999 rezultate për

mesdhe

Ekspertët shpallin dietën mesdhetare si dietën më të mirë në botë Për të tretin vit radhazi, dieta mesdhetare – e pasur në yndyrna të shëndetshme, peshk, drithëra dhe e varfër në ushqime
Ekspertët shpallin dietën mesdhetare si dietën më të mirë në botë Për të tretin vit radhazi, dieta mesdhetare – e pasur në yndyrna të shëndetshme, peshk, drithëra dhe e varfër në ushqime
EMSC për tërmetet: Vala e pasgoditjeve po shuhet Qendra Sizmologjike Europiane-Mesdhetare konstaton se shkalla e pasgoditjeve të tërmeteve në Shqipëri, pas atij 6.4 të s
Qerimaj kampion i trefishtë në Mesdhe, medalje për Godellin e Çalja Erkand Qerimaj ka qënë thjeshtë fenomenal në Kupën Mesdhetare. Peshëngritësi shkodran arriti të dominojë totalisht disip
Migrantët e bllokuar në Detin Mesdhe do të pranohen nga 6 vende të BE-së Kryeministri i Italisë, Giuseppe Conte, tha se gjashtë vende të BE-së, janë pajtuar të marrin rreth 150 migrantë të cilë
500 emigrantë kanë mbetur në Detin Mesdhe, nuk i pranon asnjë shtet Agjencia e Kombeve të Bashkuara për Refugjatë (UNHCR) u ka bërë thirrje qeverive evropiane, që të pranojnë 500 migrantë
Tragjedi nё Mesdhe, 115 refugjatё tё humbur Sёrish para brigjeve tё Libisё ёshtё mbytur njё anije me refugjatё. OKB bn
Deti Mesdhe, deti më i ndotur i Europës Deti Mesdheu është deti më i ndotur i Evropës, ndonëse ka një rritje të përgjithshme që prej vitit 2009 të sasisë së mbe
Drogë, pije dhe seks pa limit...kroçera që skandalizoi Mesdheun (FOTO LAJM) Nuk kishte limite për asgjë. Më lehtë gjeje drogë se sa një pije. Persona që kishin abuzuar me pijen shihje kudo, madje
Shqipëria, ndër vendet që ndot më shumë Mesdheun me plastikë Shqipëria është një ndër tre shtetet që shkakton më shumë ndotje në Mesdhe nga plastika, së bashku me Egjiptin dhe Malin
Fundoset një varkë më emigrantë, dyshohen të paktën 50 të vdekur Dhjetëra imigrantë besohet se kanë vdekur pasi barka me të cilën po udhëtonin u fundos në Detin Mesdhe, jo shumë larg br
Ministri italian flet për rrëmbimin e anijes në detin Mesdhe, "u prenë në besë" Një rrëmbim ka ndodhur në ujrat e detit Mesdhe. Mësohet se anija është rrëmbyer nga refugjatët në brigjet e Libisë. D
Rrëmbehet një anije në detin Mesdhe Një rrëmbim ka ndodhur në ujrat e detit Mesdhe. Mësohet se është rrëmbyer një anije dhe ende nuk dihet për fatin e ekupi
Triliona metër kub gaz që mund të sjellin luftën në Mesdhe Turqia, Greqia, Qiproja, Izraeli, Siria në veri-lindje si edhe Egjipti janë nën ethet e gazit në hapësirën detare në Mes
“Përrallë Mesdheu” në Metropol, argëtim me tingujt e muzikës për artdashësit e kryeqytetit Të gjithë artdashësit në kryeqytet përgjatë muajit shkurt do të mund të shijojnë një “Përrallë Mesdheu”. Për katër fundj
Mimi Kodheli: Burri im donte një brune, jo mua E ftuar së fundmi në emisionin "Soiree" ishte deputetja e njohur shqiptare Mimi Kodheli. Ajo ishte një ndër bjondet e sh
Përplasen dy aniije në Mesdhe, nafta ndot detin (VIDEO) Përplasja e anijeve transportuese njëra e Tunizisë dhe tjetra e Qipros, ka bërë që një sasi e madhe e naftës të derdhet
Foggo: Rusia po rrit aftësitë e nëndetëseve të saj në Altantik dhe Mesdhe Rusia po rrit aftësitë e saj ushtarake nënujore duke sfiduar drejtpërdrejt forcat e SHBA-së dhe NATO-s në Atlantik dhe M
E frikshme, një stuhi-uragan po vjen me gjithë forcën drejt Mesdheut Një stuhi e fuqishme dhe e rrallë pritet të godasë Mesdheun Lindor këtë fundjavë. Stuhia hibride, gjithashtu e njohur si
Uragani i fuqishëm godet Mesdheun në fundjavë Stuhia "medicane" do të kërcënojë vijat bregdetare përgjatë Detit Mesdhe gjatë ditëve të ardhshme dhe Greqia duket të je