999 rezultate për

medicus

Jepet vendimi për rastin Medicus, shpallen fajtorë Lutfi Dervishi shpallet i fajshëm për trafikim me njerëz dhe krim të organizuar. Ky vendim u mor sot në seancën përfu
A do të përfshihet rasti " Medicus" në hetimet e Gjykatës Speciale? Bashkëpunimi midis drejtësisë kosovare dhe asaj ndërkombëtare është ndjekur nga një sërë dështimesh dhe skandalesh. Ka d
DETAJET/ Një polic dhe anesteziologu dëshmitar në rastin “Medicus” Ish anesteziologu i klinikës “Medicus”, dr.Sylejman Dulla si dhe zyrtari policor Fatos Haziri pritet që të dëgjohen si d
Qipro arreston të dyshuarin për trafikim organesh në Kosovë Njëri prej të dyshuarve në rastin e klinikës “Medicus”, Moshe Harel, shtetas izraelit, është arrestuar nën dyshimin se ë
Anesteziologu i Medicus: Kam marrë pjesë në transplantet e veshkave që i ka kryer Dr. Vampiri Dikur si i pandehur, sot në cilësinë e dëshmitarit për rastin “Medicus”, anesteziologu që mori vet pjesë në disa operaci
Simmons hetohet për rastin “Kleçka”, “Medicus”, “Drenica 2” dhe të Naser Kelmendit Klauss Weisst është person fiktiv. Emri i tij dyshohet se është përdorur nga Malcolm Simmons, ish-kryetar i gjykatësve n
Dëshmitari mohon nënshkrimin në dokumentin ku pacienti jep veshkën Dëshmitari Flamur Bogaj mohoi se nënshkroi dokumentin ku një pacient deklaroi se vullnetarisht po e jep veshkën. Flam
Përsëri në ‘Medicus’ dëshmon një person me veshkë të hequr Seanca e gjykimit të mjekëve të “Medicus”-it është mbyllur edhe sot për publikun, ngase do të dëshmojë një dëshmitar i m
Dëshmitari rrëfen se si ia vodhën veshkën në spitalin Medicus Një dëshmitar i mbrojtur është duke dëshmuar me video-lidhje në gjykimin e mjekëve të Klinikës “Medicus” Lutfi Dervishi
Deklarohen të pafajshëm të akuzuarit për rastin "Medicus" Pasi Gjykata Supreme e ktheu në rigjykim Rastin “Medicus” në janar të këtij viti, ka nisur përsëri gjykimi i Lutfi Dervi
Ratel: Të konfiskohet klinika "Medicus" Ndonëse urologu Lutfi Dervishi është dënuar me tetë vite burg për shkak se ka drejtuar klinikën "Medicus" ku janë blerë
Shaip Muja po hetohet Prokurorët e BE’së do të hetojnë figura kyçe qeveritare në Kosovë për çfarëdo përfshirje në rrjetin ndërkombëtar të traf
Rasti "Medicus", i dyshuar kryesor Shaip Muja Pas shplljes së vendimit të Gjykatës së Qarkut për rastin “Medikus”, prokuroria e EULEX-it ka lëshuar nëj informacionn s
Rasti "Medicus", dënohet Lutfi Dervishi Është dhënë dënimi për rastin "Medicus" dhe per të gjithë personat e përfshirë në të, nga trupi gjykues i Gjykatës Theme
Klinika "Medicus", merr sot aktgjykimin Rasti i klinikës "Medicus", pritet që të marrë sot aktakuzën nga gjykata komunale e Prishtinës. Sipas aktakuzës, ajo ka
Procesi “Medicus” deri në Shqipëri Hetimet për trafik organesh, nëpërmjet procesit “Medicus”, mund të shtrihen edhe në Shqipëri. Një paciente nga Patosi i
Vijon gjyqi për procesin “Medicus” Në Gjykatën e Qarkut në Prishtinë vazhdoi të enjten gjykimi në çështjen e njohur si “Medicus”, me dëgjimin e ekspertes s
"Der Spiegel" investigon në Kosovë për tregëtinë e organeve Hetuesit e BE-së po ndjekin gjurmët e tregtarëve të organeve me aktivitet global. Rasti i një fabrikanti gjerman dhe i n
“Medicus”, Dick Marty dëshmon në 18 qershor Ish-senatori zviceran dhe anëtari i Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës, Dick Marty, pritet që më 18 qershor
Dik Marti do dëshmojë për procesin ”Medicus” Gjyqtarët në procesin gjyqësor ”Medicus” në Prishtinë do të thërrasin si dëshmitarë raportuesin e Këshillit të Evropës,