999 rezultate për

miura

Habit futbollisti 52 vjeçar: Nuk tërhiqem nga futbolli deri sa të vdes Japonezi Kazuyoschi Miura, tashmë në moshën 52 vjeçare nuk ka ndërmend të largohet nga bota e futbollit. Sulmuesi i c
Futbollisti më i vjetër në botë sot ka ditëlindjen Japonezi Kazauyoshi Miura nuk ka ndërmend të tërhiqet nga futbolli i luajtur. Miura është në sezonin e tij të 34, si
Futbollisti që po thyen rekorde, rinovon kontratën në moshën 52-vjeçare Sulmuesi japonez, Kazuyoshi Miura është kthyer në një personazh të dashur për tifozët në mbarë globin, e një motivim për
Futbollisti 50-vjeçar firmos kontratë profesionale me klubin japonez Ish-futbollisti japonez, Kazuyoshi Miura, ka vazhduar të dëshmojë se mosha është thjesht vetëm një numër dhe jo pengesë
Golashënuesi më i vjetër i historisë së futbollit, luan deri 50 vjeç Kazauyoshi Miura është sulmuesi japonez i cili ka vendosur një rekord që vështirë se do të thyhet ndonjëherë. Ai do të l
Lojtari më i vjetër në botë rinovon kontratën Kazu Miura është një futbollist japonez që ka rinovuar kontratën e tij për një sezon tjetër me Jokohamën, klub që luan n
Mos e besoni po deshët! 48 vjeç dhe vazhdon të shënojë (VIDEO) Edhe pse në moshën 48-vjeçare Kazu Miura vazhdon ta bëjë më së miri detyrën e tij në fushën e lojës: shënimin e golave.
Ky është personi më i vjetër që ka ngjitur Everestin (FOTO-LAJM) Një japonez 80-vjeçar është bërë personi më i vjetër që ka ngjitur Everestin, malin më të lartë në botë. Yuichiro Miura