999 rezultate për

meng

Parandalohet tjetër tragjedi nga tërmeti i mëngjesit të sotëm në Tiranë 20 vjeçarja Xhesika Biqiku ishte viktima e vetme e tërmetit të 26 nëntorit në Tiranë. Studentja e Arkitekturës humbi jet
I mbijetuari i masakrës së Reçakut rrëfen tmerrin që përjetoi mëngjesin e 15 janarit 1999 Fshati Reçak i komunës së Shtimes, i cili gjendet rreth 30 kilometra larg Prishtinës, dy dekada më parë, bëri kthesë të
Koicidenca e frikshme me tërmetin, çfarë ndodhi mëngjesin e sotëm në 3:55 Tërmeti i frikshëm që goditi Shqipërinë në 26 nëntor, mbolli kudo zi dhe dhimbje. 51 persona humbën jetën ndërkohë që
Mos e ndani çadrën, si do të jetë moti sot? Vendi ynë do të jetë me vranësira dhe herë pas here me reshje shiu gjatë paradites. Por mesdita dhe pasditja përmirës
10 këshilla efektive për tu ngritur herët në mëngjes Disa njerëz e kanë tepër të vështirë të çohen herët në mëngjes, sidomos ata që pëlqejnë të qëndrojnë zgjuar deri vonë në
Gruaja vdes pas notit të mëngjesit në det, nga hipotermia Gruaja ishte një nga dy notaret që kishin hyrë në ujë këtë mëngjes në brigjet e Ballycastle, në Irlandën Veriore. Nj
Vranësira dhe reshje shiu, si do të jetë moti sot Moti sot do të jetë kryesisht me diell, vranësira me kushte për mjegull në orët e mëngjesit. Më pas pason mot me res
U gjet i pajetë në burgun grek, kush ishte shqiptari me dy emra Një shqiptar u gjet i vdekur mëngjesin e djeshëm në një burg në Greqi. Del emri dhe fotografia e shqiptarit i cili u
Një mëngjes si ky, Genta Ismajli e rrethuar me trëndafila dhe balona (FOTO LAJM) Genta Ismajli prej kohësh është në lidhje me një biznesmen turk, lidhje për të cilën ende nuk ka folura publikisht. K
Letra prekëse dhe 5 euro që vogëlushja italiane i kushtoi fëmijëve shqiptarë (FOTO LAJM) Emily, një vajzë e vogël nga Agordo, i shkroi një letër të veçantë provincës së Bellunos, adresuar vullnetarëve të Mbroj
6 dhjetor, çfarë do të ndodhë sot me temperaturat Alternime kthjellimesh dhe vranësira kalimtare mbizotërojnë gjatë orëve të para të ditës së sotme në vendin tone. Mes
Jo vetëm Gregu, ky ish-ministër ka pasur njohje me familjen Reçi që u shua mëngjesin e 26 nëntorit Mbrëmjen e kaluar kryeministri Edi Rama ishte i ftuar në studion e emisionit "Porta e Porta" të Bruno Vespës ku foli për
Dieta gjermane, si të humbisni 9 kilogramë brenda dy javëve Parimi i dietës është të hani ushqimin me të cilin do të humbni më shumë kalori se sa do të merrni. Gjatë tri ditëve
Vranët dhe ftohtë, si do të jetë moti sot Vendi ynë mbetet me kthjellime dhe vranësira kalimtare në zonat Veriore dhe Qëndrore, por nën ndikimin e rreshjeve do të
Nisin reshjet e borës, si pritet të jetë moti sot Sipas Meteoalb: Pjesa më e madhe e vendit tonë paraqitet me vranësira të dendura dhe shira, por në zonat veriore-verilin
Me të njëjtin xhup dhe i kërrusur, Rama me strategji në pikë të mëngjesit Mëngjesin e sotëm, Kryeministri Rama konfirmoi pjesëmarrjen e tij në mbledhjen e organizuar nga Presidenti i vendit Ilir
KOSOVË/ Nis rënia e temperaturave, moti nga e hëna deri të premten Të martën reshjet e para të borës edhe në vise të ulëta. Në pjesën e dytë të javës kthjellime, e në mëngjes me ngrica, n
Veset e çdo mëngjesi që po ju bëjnë të shtoni në peshë pa e kuptuar Nuk është sekret që të hash shëndetshëm dhe të lëvizësh më shumë është çelësi për humbje të suksesshme të peshës, por at
Një ditë pas tërmetit, Durrësi duket si "vend beteje" (FOTO LAJM) Qetësi, ndërtesa të shkatërruara e të braktisura, njerëz që e kanë kaluar natën jashtë e nëpër makina, rrugë e trotuare
Shuhet familja Gregu, pas vdekjes së 25-vjeçarit në spital, nxirren nga rrënojat dhe prindërit e tij Ka shkuar në 29 numri i viktimave të tërmetit, që goditi vendin mbrëmjen e djeshme, ndërsa numri i të zhdukurve ende nuk