999 rezultate për

metro

U arrestuan ultrasit, tifozët braktisin Juventusin në "Wanda Metropolitano" Tifozët e Juventusit nuk do të jenë sot të pranishëm në stadiumin 'Wanda Metropolitano" për ndeshjen ndaj Atlteico Madri
Grevë në Paris, mbyllen metrotë: Francezët kundër reformës së pensioneve Kryeqyteti i Francës, Parisi, u bllokua pothuajse tërësisht të premten pasi shumica e punonjësve të transportit nisën gr
"Digjen" metrotë në Britani, imazhet termike tregojnë 42°C (FOTO LAJM) Ekspertët nga FLIR kanë marrë imazhe termike në disa nga linjat e metrove në Londër, për të treguar se sa nxehtë është a
Shpërthen "Wanda Metropolitano" Liverpool shënon golin e dytë (VIDEO) Liverpool ka arritur të shënoje golin e dytë dhe të sigurisë përballë Tottenham. Është sulmuesi i cili zëvendësoi Fir
Lorik Cana zbret në fushën e "Wanda Metropolitano", takim miqësor me trajnerin e Tottenham (VIDEO) Lorik Cana ndodhet në Madrid për të ndjekur nga afër finalen e Champions League mes Liverpulit dhe Tottenham. Ish-kapite
Tottenham-Liverpool, blindohet Wanda Metropolitano Nesër në mbrëmje do të luhet finalja e Ligës së Kampioneve mes Tottenahmit dhe Liverpoolit. Në prag të përballjes, po
Tifozët anglezë "pushtojnë" Spanjën, 100 mijë britanikë në Madrid për finalen e Champions League Nesër në mbrëmje do të luhet finalja e shumë pritur mes Tottenhamit dhe Liverpoolit, e cila do të zhvillohet në stadiumi
300 nuse shqiptare për 300 oficerë serbë, si dibranët i zhdukën serbët me një "lojë" Në mesin e shekullit 18-të në Shqipëri erdhi një fuqi serbe nga Nishi, të cilët donin të fusnin në dorë Dibrën e Madhe.
Finalja e Championsit, publikohen pamjet e brendshme të Wanda Metropolitano (VIDEO) Kur na ndajnë edhe 2 javë nga finala e Champions League mes Liverpoolit dhe Tottenhamit stadiumi është gati teksa është
Tufa replikë me Xhufin: Unë fshatar, ai qytetar metropoli nga Progonati i Kurveleshit Nga: Agron Tufa Nuk ma merrte mendja se do më dilte prapë përpara historiani enverist Pëllumb Xhufi. E kisha
Skena të çmendura pornografike në arenën e finales së Champions Gradualisht futbolli po bëhet gjithmonë e më gjigant, përherë e më i gjërë e i shpërndarë. Flitet shpesh për atë në tele
Ndërtimi metrosë nxjerr thesarin antik në Selanik (FOTO LAJM) Ndërtimi i një rrjeti metroje nën qytetin grek të Selanikut ka zbuluar një thesar të jashtëzakonshëm të objekteve të las
Gjithçka që nuk dinit për Xhenetin, merreni vesh tani Më herët këtë javë Tv Klan përfundoi transmetimin premierë të “Xhenet”, një serial i cili mbante shikuesit mbërthyer par
Falcao kërkon të rikthehet tek Atletico Madrid Radamel Falcao do të dëshironte shumë një rikthim tek Atletico Madridi. Mediat iberike theksojnë faktin se "Los Cholc
Festoi në mënyrë të turpshme, UEFA merr vendimin për Simeonen Diego Pablo Simeone do të jetë në stol kundër Juventusit në 12 mars në "Alianz Sradium" ku skuadra e Atleticos do të mb
Formacioni i kombinuar mes Atletico Madrid dhe Juventusit Atletico Madrid – Juventus është ndeshja kryesore e natës së sotme në Champions League. Skuadra madriliane në ‘Wanda
“Përrallë Mesdheu” në Metropol, argëtim me tingujt e muzikës për artdashësit e kryeqytetit Të gjithë artdashësit në kryeqytet përgjatë muajit shkurt do të mund të shijojnë një “Përrallë Mesdheu”. Për katër fundj
Në 60 qytete njerëzit po dalin me tanga në metro (FOTO LAJM) Me qindra udhëtarë në Londër, Berlin dhe Pragë hoqën pantallonat dhe bënë udhëtimin e përvitshëm gjysmë të zhveshur, “No
Barcelona kërkon të marrë me parametro zero mbrojtësin e Manchester Cityt Barcelona është vënë në ndjekje te mbrojtësit belg të Manchester Cityt, Vincent Kompany. 32-vjeçari është kapiteni i Cit
Pamje tmerruese, tifozët rusë plagosen pas prishjes së shkallëve lëvizëse (VIDEO) Stacioni i metrosë së Romës është mbyllur. Nga informacionet e para që raportohen në mediat italiane, ka pasur incidente