999 rezultate për

miratimi

Maksuti: Miratimi u bë konform kushtetutës Ekspertët shprehin shqetësimin e tyre për kohëzgjatjen e procedurave deri në fuqizimin e ligjit për shqipen, dhe me shpa
KE: Ligji i gjuhëve, në Komisionin e Venecias Komisioni Evropian pret që Ligji për përdorimin e gjuhëve të dërgohet për shqyrtim deri në Komisionin e Venecias, siç ës
Talat Xhaferi uron miratimin e ligjit për përdorimin e gjuhës shqipe Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi në faqen zyrtare në "Facebook", uroi miratimin e ligjin p
U sulmua nga Gruevski, reagon Xhaferi: Sjelljen e tij e vlerësojnë qytetarët Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi në një deklaratë për shtyp pas miratimit të Ligjit për gjuhën shqipe reagoi në lidhje
Gruevski pas miratimit të shqipes, largohet kokëulur nga Kuvendi (VIDEO) Deputeti i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski pas incidentit në kuvend kur u miratua ligji për gjuhën shqipe u largua nga Ku
Rritet numri i protestuesve para Kuvendit (VIDEO) Dhjetëra protestues janë duke qëndruar para objektit të Kuvendit dhe është duke u diskutuar për Ligjin për Përdorimin e
Kuvendi i Maqedonisë mblidhet sot, pritet miratimi i Ligjit për përdorimin e gjuhëve Për sot në ora 13:00 është paraparë vazhdimi i seancës së 32-të të Kuvendit të Maqedonisë, ku në rend dite është Ligji p
Bota e konsideroi veshjen më të dështuar, Bleona merr miratimin e divës së njohur Duket se Bleona nuk e ka ndarë mendjen që fustani i saj nuk ishte i duhuri. Përkundrazi ajo vazhdon të gjejë detaje q
Sela: Mosmiratimi i Ligjit për gjuhët është tradhti Aleanca për Shqiptarët i quan lojëra veprimet e partnerëve të koalicionit lidhur me Ligjin për përdorimin e gjuhëve. Lid
VMRO-ja nuk heq dorë nga amandamentet kundër gjuhës shqipe “Kryesi e re, me bindje të njëjta”. Kështu e komentojnë partitë shqiptare qëndrimin e kreut të OBRM-PDUKM-së, Hristjan M
Ligji për gjuhët, partitë nesër në koordinim me Xhaferin Kreu i Kuvendit Talat Xhaferi nesër pritet të mbledh koordinatorët e grupeve parlamentare për të diskutuar për debatin l
Javët e ardhshme vendosin miratimin e strategjisë për reformën publike Strategjia për reforma në administratën publike duhet të miratohet gjatë disa javëve në vazhdim, paralajmëroi Ministri p
Grubi: VMRO të mos e pengojë miratimin e shqipes Në prag të miratimit të Ligjit për përdorimin e gjuhëve në lexim të tretë, partitë politike ripërsëritën qëndrimet e pan
VMRO kthehet në Kuvend: do të pengojmë miratimin e ligjit të gjuhëve Nënkryetari i VMRO-DPMNE-së, Mitko Jançev nga selia e partisë, ka njoftuar se grupi parlamentar i VMRO-DPMNE-së do të hy
Ligji i gjuhëve, Ivanov shkruan 14 faqe kundër miratimit të shqipes Në seancën plenare të Kuvendit, të planifikuar më 29 janar, deputetët duhet përsëri të votojnë për ligjin për përdorimin
Ish-ministri i Brendshëm: Miratimi i shqipes si gjuhë zyrtare, hap i vonuar Ish-ministri i Brendshëm i Shqipërisë, Dritan Demiraj ka komentuar miratimin e ligjit të gjuhëve në Maqedoni. Në një
Milikije Halimi falënderon Zaevin: U tha, u bë! Pas miratimit me 69 vota pro te Ligjit për Gjuhën Shqipe në seancën plenare të Kuvendit të Maqedonisë ka reaguar Kryetar
Xhaferi: Pas miratimit të ligjit seancat edhe në shqip Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi pret që të enjten do të ketë kuorum kur duhet të votohet për Ligjin për gjuhët. Në
Nesër është një ditë e rëndësishme për demarkacionin Komisioni për Punë të Jashtme, Diasporë dhe Investime Strategjike,ka vendosur që të mbajë mbledhjen e radhës të nesërmen
Koalicioni s’ka vota as për projektbuxhetin 2018 E nisur para dy ditësh, seanca ku pritej të bëhej shqyrtimi i parë i projektligjit për buxhetin e vitit 2018, ka përfund