999 rezultate për

mitchell

Google shkarkon themeluesen e intelegjencës artificiale (AI) Google ka shkarkuar themeluesin dhe bashkëdrejtuesin e njësisë së saj të etikës së inteligjencës artificiale, duke prete
E rëndë në Tajlandë, burri i stresuar nga karantina hedh gruan nga dritarja Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Tajlandë, ku një burrë ka hedhur nga dritarja gruan e tij. Dave Mitchell, 46 vjeç h
Porositi një shampoo online, gruas i vjen "çudia" në derë Duket se porosia për një shampo i ka sjellë një gjë tjetër një gruaje. Kjo e fundit e cila kishte bërë një porosi onl
Tronditet administrata e Trump, jep dorëheqje zyrtari për Kosovën Burime të Washington Postit kanë treguar se letrën e dorëheqjes e ka dorëzuar Wess Mitchell top diplomat përgjegjës për
Maqedonia në qendër të vëmendjes, sot vizitohet nga Mogherini dhe Mitchell Përfaqësuesja e lartë e BE-së për Punë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini dhe ndihmës sekretari shtetëror për çës
Trump dërgon njeriun e tij në Maqedoni Ndihmësi i sekretarit shtetëror amerikan për Evropë dhe Euroazi, Wes Mitchell më 13 shtator do të vijë në Maqedoni në ta
Thaçi flet me zyrtarin e lartë amerikan, nuk i flet për ndarjen e Kosovës Presidenti i Kosovës, Hashm Thaçi ka bërë të ditur se gjatë ditës së sotme ka zhvilluar një bisedë telefonike me Ndihmës
Dëmtimi më i çuditshëm i historisë, flet ylli i UFC: Mu ndanë b***t në dysh! Ylli i UFC Bryce Mitchell ka zbuluar se ka pësuar një dëmtim të tmerrshëm në “qesen e herdheve” gjatë një aksidenti të ç
Gafa e postës britanike, dërgon pasaporta në vend të shampove Një 46 vjeçare angleze ka ngelur e habitur nga surpriza që ka marrë prej postës së saj. Vajza kishte porositur shamp
Thaçi edhe Vuçiç takojnë sot me Ndihmës Sekretarin Amerikan Wess Mitchell Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka deklaruar se sot do të ketë takime me Ndihmësin e Sekretarit Amerikan të Shtetit We
Mitchell ia bën të qartë Serbisë pozicionin e SHBA-ve për Kosovën Ndihmëssekretari i Shtetit Amerikan, Wes Mitchell, në ditën e dytë të qëndrimit në Serbi, ka zhvilluar një takim me pres
SHBA nuk merret me Kosovën, s'ka plan të ri Ndihmëssekretari amerikan Wess Mitchell nuk ka sjellë në Prishtinë ndonjë “plan të ri” për Kosovën, por ka rikonfirmuar
Haradinaj bisedon për dialogun që do të udhëheqë Thaçi me zyrtarin Amerikan Kryeministri Ramush Haradinaj priti në takim Ndihmës Sekretarin e Shtetit të SHBA-së për Çështje Evropiane dhe Evroaziat
Mitchell: Mos spekulloni, nuk ka plan shtesë për Kosovën dhe Serbinë Presidenti Hashim Thaçi ka mbajtur konferencë të përbashkët me ndihmës sekretarin e Shtetit të SHBA-së për Çështje Evrop
Ish-astronauti i NASA-s: Lufta hapësinore, e pashmangshme Wikileaks vijon me publikimin e e-maileve të shef i fushatës elektorale të Hillary Clinton, John Podestas, ish-këshillta
Kërkon njohjen e Kosovës nga Bahame Presidentja Atifete Jahjaga u takua në New York me ministrin e Jashtëm të Ishujve Bahame, Frederick Mitchell. Jahjaga
Lindsay Lohan sherr me Mitchell, arrestohet nga policia (FOTO-LAJM) Nuk i ndahen telashet Lindsay Lohan, e cila gjatë mbrëmjes së djeshme është zënë me 28-vjeçaren Tiffany Eve Mitchell, të
Shaqiri: Dua ti jap shumë Bayernit Xherdan Shaqiri dëshiron të japë maksiminim për Bayern Munchen. 20-vjeçari nga Gjilani, i cili u trasferua gjatë verës t
Hoxhaj kërkon njohje nga Bahamas Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, gjatë qëndrimit në New York, ka zhvilluar një takim
Negociatori Mitchell takon Abas Emisari amerikan për Lindjen e Mesme George Mitchell u takua me liderin palestinez Mahmud Abas në përpjekje për të mbajt