999 rezultate për

merkel

"Jemi në një fazë serioze", Gjermania shtrëngon masat kundër koronavirusit Qeveria federale dhe qeveritë e landeve ranë dakord për rregulla më të rrepta kundër koronavirusit. Pas më shumë se t
Rama zbulon telefonatën "surprizë" me Merkel: Një mike e shkëlqyer! "Edhe njëherë si gjithnjë, kënaqësi e veçantë biseda me Kancelaren gjermane, një mike e shkëlqyer që e njeh, e kupton dh
Shtimi i rasteve të reja me koronavirus në Gjermani, Merkel hedh hapin e radhës Kancelarja gjermane Angela Merkel sot do të zhvillojë një takim “online” me kryetarët e bashkive të qyteteve më të mëdha
Angela Merkel zbulon prapaskenat si u parandalua lufta mes Greqisë dhe Turqisë Më shumë se dy muaj pasi Angela Merkel ndërhyri për të shmangur një konfrontim ushtarak midis Greqisë dhe Turqisë, kance
Rastet u shtuan ndjeshëm, Merkel thirrje për të ashpëruar masat Një ditë pasi deklaroi me shqetësim se një valë e dytë e pandemisë së koronavirusit mund të shkaktonte edhe 19,000 të in
DW: Rama për lobim te CDU/CSU, nuk u takua me Merkel Ndryshe nga Maqedonia e Veriut, Shqipëria nuk e ka të sigurt, se do të marrë një datë për konferencën e parë ndërqeverit
"Ne ia dalim mbanë", pesë vite nga fjalia më e njohur e Merkelit Më 31 gusht 2015, kur një numër i madh refugjatësh erdhën në Gjermani, kancelarja Merkel u shpreh me një fjali që është
50 euro gjobë për këdo që kapet pa maskë, ky shtet merr vendimin ekstrem Gjoba prej 50 eurosh për këdo që kapet pa maskë, ndalim i festave të mëdha publike deri vitin e ardhshëm. Gjermania shtr
Thirrja e Ramës për dialog, Presidenti i Bjellorusisë nuk pranon ndërmjetësimin e OSBE-së Presidenti i Bjellorusisë, Alexander Lukashenko nuk dëshiron që OSBE-ja e drejtuar nga kryeministri i Shqipërisë, Edi Ra
Merkel e shqetësuar pas rritjes së rasteve: Virusi është këtu Kancelarja gjermane bën thirrje për respektimin e rregullave duke thene se hush kthehet nga pushimet nga zonat e rreziku
Tensionet në Mesdhe, Merkel telefonon Mitsotakis dhe Erdogan Një nga temat që u diskutuan në takimin e ministrave të jashtë të BE të premten pasdite, veç sanksioneve të mundshme kun
Merkel zero tolerancë ndaj kryeministrit bullgar: Vendose mirë maskën! Krerët e 27 vendeve të Bashkimit Evropian janë mbledhur sot në Bruksel për të folur për planin e rimëkëmbjes ekonomike.
Negociatatat me BE-në marrin të tatëpjetën? Pas Merkel, një tjetër zyrtar ndan Shqipërinë nga Maqedonia Pas kancelares gjermane Angela Merkel, është ministri federal për punët e jashtme të Gjermanisë, Heiko Maas që bën dalli
Merkel: Të hapen kapitujt e parë të negociatave me Shqipërinë! Kancelarja gjermane Angela Merkel sot përvijoi përparësitë e presidencës së radhës të vendit në gjashtë muajt e ardhshëm
"Bomba" e Merkel: Maqedonia para Shqipërisë në proceset integruese Kancelarja Angela Merkel ka folur në Parlamentit Europian në lidhje me procesin e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedon
Macron dhe Merkel i bashkohen Samitit për Kosovën të premten Presidenti francez, Emmanuel Macron dhe kancelarja gjermane Angela Merkel do të organizojnë me BE-në një samit virtual t
Deputetët e PE kërkesë Merkel: Të vendoset në axhendë liberalizimi i vizave për Kosovën Deputetët e Parlamentit Evropian kanë nënshkruar një letër përmes të cilës kanë kërkuar nga kancelarja gjermane Angela M
Beteja e vështirë për daljen nga kriza, Merkel dhe Macron në qendër të vëmendjes Kur udhëheqësit e BE-së të zhvillojnë takimin virtual të premten, një dyshe e njohur do të jetë në qendër të vëmendjes.
Merkel: Ky është mandati im i fundit në krye të Gjermanisë Kancelarja Gjermane Angela Merkel gjatë një interviste për televizionin “ZDF” ka folur në lidhje me të ardhmen e saj pol
Angela Merkel nudo, publikohen fotot e ralla të kancelares gjermane (FOTO LAJM) Angela Merkel është një prej grave më të pushtetshme në botë. Si asnjë tjetër, ajo ka arritur ta bëjë Gjermaninë një sup