999 rezultate për

milad

Berisha: Pse më sulmon Hashim Thaçi Ish-Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, gjatë një prononcimi për gazetën ‘Bota sot’, i është kundërpërgjigjur presi
Historia e mësuesit hero që vrau Miladin Popoviqin para 73 viteve Tri ditë pas shpalljes së gjendjes ushtarake në Kosovë, mësuesi nga Gjakova, Haki Taha më 13 mars 1945 në Prishtinë, ka
Publikohet fotoja e re, Enver Hoxha në gjendje të dehur?! (FOTO LAJM) Enver Hoxha është një ndër diktatorët më të ashpër që ka provuar bota. Pavarësisht “sundimit” të tij për 45-vite, rre
Siri/ Gazetari plagoset nga predha gjatë transmetimit direkt (VIDEO) Fadhel Milad, gazetari i Al Jazeera, po transmetonte direkt kur papritur u godit nga një predhë. Fadhel Milad dhe kam
Ja si i komandonte Tito shqiptarët Udhëheqja komuniste e Shqipërisë merrte direktiva të qarta nga Titoja gjatë kohës së luftës. Veç të tjerave, ky fakt
Afrimiteti i Enver Hoxhës me Miladin Popoviçin. Ja fotoja që rrëfen shumë ... Fakti që serbët kanë pasur një rol kryesor në ngritjen e Partisë Komuniste të Shqipërisë gjatë luftës së Dytë Botërore,
Arrestohet anëtari i repartit serb “Çakallët” Është arrestuar Ranko Momiç, që dyshohet se si pjesëtar i formacionit “Çakallet” ka marr pjesë në vrasjen e 44 shqiptarë