999 rezultate për

mediet

Të rinjtë po largohen nga mediat sociale Sipas një raporti të ri, platforma të tilla si Facebook, Twitter, Instagram, e madje edhe aplikacione si Tinder, po shoh
Veseli ëndërron me sy hapur, thotë se Lista Serbe s'ka qëndrim zyrtar për demarkacionin Ndonëse Lista Serbe zyrtarisht ka njoftuar se nuk do ta votojë Marrëveshjen e Demarkacionit, megjithatë, kreu i Kuvendit
Mesazhi sekret në veshje i presidentes kroate tërbon Serbinë Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar, është e njohur për rrobat që veshë në takime zyrtare e me të cilat transmeton me
Shikoni sesa shumë ka ndryshuar Dilara, nuk njihet Ebru Ozkan është sinonim i bukurisë turke, aktorja më shumë se për profesionin e saj komentohet për pamjen joshëse dhe s
De Biasi përgatit valixhet për rikthimin në Itali Ndonëse ka vetëm pak ditë që u shkarkua nga Alavesi, duket se Gianni De Biasi do të rikthehet shumë shpejt në pankinë. E
Mediet serbe: Stërgjyshi i Thaçit ishte serb Mediat në Serbi kanë filluar të shkruajnë për stërgjyshin e Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi. Për të thonë se fillim
Kërcënimet ndaj medias, subjektet politike të spastrojnë partinë Zyrtarët janë zgjedhur nga publiku për të bërë vepra të mira, ndërsa mediet investigojnë për të gjetur pikërisht ato që,
Çuditen mediat e huaja: Më shumë atmosferë Bajrami, sesa zgjedhjesh në Shqipëri Shumë aspekte të kësaj fushate janë prekur nga mediet e huaja këto ditë, por vëmendjen e shtypit ndërkombëtar e ka tërhe
Mediet serbe: Kadri Veseli rrëzon qeverinë e Isa Mustafës Mediat e Serbisë e kanë përcjellë me vëmendje zhvillimet votimin e mocionit pro rrëzimit të qeverisë së udhëhequr nga Is
Hoxhaj për mediet greke: Greqia të njohë Kosovën Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj, gjatë një interviste për gazetën greke "Kathimerini", ka thënë se
Cili është skenari i VMRO? Mediet maqedonase njoftojnë tërheqjen e Xhaferit Mediet maqedonase shkruajnë se kreu i ri i parlamentit të Maqedonisë, Talat Xhaferi, është tërhequr nga qëllimi i tij pë
Çmenden mediet serbe, Erdogani po ndihmon Thaçin dhe Ramën për luftë (FOTO LAJM) Pas deklaratave të Edi Ramës dhe Hashim Thaçit, se Kosova e Shqipëria do të bashkohen nëse BE i mbyll dyert Ballkanit Pe
KFOR-i përgënjeshtron mediet ruse, ja e vërteta për ushtarët gjermanë Media ruse "Sputnik", ka shkruar sot se ushtarët gjermanë të KFOR-it në Kosovë, do të mund të tërhiqen deri në fund të v
Mediet serbe: Kosova ka avokatët më të fortë për gjenocidin Gazeta serbe Danas, ka shkruar më 7 prill se Kosova po punon me vite në aktakuzën për gjenocid kundër Serbisë, dhe se Pr
Mediet arabe raportojnë vdekjen e Bashar Al-Assadit? Mediet arabe referuar burimeve nga qeveria e Rusisë, kanë raportuar se diktatori i Sirisë Bashal al-Assad ka ndërruar je
Mediet serbe: Ja kush i ka shkuar Haradinajt në Francë (FOTO LAJM) Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës i cili ndodhet në Francë ku po vazhdon seanca ku do të vendoset për lirimin ose
Mediet gjermane japin alarmin, "Vuçiç është 'lolo' luftënxitës si Millosheviçi" Mediet gjermane kanë dhënë alarmin se Ballkani ndodhet në rrezik dhe se perspektiva e anëtarësimit në BE, ende mbete pri
Shpërthimi i fuqishëm në Shën Petersburg, 10 të vdekur (FOTO LAJM) Një shpërthim i fuqishëm ka tronditur sot Rusinë, ndërsa mediet ndërkombëtare raportojnë se 10 persona kanë ndërruar jet
Mediet serbe: Ivanov është shembulli më i mirë (FOTO LAJM) Gazetat serbe e kanë cilësuar presidentin e Maqedonisë Gjorge Ivanov, si shembullin më të mirë që duhet të ketë kryetari
Mediet gjermane: Ivanov flijoi stabilitetin për të mbrojtur Gruevskin Mediet gjermane kanë shkruar sot për situatën e tensionuar në Maqedoni, duke thënë se edhe BE-ja është alarmuar nga kjo