999 rezultate për

mila

Sot derbi Inter-Milan, formacionet e mundshme “Coppa Italia” më në fund ndizet “flakë”. Çerekfinalet fillojnë me një ndeshje aspak të parëndësishme, derbin e Madonnin
Gara për titull në Serie A më e forta në dhjetë vjetët e fundit Një fundjavë e befasive e ka bërë më të vështirë se kurrë të parashikohet fituesi i titullit të kampionit në këtë edicio
Xavi ishte afër Milanit, ja pas u anulua transferimi Është viti 1998 dhe në mesfushën e Barcelonës B po spikat një talent i ri nga Cantera. Quhet Xavi Hernandez. Lojtari
Inter-Milan, gjithçka që duhet të dini për derbin e Kupës së Italisë Skuadra e Interit do të mirëpresë nesër Milanin në Guiseppe Meazza. Inter dhe Milan do të ballafaqohen në kuadër të ç
Krahasimi i dy sezoneve, Milani rritet me 18 pikë, Juve dhe Inter ngadalësojnë hapin Fundi i fazës së parë në Serie A, ndaj është koha për të bërë një vlerësim. Me përjashtim të ndeshjes midis Juventus
Tomori prezantohet te Milani: Maldini është mbrojtësi më i mirë në historinë e futbollit (VIDEO) Transferimi më i ri tek Milan, Fikayo Tomori është shprehur tejet i ngazëllyer me ekipin e tij të ri. Tomori erdhi ng
Milani në kërkim të eksperiencës, nisin kontaktet me fantazistin francez Pasi kanë afruar të rinj të shumtë në ekip, që kanë rritur entuziazmin dhe dëshirën për të fituar,së fundi drejtuesit e
Ilicic: Fituam ndaj ekipit më të mirë në Itali Protagonisti kryesor në fitoren e Atalantas ndaj Milanit në "San Siro", Josip Ilicic, është shrpehur i kënaqur me ndeshj
Atalanta i jep leksion Milanit në "San Siro" (VIDEO) AC Milan dhe Atalanta janë ndeshur në kuadër të xhiros së 19-të të Serie A. Milan kërkonte të arkëtonte tre pikë ndaj
Interi nuk përfiton nga humbja e Milanit, "ngec" me Udinesen (VIDEO) Udinese dhe Inter janë ndeshur në kuadër të javes së 19-të të Serie A. “Nerazzurrët” hynë në këtë ndeshje nga fitorja
Milan – Atalanta, formacionet zyrtare: Gati për super sfidën e javës në Serie A AC Milan dhe Atalanta do të ndeshen në kuadër të javes së 19-të të Serie A. "Rossonerët" kryesojnë tabelën, por kjo n
Prapaskena, ja sulmuesi i njohur që refuzoi Milanin për shkak të Ibrahimovic Sipas gazetës gjermane BILD, Luka Jovic refuzoi të transferohej te Milani pasi kishte frikë se nuk do të merrte kohën e
Befason Weah: Isha tifoz i Juventusit Ish-sulmuesi i Milanit, George Weah ka dhënë së fundmi një intervistë për "Gazzetta dello Sport", ku foli për shumë tema
Trajneri i Atalantas flet për ndeshjen ndaj Milanit Trajneri i Atalanta, Gian Piero Gasperini ka folur para ndeshjes me Milanin.La Dea humbi mundësinë për t’u ngjitur në tr
Mandzukic tregon pse zgjodhi Milanin Mario Mandzukic është gati të fillojë aventurën e tij me fanellën e Milanit. Gjatë prezantimit me si kuqezi sulmuesi kro
Lajme pozitive për Milanin, Rebic dhe Krunic dalin negativ, Theo "pozitiv i rremë" AC Milan sot përmes një komunikate zyrtare ka njoftuar publikun për testet e Covid-19. Klubi italian njoftoi se dyshj
ZYRTARE/ Conti largohet nga Milani, bëhet vend për Tomorin? Skuadra e AC Milan ka deklaruar sot se ka larguar si huazim lojtarin, Andrea Conti. Conti ka firmosur kontratë deri n
Caktohet data dhe ora, derbi Inter-Milan pas pak ditësh Lega Serie ka publikuar programin e çerekfinaleve të Kupës së Italisë, në pritje të përfundimit të xhiros së 16 me ndesh
Atalanta bllokohet para ndeshjes ndaj Milanit (VIDEO) Një barazim i mirë apo dy pikë të humbura? Varet nga perspektiva. Atalanta i Gian Piero Gasperini nuk e shfrytëzoi r
Lajme pozitive për Milanin, Kjaer i gatshëm për Atalantën Mbrojtësi i AC Milanit, Simon Kjaer do rikthehet në aksion për ndeshjen ndaj Atalantas dhe Mario Mandzukic ka nisur stër