999 rezultate për

mendor

U akuzua për përdhunimin e 15 vjeçares në Greqi, çfarë deklaroi i riu shqiptar në gjyq Një 30 vjeçar shqiptar i akuzuar për përdhunimin e një 15 vjeçarje grek me aftësi të kufizuara, është lënë i lirë me kus
E rëndë! Shqiptari akuzohet se përdhunoi 15-vjecaren me probleme mendore Një shqiptar në Greqi është arrestuar për akuzën e rëndë të përdhunimit. Mediat greke shkruajnë se 30-vjeçari shqipt
Arrestohet 30 vjeçari shqiptar në Greqi, dyshohet se p*rdhunoi të miturën me probleme mendore Policia greke ka arrestuar një 30-vjeçar shqiptar pasi akuzohet se ka përdhunuar një të mitur 15 vjeçe me probleme mendo
Emocionet qenkan ngjitëse, ashtu si gripi Sipas një studimi të publikuar në revistën shkencore Memory & Cognition u ngrit pyetja nëse sëmundjet mendore mund të ng
Pandemia, goditja më e madhe për shëndetin mendor që nga Lufta e Dytë Botërore Pandemia e COVID-19 mund të jetë goditja më e madhe për shëndetin mendor që nga Lufta e Dytë Botërore, ka paralajmëruar
STUDIM/ Rrjetet sociale dëmtojnë shëndetin mendor të adoleshentëve Përdorimi i mediave sociale lidhet me depresionin, veçanërisht te vajzat adoleshente. Por një studim i ri argumenton se
Kërcënoi se do të shpërthente bombolën, policia: I riu kishte probleme të shëndetit mendor Një ngjarje e pazakontë është regjistruar në qytetin e Vlorës ku një person i cili sipas policisë vuante nga problem të
Pasojat e rënda të COVID-19 në shëndetin mendor, shqetësimi i madh i ekspertëve Ndryshimet drastike në jetë si pasojë e COVID-19, tek shumë njerëz po mabifestohen me çrregullime të shëndetit mendor. D
A jemi të përgatitur për pasojat që pandemia do t’i shkaktojë shëndetit tonë mendor? Gripi Spanjoll mendohet se ka shkaktuar mbi 50 milion viktima në të gjithë botën midis 1918 dhe 1919, por kishte gjithas
Studimi i fundit: Të luash videolojëra është mirë për shëndetin mendor Të luash videolojëra mund të jetë mirë për shëndetin tënd mendor. Në këtë përfundim ka dalë një studim i universiteti
U bë meme në rrejte sociale, flet Dua Lipa: Më shkaktoi probleme me shëndetin mendor (VIDEO) Këngëtarja me origjinë shqiptare Dua Lipa është një nga këngëtaret më të njohura në botë, por nuk i ka shpëtuar bullizmi
U bë meme në rrjet, Dua Lipa rrëfen se kaloi probleme me shëndetin mendor (FOTO LAJM) Dua Lipa u bë e njohur menjëherë pas publikimit të albumit të saj të parë, që i dha sukses të jashtëzakonshëm. Por një v
Studimi befasues nga Universiteti i Oksfordit: Si ndikon COVID-19 te shëndeti mendor Ndërkohë që pandemia u bë shumë muaj që është mes nesh dhe nuk dihet ende sa do zgjasë, deri sa një vaksinë e sigurt të
Zbulimi: Gati 1 në 5 pacientë me Covid u diagnostikuan me sëmundje mendore Pothuajse një në pesë persona që kanë pasur Covid-19 diagnostikohen me një çrregullim psikiatrik të tillë si ankthi, dep
Tri shenja që nuk i njihni, por trupi juaj tregon se keni ankth Ritmet e çmendura të jetës së përditshme dhe vrapimi i vazhdueshëm për t’i kapur të gjithë, së bashku me detyrimet e paf
Tri shenja që nuk i njihni, por trupi juaj tregon se keni ankth Ritmet e çmendura të jetës së përditshme dhe vrapimi i vazhdueshëm për t’i kapur të gjithë, së bashku me detyrimet e paf
Rikthehen akuzat për përdhunim ndaj Ronaldos? Modelja amerikane i nënshtrohet testit mendor Cristiano Ronaldo rikthehet sërish në qendër të vëmendjes lidhur me akuzat për përdhunim. Sipas mediave spanjolle, çë
60-vjeçarja në Tiranë hidhet nga kati i pestë Një 60-vjeçare i ka dhënë fund jetës, duke u hedhur nga kati i pestë i pallatit ku ajo banonte. Sipas policisë, ngja
Meta: Asnjë të sëmuri mendor nuk duhet t'i shkojë mendja se unë frikësohem Kreu i shtetit Ilir Meta është përgjigjur me tone të ashpra lidhur me ligjin organik që shumica ka në plan të bëjë për i
Denoncimi: I moshuari në Durrës ngacmon s*ksualisht vajzën me probleme mendore (VIDEO) Një denoncim i rëndë është bërë publik në mediat sociale, ku në Durrës një i moshuar kryen veprime të turpshme ndaj një