999 rezultate për

microsoft

Microsoft heq librat nga portali online, nga Korriku hiqen dhe blerjet Microsoft nuk dha shpjegime për këtë lëvizje por mendohet se kompania ka prioritet kryesor aplikacionet me Microsoft Sto
Eksperti i Microsoft: Fshijeni urgjentisht Facebook-un Një intervistë me Jaron Lanier: ”Mund të jetohet pa rrjete sociale, shpifësira që shkatërrojnë shoqërinë. Fillimisht më
Microsoft tani vlen më shumë se Google Microsoft ka kaluar Google (Alphabet) në vlerësimin e tregut për herë të parë në tre vjet. Microsoft tani vlerësohet në
Përdor Microsoft Paint, gjyshja e talentuar krijon vepra të pabesueshme arti (FOTO LAJM) Një artise tetëmbëdhjetë vjeçar ka magjepsur internetin me pikturat e saj të bukura - të cilat i bën plotësisht me Paint
E quajtën hero, ka një arsye pse ky mësues do t’ju përlotë Ndonjëherë e gjitha cka duhet është vetëm vullneti dhe pak dashui për punën që bën. Edhe pse shpeshherë kushtet nuk j
Shndërron dërrasën e zezë në kompjuter, mësuesi bëhet hit në internet (FOTO LAJM) Një mësues në Gana që u mëson nxënësve të tij lëndën e informatikës pa asnjë kompjuter është bërë një hit në median onli
Kujdes! Apple lëshon alarmin për sigurinë Apple ka thënë se të gjithë iPhone-t, iPad-et dhe kompjuterat Mac janë prekur nga dy probleme të rëndësishme me chip-et
Ky është mausi më i mirë në botë Përveç laptopit të tij Surface, i cili përdorë sistemin operativ Windows 10 S, Microsoft prezantoi edhe Mausin e ri Arc
Ja çfarë u ndalon fëmijëve njeriu më i pasur në botë Nëse ai njihet si një nga figurat ikonë në botën kompjuterike, Bill Gates nuk është në dijeni të rreziqeve që lidhen me
Microsoft deklaron fitoren në betejën kundër qeverisë së SHBA-ve Në muajin Prill të vitit të kaluar, Microsoft kishte paditur qeverinë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës për të drejtën
Shefi i Windows 10 kalon në Android Kur prezantoi Windows 10, Microsoft trumpetoi fort edhe versionin mobile të këtij sistemi operimi, i cili gjithsesi nuk
Kabllo nënujore nga SHBA në Europë, 16 mln herë më i shpejtë sesa interneti juaj në shtëpi Microsoft, Facebook dhe Telefonica kanë arritur një moment të rëndësishëm në dhënien e kabllos të tyre të ri trans-atlan
Microsofti "vret" Paintin, lajmi i keq për miliona përdorues The Guardian raporton se Microsoft po planifikon të largojë Paintin kur Windows 10 të vjerë më vonë këtë vit. Progra
Microsoft dhe Xbox One bashkëpunojnë për të mposhtur PlayStation 4 Xbox CLEVER nga Microsoft dhe Xbox One do të zbulohet në 3 javët e ardhshm. Sistemi i ri i lojrave pritet të jetë 'k
Më i madh se një fushë futbolli, njihuni me gjigantin e ajrit të Microsoft (FOTO LAJM) Microsoft ka prezantuar sëfundmi avionin më të madh në botë. Ai ka një gjerësi krahësh më të madhe se një fushë futbolli
A i dini funksionet e këtyre butonave? Butonat nga F1 në F12, të vendosura në rreshtin e lartë të tastierës së kompjuterit - nuk janë aty për t’u mbuluar nga
Laptopi i ri i Microsoft Surface Pro vjen pa tastierë Microsoft ka prezantuar laptopin e ri Surface Pro, i cili nuk vjen me tastierë. Kjo do të thotë se blerësit duhet të
Kina lëshon alarmin, një tjetër virus kibernetik do të godasë botën Kina po nxit përdoruesit e pajisjeve me sistem “Windows” që të ruhen përballë një sulmi të ngjashëm me virusin ”Wannacry
Microsoft prezanton Windows 10 S Microsoft ka lansuar një version të ri të Windows 10. Quhet Windows 10 S, dhe është i destinuar për PC-të e lirë në sekt
Facebook Messenger nuk do të funksionojë më për këta celularë Aplikacioni i famshëm për mesazhe Facebook Messenger do të largohet nga një numër celularësh Windows këtë javë. Shërbim