999 rezultate për

mexhit

Mexhiti: Do t'a votoj, kjo qeveri e ka bekimin e SHBA-së dhe BE-së "Ne kete fitore të madhe, ku une isha bartësi i listës për njesinë zgjedhore numer 1, arritem te korrim fitore bindese d
Mexhiti: Dëshmuam pjekuri demokratike BDI-ja mbetet e kënaqur që mundësoi censusin dhe që procesi zgjedhor u rrumbullakua me sukses. BDI-ja shprehet e kënaqu
LSDM mbështet kandidatin e BDI-së në Dibër Partia në pushtet, Lidhja Social Demokrate e Maqedonisë (LSDM) zyrtarisht dje e ka konfirmuar mbështetjen ndaj kandidati
Mes flokëve të dëborës Presidenti bën shqiponjën në Mexhitli të Manastirit Presidentin Ilir Meta ka qënë këtë fundjavë në Manastir të Maqedonisë ku ka perkujtuar edhe 110-vjetorin e Kongresit të
Xhaferi: Izet Mexhiti na shpëtoi nga lufta qytetare! Mbrëmë në një intervistë të dhënë për televizionin Tema, Talat Xhaferri ka sqaruar shumë të pa thëna për ngjarjet e 27 p
Xhaferi rrëfen për herë të parë: Si i ndala shqiptarët natën e 27 prillit Mbrëmë në një intervistë të dhënë për televizionin Tema, Talat Xhaferi ka sqaruar shumë të pa thëna për ngjarjet e 27 pr
Mexhiti: ASH-ja edhe pozitë edhe opozitë nuk shkon Ish kryetari i Çairit, Izet Mexhiti sonte në “ClikPlus”sqaroi për koalicionin e Aleancës për Shqiptarët me Besën ne zgje
Aleanca për Shqiptarët konfirmon Mexhit Imerin për Studineçanin Kandidat për kryetar komune të Studineçanit nga partia e Ziadin Selës, Aleanca për Shqiptarët do të jetë afaristi Mexhit
Mexhit Imeri kandidat nga Aleanca për Shqiptarët për komunën e Studeniçanit Sipas Agjencisë së Lajmeve Zhurnal mësohet se kandidat për komunën e Studeniçanit, nga radhët e Aleancës për Shqiptarët,
Kritika të ashpra Izet Mexhitit për Sheshin Skëderbej Komuna e Çairit këto ditë ka zhvilluar ceremoninë e hapjes zyrtare të Sheshit Skënderbej në Shkup. Inaugurimi i Shesh
Mexhiti godet Milloshoskin: Shqiptarët të njohin ty, partinë dhe liderin tënd Kryetari i Çairit, Izet Mexhiti ka reaguar ndaj qasjes së deputetit të VMRO-së Antonio Milloshoski ndaj komunës që ai d
Mexhiti: Dhuna në Kuvend shënon fundin e udhëheqësisë së VMRO-së (VIDEO) Nënkryetari i BDI-së Izet Mexhti në intervistën dhënë për AA Vision “Me shqiptarët e Amerikës” ka thënë se sulmi barbar
Mexhiti: Kapitulli me VMRO-në ka përfunduar (VIDEO) Nënkryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Izet mexhiti, gjatë një interviste për emisionin "200" në "Alsat-M", k
Izet Mexhiti nuk do të rikandidojë në zgjedhjet e ardhshme lokale Kryetari aktual i Komunës së Çairit, Izet Mexhiti, përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook ka njoftuar qytetar
Mexhiti paralajmëron të publikojë një dokument me pikat që VMRO pranoi Nënkryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Izet Mexhiti i ftur sonte në emisionin “Top Tema” tha se kanë dokument
Mexhiti përgënjeshtron VMRO-në: Gruevski e pranoi zyrtarizmin e shqipes dhe platformën Është shtuar lista e funksionarëve të BDI-së që përgënjeshtrojnë pretendimet e VMRO-DPMNE-së për mospranimin e gjuhës sh
DETAJE/ Ja kush është biznesmeni i miellit që i vunë tritolin në magazinë Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e kaluar në qytetin e Burrelit kur një sasi eksplozivi shpërtheu në një magazin
Mexhiti, Sela dhe Arifi në postet kyçe të qeverisë së re? "Teuta Arifi do të jetë ministre e punëve të jashtme të Maqedonisë, Izet Mexhiti zëvendës kryeministër për zbatimin e MO
QEVERIA E RE / Nevzat Bejta dhe Ixhet Mexhiti arrijnë në selinë e BDI-së (VIDEO) Pritet të mbahet në orën 14:00 mbledhja e radhës e BDI-së, ku ptitet të diskutohet dhe të vendoset se me cilën parti do
Kreu i komunës së Çairit, Mexhiti: Numri i nxënësve shqiptarë është në rritje në qytetin e Shkupit Gjatë takimit të sotëm me mësuesit e shkollave fillore, kryetari i komunës së Çairit, Izet Mexhiti tha se gjatë mandati