999 rezultate për

meri

TIRANË/ Gruaja kërcënon me hedhje nga ballkoni, kërkon takim me ambasadoren amerikane (VIDEO) Një grua ka dalë në ballkonin e banesës së saj në rrugën Xhanfize Keko dhe kërcënon se do të hidhet. Ajo dyshohet se
Kukësi akuzon për gjykimin ndaj Tiranës, publikon 9 prova për njëanshmëri të Hamitit (VIDEO) Te Kukësi mendojnë se humbja në ndeshjen direkte për kreun kundër Tiranës është edhe meritë e një gjykimi të njëanshëm t
"Meritoni mirënjohje", Meta i përgjigjet aktorit shqiptar pasi konfirmoi pjesëmarrjen me 2 mars Aktori i njohur Neritan Licaj në një postim në rrjetin social Facebook të Presidentit Meta, ka konfirmuar pjesëmarrjen n
Prej 24 shkurtit rregulla të reja për emigrantët: Më pak viza dhe leje qendrimi në SHBA Më 24 shkurt administrata Trump do të nisë zbatimin e rregullave të reja për emigrantët që janë përfitues të programeve
Dikur velinë në Shqipëri, çfarë bën sot bukuroshja në Amerikë (FOTO LAJM) Anisa Mukaj, është velina shumë bukuroshe e emsionoit investigativ "Fiks Fare". Pas eksperiencës si velinë, Anisa t
Nicki Minaj prezanton motrën e vogël, ngjashmëria e tyre i befason të gjithë (VIDEO) Reperja e njohur, Nicki Minaj ka zgjedhur qe t’i mbajë larg vëmendjes së mediave familjarët e saj. Deri më sot ajo nuk k
Çfarë po ndodh me këngëtaren? Katy Perry humb ndjenjat në American Idol (FOTO LJAM) Këngëtarja e famshme Katy Perry ka humbur ndjenjat dhe është rrëzuar në tokë gjatë episodit të ri të “American Idol”.
Haradinaj ambasadorit amerikan: SHBA nuk duhet të barazojnë Kosovën me Serbinë ISh-kryeministri Ramush Haradinaj ka takuar sot ambasadorin amerikan, Philip Kosnett me të cilin thotë se ka diskutuar p
Meta vjen me një mesazh të fortë: T'i japim paralajmërimin e fundit kësaj bande Presidenti Ilir Meta u është drejtuar sot me një tjetër mesazh të fortë shqiptareve. Meta fton të gjithë shqiptarët n
Çfarë diskutuan? Ambasadorja e SHBA-së takon Ramën, Metën dhe Bashën Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim ka takuar ditën e sotme kryeministrin Rama, presidentin Meta dhe kreun e opozi
SHBA-ja mbështet shkëmbimin e territoreve? Reagon me urgjencë diplomati amerikan I dërguari i Shtëpisë së Bardhë për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, ka mohuar se ai, dhe qarqet ameri
Amerika e hapur ndaj shkëmbimit të territoreve? Grenell reagon ashpër Richard Grenell, e ka konsideruar fakë neës lajmin se Shtetet e Bashkuara të Amerikës ende janë të hapur për një shkëmbi
I apasionuar pas shpejtësisë dhe motorave, kush është shqiptari që humbi jetën në aksident në Amerikë Një shqiptar ka humbur jetën në një aksident me motor në Amerikë. Ngjarja tragjike nga ndodhur në Nju Xhersi ku 52 vj
Kryemadhi bën paralajmërimin e fortë: Mos u çudisni nga dyfishimi i çmimeve! Monika Kryemadhi ka folur gjatë për Konferencën e Donatorëve që u zhbvillua ditën e djeshme duke e konsideruar pjesën më
Me xhaketë serioze në përditshmëri, si të dukeni trend sipas vajzave shqiptare (FOTO LAJM) Kostumet serioze janë kthyer prej kohësh në trend, por jo vetëm për në zyrë. E sdimos xhaketa serioze vishet në përdi
Wenger mbështet vendimin e UEFA-s: City e meritoi dënimin Ish trajneri legjendar i Arsenalit ka komentuar dënimin që UEFA i dha Manchester City-t. Kur isha tek Arsenali, më bl
Italianët zemërgjërë e amerikanët kurnacë, detajet nga konferenca ku u mblodhën 1.15 miliardë euro Një shumë prej 1.15 miliard euro në formë financimesh direkte, investimesh për ndërtime banesash apo rikonstruksione të
Firmato kokë e këmbë, Manjola Nallbani e përkushtuar për look-un edhe në përditshmëri (FOTO LAJM) Nëse e has rastësisht në rrugë, sidomos në zonën e ish-Bllokut ku ajo banon dhe del shpesh në këmbë, nuk do të kesh asnj
Ambasada amerikane feston sot 12 vjetorin e pavarësisë së Kosovës Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, ka uruar qytetarët e Kosovës me rastin e 12 vjetorit të shpal
Aksidenti i rëndë i merr jetën 24 vjeçarit shqiptar në Amerikë Një 24-vjeçar shqiptar, që jetonte prej vitesh me familjen në SHBA ka humbur jetën në një askident. Ngjarja e rëndë k