astori. Ai ndërroi jetë në dhom