999 rezultate për

medvedev

Jep dorëheqjen kryeministri i Rusisë Kryeministri rus Dmitri Medvedev dhe qeveria e tij kanë dhënë dorëheqjen. Medvedev e njoftoi këtë, duke përmendur nen
Kryeministri rus: Nuk ndryshojmë mendim për Kosovën, "Shqipëria e Madhe", ide e rrezikshme Kryeministri rus, Dimitry Medvedev ka thënë se Rusia nuk e ndryshon qëndrimin për Kosovën dhe nuk e zbeh respektin për s
Rama në krye të ceremonisë së Erdogan, takohet edhe me kryeministrin rus Që në castin e parë kur dolën rezultat e votimeve në Turqi, Kryeministri Rama ishte ndër të parët që uroi Erdoganin për
Putini ngarkon Medvedevin për krijimin e qeverisë së re Presidenti i rizgjedhur rus, Vladimir Putin, emëroi zyrtarisht më 8 maj Dimitry Medvedev-in si Kryeministër të qeverisë
Marrëdhëniet Moskë-Uashington, në nivelin më të ulët që nga koha e Brezhnjevit Marrëdhëniet mes Rusisë dhe SHBA-së janë aktualisht më të tensionuarat që nga koha e liderit sovjetik të Partisë Komunis
Serbia falenderon Rusinë për Kosovën? Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç, gjatë një takimi në Samitin e Organizatës së Bashkëpunimit Ekonomi
Rrezikohet kryeministri i Rusisë, bie zjarr në sallë (VIDEO) Kryeministri i Rusisë, Dmitry Medvedev dhe disa pjesëmarrës të një forumi në një qendër inovacioni në qytetin e Skolkovo
Medvedev: Bota në prag të Luftës së Tretë Botërore Kryeministri rus Dmitri Medvedev, ka lënë gazetarët gojëhapur kur tha se bota mund të shkojë drejt një lufte të tretë bo
Ja si stërvitet Putin (VIDEO) Kjo video tregon sesi stërvitet Vladimir Putin, së bashku me Medvedevin. Putin njihet se ka disa hobe në jetë dhe një
Rusia vendos sanksione edhe kundër Shqipërisë Kryeministri i Rusisë Dmitry Medvedev ka thënë sot se edhe kundër shteteve të tjera është urdhëruar ndalesë e importit t
Food import ban, Russia includes Albania in the black list Russian Prime Minister Dmitry Medvedev said today that they have ordered a food import ban against some new countries li
Rënia e rublës, Medvedev: Banka Qendrore do ta stabilizojë Banka Qendrore ruse i ka të gjitha kapacitetet që i duhen për të stabilizuar monedhën vendase, e cila ka rënë në normën
Rusia dhe Amerika nuk mund të kenë raporte normale Kryeministri i Rusisë, Dimitri Medvedev është shprehur se "ripërtëritja e marrëdhënieve" SHBA - Rusi është "absolutisht
Ukraina proteston kundër vizitës së Medvedevit në Krime Kryeministri i Rusisë Dmitry Medvedev ka zhvilluar një vizitë në Krime. Gjatë vizitës në qytetin Simferopol, në krye të
Medvedevin e zë gjumi në ceremoninë e hapjes së Lojërave Olimpike (VIDEO) Kryeministri i Rusisë, Dmitri Medvedev duket se ka pasur një axhende takimesh të ngjeshura këtë javë pasi gjatë ceremoni
Medvedev: Evropianët po ndërhyjnë në punët e brëndshme të Ukrainës Pas fjalimit të djeshëm në Moskë ku Presidenti rus Vladimir Putin nën zë i drejtoi një kritikë SHBA-së, sot Kryeministri
Putin dhe Medvedev me të brendshme femrash (FOTO-LAJM) Sekuestrohen pikturat që paraqesin presidentin Vladimir Putin dhe Dimitrij Medvedev të veshur me rroba intime femrash. V
Rusia mbështet qëndrimin e Serbisë në lidhje me Kosovën Rusia mbështet qëndrimin e Serbisë në lidhje me Kosovën, por konsideron se zgjidhja e kësaj çështjeje i takon Serbisë, k
Mdvedev përgënjeshtron zërat mbi sëmundjen e Putin Kryeministri i Rusisë Dimitri Mdvedev përgënjeshtruar lajmin mbi një sëmundje të presidentit Vladimir Putin. Ai ka thënë
Lojrat Olimike, pritja për liderët botërore në “Buckingham Palace” Liderë nga e gjithë bota u bashkuan të premten në “Buckingham Palace” në Londër, në pritjen e organizuar nga Mbretëresha