999 rezultate për

ministria

SHKUP/ Dy të vdekur gjatë grabitjes së armatosur, një nga viktimat një 22-vjeçar shqiptar Përplasje me pasojë dy viktima në qytetin e Shkupit. Ngjarja e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm ka patur një tentat
Vdekja në burgun francez e të riut shqiptar, reagon ministria e Jashtme Shqiptarët që vdesin nëpër burgjet e huaja nuk është një gjë e panjohur. Këtë herë viktima ka qenë Mentor Rexha i cil
Emrat, ky është Kabineti Qeveritar i Albin Kurtit Albin Kurti e ka bërë propozimin e kabinetit qeveritar me 15 ministri, 2 zëvendëskryeministra dhe 33 zëvendësministra.
ZYRTARE/ Vjosa Osmani mbetet jashtë qeverisë, kush janë 15 ministrat e propozuar nga Kurti Kreu i Vetëvendosjes, dhe njëherësh kandidati për kryeministër në Kosovë, Albin Kurti, ka bërë propozimin e kabinetit qe
Paralajmërimi i fortë nga Ministria e Brendshme: Gati lista me 250 persona! Sekretari i Përgjithshëm i Ministrisë së Brendshme, Plarent Ndreca, ka komentuar paketën anti-KÇK e cila hyri sot në fuq
"Ishte e pavaksinuar", Ministria reagon për vdekjen e 61 vjeçares nga gripi Ditën e sotme u raportua se një grua ndëroi jetë si pasojë e gripit. Mësohet se gruaja ishte e prekur nga gripi por k
Shqipëria në këmbë prej tërmetit të fortë, Ministria e Mbrojtjes: Nuk ka dëme! (FOTO LAJM) Ministria e Mbrojtjes informoi se nga tërmeti i mbrëmjes së sotme nuk ka të dëmtuar. Lëkundjet u ndjenë edhe në Kosovë.
Koronavirusi, porti i Durrësit merr masa shtesë e lajmëron udhëtarët Janë ndërmarrë masa të reja nga Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes sociale në lidhje me virusin që frikësuan botën,
Ministria e Lleshajt padit PD: Na dëmtuan imazhin, 1 milionë lekë dëmshpërblim! "Ministria e Brendshme kërkon nga Gjykata të njohë dëmin moral që ka shkaktuar Partia Demokratike në akuzat e saj, duke
Rrëzohet helikopteri ushtarak në detin Adriatik Një helikopter ushtarak i Kroacisë ëqshtë rrëzuar ditën e sotme gjatë stërvitjes në detin Adriatik. Ngjarja u konfirm
Ministria e shëndetësisë në Maqedoni: Nuk ka të infektuar me koronavirus Pas arritjes në aeroportin e Shkupit, të gjithë pasagjerët nga Stambolli dhe Dubai kaluan përmes kamerave termale. Ky is
Ditën e humbura pas tërmetit, ministria: Mësim edhe të shtunave! (FOTO LAJM) Pas tërmetit të fuqishëm të 26 nëntorit, u mbyllën shkollat në disa zona të Shqipërisë për shkak të dëmeve në godina.
Shik si gjithmonë, Arben Ahmetaj nuk le pas dore pasionin e tij për modën (FOTO LAJM) Arben Ahmetaj është rikthyer në jetën politike, këtë radhë si ministër i Rindërtimit pas situatës së pazakontë të tërmet
Agim Kajmaku në kërkim, Ministria e Brendshme i jep tenderin miliona lekë bashkëshortes Ministria e Brendshme ka shpallur fitues kompaninë "Kajmaku SHPK" për të marrë tenderimin e mirëmbajtjes së hapësirave t
Alpinisti i plagosur në Tomorr, niset helikopteri i Forcave Ajrore Ministria e Mbrojtjes bën me dije se për alpinistin e plagosur në Malin e Tomorrit ka dërguar një helikopter të Forcave
Kosova shpenzoi rreth 60 milionë euro për pensionet e veteranëve për 1 vit 57 milionë euro janë shpenzuar vetëm gjatë vitit paraprak si pagesë për veteranët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Mini
VV publikon ofertën për LDK, propozohen 14 ministri dhe formulim konsensual për Preidentin Nënkryetari i parë i Lëvizjes Vetëvendosje, Besnik Bislimi ka publikuar propozimin e Vetëvendosjes për arritjen e koalic
Ministria e Financave paralajmëron kolaps buxhetor nëse nuk formohet qeveria Ministria e Financave ka paralajmëruar se në rast të mos miratimit të ligjit të ri për buxhetin nga qeveria e re dhe kuv
Arrihet koalicioni VV-LDK, Ministritë 6:4 për LDK, përfshirë MPJ dhe Presidentin? Sagës së koalicionit VV-LDK duket se i ka ardhur fundi. Sipas të gjitha gjasave, Lëvizja VETËVENDOSJE! dhe Lidhja De
Tensionet në Lindjen e Mesme, Ministria e Jashtme apel shqiptarëve Ministria e punëve të jashtme ditën e sotme përmes një njoftimi i bën apel qytetarëve shqiptarë të shmangin udhëtimet në