999 rezultate për

medicinale

Sistemi shëndetësor në Maqedoninë e Veriut në kolaps, mjekët paralajmërojnë dorëheqje masive Infermieret në Klinikën infektive paralajmërojnë dorëheqje masive. Nga shoqata e motrave Medicinale thanë se kriza e pan
Zhduket 18 vjeçari në Dibër, doli në mal të mblidhte bimë medicinale Një 18 vjeçar nga fshati Dypjakë i Dibrës ka humbur kontaktet me familjen e tij prej 5 ditësh pasiu kishte dalë për të m
Tre shqiptarët thyen karantinën e dalin për të mbledhur bimë, arrestohen në Greqi Tre shqiptarë kanë thyer karantinën për të mbledhur bimë medicinale në Greqi. Ata u kapën duke mbledhur bimë medicina
Zjarr në Shkozë, shkrumbohet magazina me bimë medicinale Një zjarr i madh ka rënë para pak minutash në Shkozë, Tiranë, ku është djegur një pulari. Katër zjarrëfikse ndodhen në
Argjinarja e egër, bima me vlera të rralla medicinale Argjinarja e egër që çel lule me ngjyrë vjollcë është një barishte që rritet gjithë vitin dhe që i përket familjes botan
Kuroni mëlcinë, zemrën dhe stomakun përmes këtyre bimëve medicinale Shumë persona janë të sëmurë nga mëlçia, zemra, stomaku apo tëmthi. Disa nga shkaqet e këtyre sëmundjeve është ushqimi t
Zjarr në një magazinë me bimë medicinale në Durrës Gjatë orëve të vona të mbrëmjes së djeshme një magazinë me bimë medicinale është përfshirë nga flakët. Ngjarja ka ndodhu
E çuditshme: I bie violinës teksa operohet në tru (VIDEO) Një violiniste u detyrua të heq dorë nga violina e saj, për shkak të gjendjes së neurologjike, ajo u ka dhuruar doktorëv
Koplik, zjarr në pikën e grumbullimit të bimëve medicinale Një pikë e grumbullimit të bimëve medicinale ëhstë përfshirë në flakë për shkaqe ende të pa njohura në Koplik. Ngjarja k
Bimët medicinale shërojnë një sërë sëmundjesh të rëndësishme Drejtues të Ministrisë së Shëndetësisë shprehen se bimët medicinale shërojnë një sërë sëmundjesh të rëndësishme madje p
Mediu ofron mbështetje për industrinë e bimëve medicinale Të premten u zhvillua konferenca e parë e industrisë së bimëve medicinale, një ndër produktet më të kërkuara nga tregjet