999 rezultate për

ministrave

Rama shkarkon nga detyra një prefekt, ja kush e zëvendëson (FOTO LAJM) Qeveria ka vendosur shkarkimin nga detyra të prefektit të qarkut të Beratit, Harilla Dafa. Në mbledhjen e sotme të Kë
Ende nuk dihet se kur do të mbahet takimi Zaev-Ahmeti për “fshesën” Ende nuk dihet se kur do të mbahet takimi mes kryeministrit Zoran Zaev dhe liderit të BDI-së Ali Ahmeti, takim ky që lid
Zgjedhjet e 30 qershorit, qeveria me 2 vendime të reja Pavarësisht insistimeve të opozitës për mos pjesëmarrje në zgjedhje, ditën e sotme Këshilli i Ministrave ka miratuar dy
Qeveria ndryshon ligjin, tokat shtetërore mund të shiten edhe pa ankand Përmes një ndryshimi në Aktin Normativ me fuqinë e ligjit, të miratuar në vitin 2008 për privatizimet, Këshilli i Minist
Kush bëri seks në makinën e shtetit në mes të rrugës, zbulohet institucioni që i përket Një makinë zyrtare ndaloi për disa minuta në rrugën Prishtinë-Pejë, në afërsi të fshatit Balincë pasditen e së enjtes. A
74 mijë dosje penale, Prokuroria ngrit aktakuza ndaj deputetëve, ministrave e policëve Kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi, ka prezantuar Raportin e punës së Prokurorit të Shtetit për vitin 2018. “
Qeveria e Kosovës do të t’kurret Qeveria aktuale e Kosovës e udhëhequr nga Ramush Haradinaj ka 21 ministra , 3 zëvendëskryeministra dhe 80 zëvendësminis
Sot mbahet seanca ndaj Lushtakut dhe dy ministrave Sot në Gjykatën Themelore të Gjakovës-dega në Malishevë, mbahet seanca fillestare ndaj ministrave Dardan Gashi dhe Endri
Detaje nga arrestimi i tre ish-ministrave, si e dëmtuan buxhetin Ministria e Punëve të Brendshme ka dalë me detaje për hetimin kundër ish tre ministrave dhe një zv/ministri të Bujqësisë
Rama: Pse ndryshova 70% të ministrave Gazeta e njohur gjermane “Die Welt” ka intervistuar kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama, i cili vazhdon të hapë atje eks
I shkarkoi të shtatë përnjëherësh , Rama u gjen punë të re ish-ministrave Ndryshimet e fundit në qeveri kanë lënë 5 vende bosh në drejtimin e komisioneve parlamentare. Për disa prej këtyre v
Momenti i votimit për shkarkimin e ministrave, çfarë nuk patë nga seanca (FOTO LAJM) Kuvendi u mblodh këtë të mërkurë në seancë të jashtëzakonshme për të votuar sharkimet dhe emërimet e ministrave të rinj
"Betejë për videot e orgjive të Ramës dhe ministrave" çfarë po fsheh Balili Ish-kryeministri Sali Berisha ditën e sotme ishte ai që dha ljamin për vetëdorëzimin e Klemend Balilit në polici, ku më
"Hajdutë me damkë", Basha reagim të ashpër ndaj ministrave të rinj Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, të enjten, është ndalur edhe tek emrat e ministrave të rinj të qeverisë Rama.
Ministria e Arsimit reagon për protestën e studentëve REAGIMI I MINISTRISË Në përmbushje të angazhimeve të Qeverisë Shqiptare për plotësimin e kërkesave të studentëve, Min
Ishte mashtrimi i radhës, s'ka viza për Kosovën Premtimi se qytetarët e Kosovës në fund të këtij viti do të mundë të lëvizin pa viza në Zonën Schengen po del të jetë ma
Taulanti nxjerr horllëqet e qeverisë: Rama i kërkonte llogari ministrave për "Like-t" në Facebook Tulant Muka bëri bujë me denoncimet e tij për plagjiaturë të ish-zv.ministrit të Arsimit, Ervin Demo duke e detyruar të
Shkollat 5 ditë pushim, vendimi merret nga Këshilli i Ministrave Këshilli i Ministrave ka zyrtarizuar vendimin për të caktuar si ditë pushimi për administratën publike, të premten e 30
A e dini sa e ka rrogën Ilir Meta? Qeveria miratoi sot projektbuxhetin për vitin 2019 duke ia dërguar Kuvendit për shqyrtim në komisionet përkatëse. Ekz
"Ngrijnë" deklaratat për heqjen e vizave në Kosovë Ministrja Integrimeve Evropiane, Dhurata Hoxha, ka deklaruar se duhen siguruar shumica e votave të nevojshme për liberal