999 rezultate për

ministri

Ish-kryeministri: Bandat në Elbasan ushtrojnë terror me armë mbi banorët Ish-kryeministri Sali Berisha ka raportuar se policia ka fshehur sërish ngjarje kriminale. Qytetari digjital e njofto
Frikë për valë të dytë? Ministri i Jashtëm tregon pse u la Shqipëria jashtë kufijve të BE Ministri i Jashtëm i Austrisë, Alexander Schallenberg, shprehet se lënia e Shqipërisë jashtë kufijve të Bashkimit Europ
Deputetja ia thotë në fytyrë Ramës: Ti ushtron bullizëm Deputetja e opozitës, Fatjona Dhimitri ka akuzuar Ramën se “po tenton me cdo kusht te ngrije fjalen e lire te zerave opo
Ministri i Shëndetësisë në Zelandë jep dorëheqje: Kam dështuar me koronavirus, jam idiot! Ministri i Shëndetësisë i Zelandës së Re David Clark dha dorëheqjen sot nga posti që mbante që një kohë. Clark ka dalur
Frika nga kryeministri shqiptar, Apasiev: Të formojmë qeveri pa BDI-në Kryetari i së Majtës, Dimitar Apasiev, sonte në TV Kanal 5, tha se në këto zgjedhje dy parti maqedonase do të jenë në gj
BESA mbështet Zaev për t'u bashkuar me VMRO-në kundër kryeministrit shqiptar (VIDEO) Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev në një debat televiziv deklaroi se ai do të jetë kryeministri i ardhshëm në Maqedoninë e Ve
Qeveria e re parashikon tre zëvendëskryeministra, 15 ministri e dhjetra zëvendësministra Zëvendëskryeministri i Qeverisë së Kosovës, Besnik Tahiri, ka prezantuar sot Projektligjin për Qeverinë, ku parashihen t
Hoti: Dialogun me Serbinë do ta kryesoj unë Pavarësisht propozim aktakuzave ndaj dy liderëve të UÇK-së, dialogu me Serbinë duhet të vazhdojë sepse nuk ka alternativ
I pastër nga COVID-19? E vërteta e hidhur pas "fitores" së sotme në Durrës Ministria e Shëndetësisë nuk ka raportuar asnjë rast të ri pozitiv për Covid-19 në qytetin e Durrësit. Gjatë raportim
Punon në ministri, infektohet me koronavirus këngëtari shqiptar (FOTO LAJM) Është infektuar me koronavirus, këngëtari i njohur, njëkohësisht punonjës në Qeverinë e Kosovës, Yll Valla. Sipas "I
Ministri portugez tregon nëse do të ketë tifoz për ndeshjet e Champions Opinioni futbollistik shpresonte se në përfundimin e Champions League që do të zhvillohet në Portugali do të kishte tifo
Tre viktima dhe dhjetra raste të reja, si u skuq sot Shqipëria Gjatë 24 orëve të fundit ministria e Shëndetësisë ka konfirmuar 3 viktima dhe 69 raste të reja. Prej tyre 23 raste ja
Sërish numër i lartë i infeksioneve në vend Gjatë 24 orëve të fundit, ministria ka konfirmuar me koronavirus 69 persona. Kujtojmë se një ditë më parë në vendin t
Kolegu deklaroi se vdiq nga COVID-19, Manastirliu: Lajm i pavërtetë! Gjatë pasdites së sotme u raporua se kishte ndërruar jetë mjeku i parë nga koronavirusi në Shqipëri. Lajmin për ndar
Rama shkel ligjin me të hyrë në Kosovë (VIDEO) Ditën e sotme kryeministri Rama gjendet në Kosovë, Prishtinë ku do të takohet me drejtuesit e lartë të Kosovës. Kryem
Këshilltari i Kurtit sulmon Ramën: Nuk përtoi të niset për Thaçin Këshilltari i ish’kryeministrit, Albin Kurtit, Elvis Hoxha ka deklaruar se kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama po vizito
Rama shkon sot në Kosovë, kë do të takojë Ditën e sotme, kryeministri i vendit, Edi Rama do të vizitojë Kosovën. Ai do të takohet me thuajse të gjithë udhëh
Koronavirusi prek politikanët, rezultojnë pozitivë kryetarja e Kuvendit dhe ministri i Mbrojtjes Disa zyrtarë të lartë të politikës serbe janë infektuar me COVID-19. Mediat vendase raportojnë se kanë rezultuar poz
Situata në Kosovë pas kthimit nga Brukseli, kryeministri paralajmëron konferencë Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti do të mbajë sot konferencë për media në ora 11:00, në objektin e Qeverisë, raporto
Ministri grek u jep lajmin e keq shqiptarëve: Nuk hapen kufijtë më 1 korrik! Greqia nuk do të hapë kufijtë me Shqipërinë më 1 korrik dhe kjo për shkak të rritjes së numrit të të prekurve me Covid-1