999 rezultate për

milosheviqit

Fitoi me ndihmën e shqiptarëve por kush është i pamposhturi Gjukanoviç? Në pushtet prej 27 vitesh, herë si kryeministër e herë si president, i pasur po ashtu, ai është njeriu që udhëhoqi fusha
Vllasi: Kjo qeveri nuk ka ndryshuar fort prej asaj të Milosheviqit Azem Vllasi është më se i njohur qysh prej viteve tetëdhjetë, kur ishte kryetar i Lidhjes së Komunistëve të Kosovës. Ësh
Ymeri: Gjykata Kushtetuese dhe Thaçi legjitimuan pushtetin e Milloshevicit Lideri i Vetëvendosjes, Visar Ymeri, ka lëshuar akuza për Gjykatën Kushtetuese dhe Presidentin Hashim Thaçin se kanë leg
LDK akuzon Kurtin se trajtohej mirë nga Serbia (VIDEO) Nënkryetari i LDK-së Haki Rugova shprehet se Albin Kurti është trajtuar mirë në burgjet e Serbisë. Rugova çon ndërmen
Ja ç'rregullimet e personalitetit të Millosheviçit Slobodan MillosheviJ ishte një njeri që kishte probleme të shumta në ç'rregullimin e tij psikologjik. Në tekstin më p
Shënohet 25 vjetori i suprimimit të autonomisë së Kosovës (VIDEO) Shënohet sot 25 vjetori i votimit të dhunshëm në parlamentin e atëhershëm të Kosovës për heqjen e autonomisë së Kosovës.
Konjufca: Thaçi në darkë me vëllanë e vogël të Milosheviqit Deputeti i Vetëvendosjes Glauk Konjufca tha sot në kuvend se, kryeministri Hashim Thaçi ka pasur mbrëmë një darkë me vë
Ushtria e Bullgarisë e ka zbuluar “Planin Patkoi” të Milosheviqit Qeveria e Bullgarisë ia ka dorëzuar Gjermanisë dhe shërbimit inteligjent së NATO-s informatat për “Operacionin Patkoi" -
Atentati i planifikuar ndaj Milosheviqit Shqiptarët në vitet e 90-ta kishin dashur ta vrisnin Slobodana Milosheviqin, por atentatin e kishte penguar terroristi m
EULEX-i, vazhdim i regjimit të Milosheviqit EULEX-i, në bashkëpunim me Serbinë, po vazhdon lojërat politike që më herët i filloi UNMIK-u, kundër vlerave të luftës s
Daciq i kthehet fjalorit antishqiptar te Milosheviqit Ministri i Punëve të Brendshme i Serbisë, Ivica Daçiq, i është kthyer fjalorit të a
Diskriminimi ndaj shqiptareve te Kosoves Lindore, i njejte si ne regjimin e Milosheviqit Riza Halimi, kryetari partisë më të madhe shqiptare (PVD) në Kosovën Lindore, në një