999 rezultate për

mini

Gjykata ndryshon vendimin e dënimit për 30 vjeçaren shqiptare që theri vogëlushen Një gruaje që çau fytin e një vajze shtatë vjeçare, duke i marrë jetën, i është rritur afati minimal pasi gjykatësi tha
Zelanda e Re drejt mbylljes së kufijve gjatë gjithë vitit 2021 Zelanda e Re ka të ngjarë të mbajë kufijtë e saj të mbyllur për turistët për pjesën tjetër të vitit, deklaroi kryeminist
"22 mijë euro cash në shtëpi", zbardhet pasuria e ministres Elisa Spiropali Elisa Spiropali u zgjodh ministre Shteti për Marrëdhëniet me Parlamentin në dhjetor 2018, me ndryshimet që përfshinë kab
Presidenti Matarella pranon dorëheqjen e kryeministrit Conte Kryeministri i Italisë, Giuseppe Conte ka paraqitur dorëheqjen ditën e sotme të President i vendit, Sergio Matarella.
Dorëhiqet Kryeministri Conte: Tani është momenti i të vërtetës Kryeministri i Italisë, Giuseppe Conte ka dhënë dorëheqjen këtë të martë. Ai ka deklaruar ndër të tjera kur njoftoi dorë
Maqedonia do të furnizohet me vaksina kineze kundër Covid-19 Autoritetet shëndetësore në vend po shqyrtojnë seriozisht mundësinë e blerjes së vaksinave kundër Covid-19 nga prodhuesi
E rëndë! COVID-19 i merr jetën edhe një 29 vjeçari Në 24 orët e fundit në vend kanë ndërruar jetë 9 pacientë nga COVID-19. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, mes vikti
Rriten shifrat! 9 viktima nga COVID-19 në 24 orët e fundit COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 1918 testime, 401 të shëruar, 538 raste të reja dhe 9 humbje jete në 24 orët e fundit
Tirana pa trajner pëson humbjen e dytë radhazi, mposhtet minimalisht nga Laçi (VIDEO) Pas disfatës në derbi ndaj Partizanit, Tirana është mposhtur për të dytën ndeshje radhazi. Këtë herë bardheblutë pësuan
Shqiptarët e pabindur, gjobiten 1231 qytetarë që u kapën pa maskë Gjatë fundjavës janë ndëshkuar me masë administrative 1231 qytetarë që nuk kanë zbatuar masat për parandalimin e përhapj
Kryeministri italian merr vendimin e papritur për dy kompanitë prodhuese të vaksinave antiCOVID Kryeministri italian Giuseppe Conte thotë se një vonesë në furnizimin e vaksinave të koronavirusit nga Pfizer dhe AstraZ
A do të largoheni nga PD nëse humbni sërish? Basha nuk tundet: Unë do të jem kryeministër! Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha shprehet i bindur se në 26 prill ai do të jetë kryeministër i shqiptarëve. I
SPAK merr në pyetje Xhaçkën, hetime për dy tendera të Ministrisë së Mbrojtjes gjatë pandemisë SPAK ka nisur disa hetime lidhur me rolin e ish-ministres se Mbrojtjes, zonjës Olta Xhaçka në dy tendera që ajo ka zhvil
Pas deklaratës së Haradinajt për bashkim me Shqipërinë, reagon zyrtarisht edhe Rusia (FOTO LAJM) Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ditë më parë ka paralajmëruar një referendum për b
Mafia italiane "tallet" me ministrat shqiptarë: Korrupsion total, biznes pa tendera! Dosja hetimore me mbi 1000 faqe mbi të cilën në Itali u ekzekutua më 21 janar 2021 megaoperacioni i antimafias italiane
Paga minimale 300 mijë lekë, Ministrja Denaj: Është rritje drejt formalitetit! Ministrja e Financave, Anila Denaj ka bërë të ditur se biznesi privat i është përgjigjur pozitivisht vendimit të qeveris
Shpërthejnë rastet e reja në vend, 7 humbje jete në 24 orët e fundit Përgjatë 24 orëve të fundit në vend 7 persona kanë humbur jetën nga Covid-19, ndërsa nga autoritete shëndetësore janë ko
Nuk duan të binden, kaq qytetarë u gjobitën sot për shkeljen e masave anti-Covid Gjatë 24 orëve të fundit janë evidentuar dhe ndëshkuar me masën administrative 3.000 lekë secili, 455 qytetarë që janë k
Kush janë të zgjedhurit e Joe Biden për të qeverisur SHBA-të Kabineti i presidentit të ri amerikan Joe Biden reflekton larminë kombëtare të SHBA. Përbërja e kabinetit është pasqyrë
Lojtarët e Realit të befasuar me sjelljen e Zidane pas eliminimit nga Kupa e Mbretit Lojtarët e Real Madrid u kthyen në qendrën stërvitore në Valdebebas të enjten në mëngjes për seancën e tyre të parë stër