999 rezultate për

mjedisor

Panik në studio, gazetarja humb ndjenjat në transmetimin live (VIDEO) Transmetimet e drejtpërdrejta nuk janë të lehta dhe shpesh incidentet gjatë tyre janë të pashmangshme. Diçka e tillë
Organizata mjedisore: Prerja e pyjeve tropikale do të sjellë pandemi të reja Një grup i mbrojtjes së botës së egër paralajmëroi sot sa më shumë të ketë shkatërrim të botës natyrale aq më shumë pand
Krimi mjedisor në Porto Romano, autoritetet nuk reagojnë ndaj derdhjes së naftës në det Ndërsa shumica e qytetit të Durrësit është e mbyllur në shtëpi për shkak të masave të distancimit social që synojnë të p
Si të merrni veten pas një katastrofe mjedisore Katastrofat si uraganët, tërmetet, aksidentet a zjarret janë të papritura, të befta dhe dërrmuese. Shumë njerëz mund të
Krimet mjedisore në Shkodër, procedohen zyrtarë të bashkive dhe Inspektoriatit të Pyjeve Ka shkuar në 9 numri i shtetasve të proceduar për krime mjedisore dhe shpërdorim detyre. Operacioni është zhvilluar nga
"Po bëhet një krim i rëndë mjedisor pranë sarajeve të Ramës", Berisha publikon videon (VIDEO) Ish- kryeministri Sali Berisha ka publikuar këtë të dielë një video ku tregon prerjen e pëmëve në mal, fare pranë siç th
Nxënësit e "Jahja Kemalit" kthehen me sukese nga olimpiada "Golden Climate Olympiad" ShMP “Jahja Kemal” nuk ka të ndalur në arritjen e sukeseve. Ajo krahës që ofron kushte dhe cilësi të lartë të arsimit fi
5 vjet burg kush prek policin, kurse mjekët, infermierët dhe mësuesit po rrihet përditë Drafti i qeverisë për ndryshimet në Kodin Penal pritet të prekë 3 elementë. Ashpërsimin e dënimit mbi goditjet ndaj puno
Nga 1 marsi, Tirana pastrohet nga club-et e striptizmit Prej 1 marsit, nga Tirana do të hiqen club-et e striptizmit, të cilat kishin mbirë si kërpudhat pas shiut në të gjitha r
Ngordhin peshqit në Drin, ja shkaku Banorët e fshatit Barbullush në Lezhë i janë drejtuar emisionit Fiks Fare pasi në lumin Drin çdo ditë ata shohin sasira
Vlonjatët japin alarmin: Fëmijët po marrin helmin çdo ditë Banorët e Vlorës vazhdojnë të ankohen për ndotjen e madhe që është shfaqur në këtë zonë. Sipas nje leje te Ministris
Tirana: Qyteti që ka bërë më shumë ndryshime mjedisore në vitin e fundit Mbjellja e mbi 122 mijë pemëve, kthimi i qendrës së qytetit në pedonale, shtimi i lulishteve dhe këndeve të lojrave, e k
HEC-e në Osum? Blendi Klosi premton rrëzimin e lejes mjedisore Ministri i Mjedisit dhe Turizmit Blendi Klosi ka ndërhyrë në një lidhje live në Opinion ku ka deklaruar se një Hec i til
SKANDAL/ Leja mjedisore e HEC-eve mbi kanionet e Osumit është e skaduar Leja mjedisore për ndërtimin e hidrocentraleve mbi kanionet e Osumit është e pavlefshme sepse i ka kaluar afati. Ky ë
Pasojat e ndryshimeve të klimës nuk përballohen pa bashkëpunim rajonal Autoritetet e Ballkanit Perëndimor përgjegjës për ndryshimet mjedisore dhe klimatike u mblodhën sot në panelin e nivelit
Mazniku: Nuk do lejojmë asnjë biznes jashtë kritereve mjedisore Të gjitha pikat e grumbullimit të mbetjeve të automjeteve dhe metaleve të tjera, që ushtrojnë aktivitetin e tyre në terr
Aksioni në Luginën e Vjosës, Xhafaj tregon detajet Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj me anë të një statusi në Twitter ka lajmëruar për një aksion që po ndodh në luginën e
Sot mos dilni me makina! 4 segmentet ku nuk lejohet qarkullimi Bashkia e Tiranës ka rikthyer nismën “Dita pa makina” e cila synon sensibilizimin e njerëzve që të shmangin të paktën pë
Ne paguajmë 300 mln euro në vit taksë për mjedisin, po ku shkojnë?! Edhe pse paguajnë 2.8 për qind të PBB-së si "taksa mjedisore", qytetarët shqiptarë jetojnë sërish në vendin që nuk është
Vangjush Dako të hënën në Kuvend, ja arsyeja Pas kërkesës së opozitës, Komisioni për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik ka vendosur që të thërrasë në një seancë