999 rezultate për

mickoski

Mickoski sjell propozimin e ri për Prokurorinë Publike Kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski ka propozuar që të formohet grup ekspertësh për përpilimin e Ligjit për Prokuror
Qeveria teknike, sot zhvillohet takimi mes Ahmetit e Mickoskit Bisedimet për krijimin e qeverisë teknike fillojnë sot në ora 16:00. Fillimisht do të realizohet një takim ndërmjet
Mickoski tregon kushtin për koalicion me partitë shqiptare Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në një intervistë për Radio Evropa e Lirë ka folur për koalicionimet me parti
Mickoski: Nuk jam informuar për takimin në Ohër Derisa kryeministri Zoran Zaev, në Ohër bashkë me liderët e rajonit po zhvillonin takimin e quajtur “Shengeni Ballkanik”
Mickoski: Së shpejti do të kemi qeveri teknike Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski pas takimit të liderëve theksoi se është me rëndësi që u riafirmuan qëndrime
Mickoski: Para qeveri teknike, pastaj zgjedhje Kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski ka komentuar propozimin e kryeministrit Zoran Zaev për organizimin e shpejtë të
Mickoski: Jap dorëheqje nëse humb zgjedhjet Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski në intervistë për ‘Makfaks’ që do të publikohet nesër thotë se do të jep do
Kostadinov: Mickoski propozoi një të dyshuar për shef të prokurorisë Hristijan Mickoski për shef të prokurorisë së re publike e propozoi Vlladimir Pançevskin i cili është i suspenduar dhe k
Ahmeti tregon arsyen pse nuk mori pjesë në takimin Zaev – Mickoski Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti, ka sqaruar mospjesmarrjen e tij në takimin Zaev-Mickovski, ditë më parë. Ai, tha se në
VMRO propozon dy data për zgjedhjet e parakohshme Lideri i VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski thotë se partia e tij i pret me padurim zgjedhjet e parakohshme parlamentare.
Kryetari i opozitës, Mickoski: Siljanovska humbi si pasojë e manipulimeve të mëdha Kryetari i partisë opozitare VMRO-DPMNE-së, Hristian Micksoki, në një dalje para gazetarëve nga selia e partisë së tij t
Këtë javë Zaevi sy më sy me Mickoskin Dueli i parë televiziv nga fushata zgjedhore e kandidatëve për president, Gordana Siljanovska dhe Stevo Pendarovski do t
Zaev e Mickoski në panik: Shqiptarët po shtohen shpejt e maqedonasit po zvogëlohen shumë Shqiptarët në Maqedoni të Veriut nga viti në vit po shtohen shpejt për nga numri, ndërsa maqedonasit po zvogëlohen shumë
Të martën dueli i muajit, Zaev përballë Mickoskit Televizioni Kanal 5 mbrëmë ka njoftuar se të martën në televizionin e tyre do të kenë të ftuar në një duel televiziv li
Gjykatësja Kacarska: Mickoski le të flejë i qetë Gjykatësja Dobrilla Kacarska në intervistën e mbrëmshme të televizionit 1TV e komentoi atë që lideri i VMRO-DPMNE-së, Hr
Zaev zbardh takimin me Mickoskin “Tema për të cilat kemi biseduar ishin zgjedhjet presidenciale dhe rrjedha e ardhshme e ligjeve reformuese që janë shumë
Mickoski reagon për arrestimin e tre zyrtarëve të VMRO-DPMNE “Arresto, mund të porositësh edhe vrasje, por një gjë ta dish, nuk do të frikësohemi”, kështu ka reaguar lideri i VMRO-D
Mickoski kërkon të paditet penalisht Zaevi dhe Talat Xhaferi Partitë politike pjesë e koalicionit “Për Maqedoni më të mirë”, siç njoftoi lideri i partisë opozitare maqedonase, VMRO-
Lëvizja e Mickoskit pas disfatës, kërkon zgjedhje të parakohshme Lideri i partisë më të madhe opozitare maqedonase VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickovski, me anë të një komunikate sot ka kë
Mickoski të ndryshojë ose të bëjë gati valixhet Puna s’e donë kështu çuna. Ndryshoni radikalisht taktikën, luftoni prej brenda dhe përpiquni të ndikoni në kursin e part