messi

Ja si reagon Messi ku Ronaldo fitoi çmimin "The Best" Ronaldo ka fituar çmimin “The Best” nga FIFA. Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, ka lënë prapa Lionel Messi e N
Ronaldo arrinë në cermoni, po ashtu Messi edhe Neymar (FOTO LAJM) Ronaldo dhe Georgina, së bashku me Cristiano Junior tashmë kanë arritur në ceremoninë e FIFA-s, ku do të dhurohen shumë
Ronaldo dhe Messi gjenden në Londër Messi dhe Cristiano gjenden në Londër dhe janë gati për ceremoninë e FIFA-s që do hapet në orën 20:00 FIFA për herë t
Messi nuk shënon por sërish thyen rekord Ylli argjentinas, Lionel Messi vazhdon të mahnit me lojën e tij me koleksionimin e vazhdueshëm të rekordeve. Sulmuesi i
Njihuni me numrat e rekordeve të Lionel Messit Leo Messi vazhdon të shtojë rekordet personale dhe të lërë shenjat e tij të karrierës së papërsëristshme. Në xhiron
Votohet lojtari më i frikshëm i kësaj jave në Champions League, Messi poshtë, Ronaldo nuk ndihet Sulmuesi i Liverpoolit, Mohamed Salah është votuar si lojtari më i mirë i javës së tretë në Ligën e Kampionëve, në ndesh
Neymar: Do ta ndihmoj Mbappen, sikurse që bëri Messi me mua Neymar ka thënë se do ta ndihmojë shokun e tij të skuadrës Kylian Mbappente Paris Saint-Germain, sikurse që ka bërë as M
Ja çfarë është ajo që Messi e nxori nga çorapet dhe e futi në gojë (VIDEO) Gjatë ndeshjes Barcelona-Olympiacos që u mbyll 3-1, Leo Messi u pa duke futur diçka në gojë pas një faulli. Pamjet te
Messi 100 gola në Europë, vetëm Ronaldo përpara tij Atë që nuk realizoi dot ndaj Sportingut të Lisbonës, Lionel Messi e arriti ndaj Olympiacosit. Me golin që i shënoi s
Barcelona 3-1 Olympiakos: Notat e lojtarëve, Messi mbret (FOTO) Barcelona fitoi ndaj Olympiakosit me rezultat 3-1 në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve. I pari që shënoi në këtë
Messi dhe Digne shënojnë brenda tre minuta lojë (VIDEO) Barcelona për tre minuta lojë ka shënuar dy gola kundër Olympiakosit në "Camp Nou". Në minutën e 61' ishte Messi ai
Messi ka lindur që të bëhet një "yll" (VIDEO) Ai cilësohet sii një nga futbollistët më të mirë në planet, ku me aftësitë, teknikën, driblimet shpejtësin që posedon ai
Kobe Bryant kujton kohën kur Ronaldinho i prezantoi Messin duke i thënë: Njihu me lojtarin më të mirë në histori (VIDEO) Legjenda braziliane, Ronaldinho, e kishte kuptuar talentin e Lionel Messit kur ai ishte shumë i ri te Barcelona. Gjatë k
Valdano: Asensio ngjan me Messin me Argjentinën Jorge Valdano foli në “Onda Cero” duke vlerësuar yllin e Atletico Madrid, Antoine Griezmann dhe situatën e Real Madridit
Messi i bën "gol" dhe gruas, madje triplet Me formën e tij fantastike Lionel Messi ka qenë lideri i pasdiskutueshëm i Barcelonës në këtë fillim sezoni. 14 gola
Me një gol në minutat e fundit që e çoi ndeshjen në 3-2, Icardi kopjon Messin Interi e fitoi derbin ndaj Milanit me rezultat 3-2 dhe kjo falë golave të Mauro Icardit. Argjentinasi shënoi tre gola
Nedved: Messi s'ka pse të krahasohet me njerëz, Dybala i dyti më i mirë Paulo Dybala mund të jetë “më i madhi i njerëzve”, thotë Pavel Nedved, ndërsa “10” bardhezi është duke u krahasuar me “a
Simeone me fjalë të mëdha për Messin pas kualifikimit në Botëror Diego Simeone dhe Leo Mesi janë dy prej personaliteteve më të famshëm në Argjentinë. Edhe pse tekniku i Atleticos dh
Legjenda katalanase: Mbappe më i mirë se Messi kur ishte 18 vjeç Sipas ish-sulmuesit francez të Barcelonës, PSG-së dhe Monacos, Ludovic Guily, Kylian Mbappe ka treguar të jetë më shumë
HISTORIKE - Barcelona shet emrin e stadiumit për të mbajtur Messin në skuadër Barcelona do t'i japë Lionel Messit një bonus prej 80 milionë paund për nënshkrimin e kontratës prej 500,000 paundësh në