999 rezultate për

meta

Gati për ndarjen e detit me Greqinë, Meta i jep plotfuqinë Ramës Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ditën e djeshme ka dhënë plotfuqinë për të nisur negociatat me Greqinë në lidhje me d
Meta i bashkohet dyshes Rama-Bushati për faljen e detit Pas një lufte të gjatë, Presidenti i vendit, Ilir Meta ka vendosur që t'i japë plotfuqishmërinë, Ministrit të Punëve të
Hani shpejt? Ja nga cilat sëmundje rrezikoheni Sipas një studimi paraprak, persona që hanë avash janë më pak të rrezikuar të zhvillojnë sindromën metabolike, një sërë
Aktorja më e bukur në botë përballë plakjes: I di të metat e mia! Aktorja e konsideruar si femra më e bukur në botë, Angelina Jolie, ka folur për plakjen, gjë të cilin nuk e shikon si sh
Frika e divorcit dhe "magjitë", pamjet e rrëfimit të nuses vrasëse (VIDEO) Nusja 21-vjeçare, e cila është arrestuar për vrasjen e vjehrrës së saj, Lirie Lamit, ka rrëfyer te i vetëquajturi hoxhë,
Këto ushqime i duhen patjetër trupit të njeriut Dihet nga të gjithë që metabolizmi juaj dobësohet me kalimin e viteve. Por, mos u shqetësoni. Ka disa ushqime që e nd
Kërkohet arrestimi i Arben Ahmetajt, Vangjush Dakos, Qazim Sejdinit dhe Saimir Tahirit Kreu i demokratëve Lulzim Basha ka reaguar për herë të parë sot edhe për arrestimin e kryebashkiakut të Lezhës, Fran Frr
Hoxha flet për krimin makabër në Kamzë: Në fillim s'e besova Marjanën Janë zbardhur detaje të reja nga vrasja e Lirie Lamit nga nusja e djalit të saj, Marjana Cmeta. Ditën e djeshme, në
Helmoi vjehrrën se e dinte magjistare, çfarë do ndodhë sot me nusen vrasëse? Pak ditë më parë, Marjana Cmeta, 21-vjeç, u vu në prangat e policisë për akuzën e rëndë, vrasje me dashje. Ajo akuzoh
Kur del e çfarë ndryshon, BSH hedh në qarkullim monedhën e re 20 lekëshe Banka e Shqipërisë bën me dije se duke filluar nga data 30 mars 2018, do të hidhet në qarkullim monedha metalike shqipta
Monika i zgjat dorën Ramës, Meta "arratiset" me Berishën jashtë vendit Ndërkohë që në Kuvend po mbahet seanca e rradhës me temë kryesore, vendimin e fundit të qeverisë për ndihmën ekonomike,
Njeriu që i shpëtoi jetën Berishës: Ilir Meta kërkonte kokën e tij! "Kam bërë një veprim shumë të mirë. Jo vetëm pse i shpëtova jetën Sali Berishës dhe të tjerëve atë natë, por edhe pse sh
DOSSIER/ Si u vra firmëtari i Pavarësisë dhe fati tragjik i familjarëve të tij Hakmarrja personale në Shqipëri nuk ka kursyer as firmëtarët e pavarësisë. Atë 21 tetor të vitit 1919, Xhelal Koprën
E vutë re këtë detaj tek fotoja e Metës nga Pogradeci? (FOTO LAJM) Presidenti i vendit Ilir Meta po shijon fundjavën pranverore në Pogradec. "Të dashur miq, ju uroj një ditë të mbarë n
Meta i del në krah Kryemadhit për çizmen: Ajo është shpërthyese! Momentet kur Monika Kryemadhi heq çizmen dhe qëllon drejt kryeministrit Edi Rama, është dhe do të mbetet një ndër moment
Lufta për faljen e detit, Meta dhe Bushati gjejnë gjuhën e përbashkët Duket se luftës midis Metës dhe Bushatit i ka ardhur fundi. Ministra e Punëve të Jashtme i ka kthyer përgjigje presid
60 minuta kokë më kokë, çfarë vendosi Rama-Meta për faljen e detit Ka zgjatur 60 minuta takimi mes Presidentit Ilir Meta dhe kryeminitrit Edi Rama. Sipas burimeve, bisedimet "kokë më k
Falja e detit, Rama i shkon në zyrë Ilir Metës Kryeministri Edi Rama pak minuta më parë ka mbërritur në Presidencë. Burime pranë kryeministrisë bëjnë me dije se Ra
Ngjela bën akuzën e rëndë: Meta s’jep plotfuqishmërinë, për të mbrojtur Berishën Avokati i njohur Spartak Ngjela i ftuar në News 24 ka dhënë komentin e tij lidhur me negociatat për detin dhe cështjen
Vazhdojnë akuzat për këngën e Ermal Metës, këngëtari reagon i revoltuar Ermal Meta u bë fenomen brenda një kohë shumë të shkurtër. Ai fitoi San Remon edhe pse në fillim u akuzua për kopjim