999 rezultate për

mediave

Akuza e fortë: Si Rama po tenton të kapë AMA-n duke shkelur ligjin(VIDEO) Ditën e sotme PD me anë të ish-deputetes Albana Vokshi ka sulmuar Kryeministrit Rama duke e akuzuar se po tenton kapjen
"Jeni esëll? Pusho! S'ju vjen turp?", si i drejtohet mediave kryeministri që "duam" (VIDEO) I ftuar në Opinion, mbrëmjen e djeshme Rama u pyet për lirimin e Lulzim Berishës, i cili është në listën e OFL-së, teksa
Xhansu e "Fate të kryqëzuara" më e dashuruar se kurrë me aktorin turk (FOTO LAJM) Ajo njihet për publikun shqiptar për rolin e “Xhansus” në telenovelën “Fate të kryqëzuara”. Ndonëse 22-vjeçarja, Lejla T
Paketa anti shpifje në Komisionin e Venecias, Basha: Provë që cënohet fjala e lirë Kryetari i Partisw Demokratike Lulzim Basha ka përshëndetur vendimin e marrë nga Komiteti i Monitorimit të Asamblesë Par
Rama "shet" Veliajn, kryebashkiaku nën sulmin frontal të mediave pranë qeverisë Erion Veliaj është duke u sulmuar mediatikisht kohët e fundit si asnjëherë më parë. Krahas mediave që nuk janë dakor
"The Economist" nxjerr 10 fotot më me ndikim për 2019-tën (FOTO LAJM) “The Economist” ka përzgjedhur 10 fotot më të bukura përgjatë vitit 2019. Të gjitha fotot kanë bërë xhiron e mediave
Përfundon mbledhja e VV-së, thonë se nuk presin sot takim Kurti-Mustafa Ka përfunduar mbledhja e grupit paralamentar të VV’së të thirrur nga kryetari i partisë Albin Kurti. Deputetët e zgje
Meta: Liria e mediave në vendin tonë është përkeqësuar Presidenti i vendit Ilir Meta në konferencën e organizuar nga institucioni i Avokatit të Popullit me temë “Liria pa urre
Mori dhenë me "kërpëratën", kështu u hakmor Majlinda Halilaj ndaj mediave Deputetja Majlinda Halilaj ka votuar pro dy ligjeve të paketës anti-shpifje. Gjithashtu ligjin e socialistëve e mbës
"Anonymous Albania" sulmon AMA-n dhe AKEP, mbyll faqet zyrtare Anonymous Albania, faqja e njohur në të gjithë Shqipërinë ka sûlmuar faqen e Autoritetit të Mediave Audiovizive (AMA) dh
Pas vilës super-luksoze, Modric tregon orën e shtrenjtë Sonte ora 20:00 Barcelona luan ndaj Realit në "Camp Nou", teksa para "El Clasico-s" Luka Modric ka treguar edhe një her
OSBE pas ndryshimeve të bëra nga Rama në draftin e mediave online: Janë bërë përmirësime! "Kemi punuar me Ramën, janë bërë përmirsime..." OSBE-ja ka reaguar pas ndryshimeve të fudnit që u bënë në draftin e p
Biznesmeni i njohur qëllohet me snajper në mes të Beogradit (FOTO LAJM) Biznesmeni i njohur nga Mali i Zi, Miodrag Daka Davidoviç, 62-vjeç është qëlluar mbrëmjen e djeshme përpara Hotel “Croën
Merkatoja e janarit, Interi ka gati goditjen e madhe (FOTO LAJM) Rodrigo De Paul duket se do të jetë goditja e parë e Interit në merkaton e janarit. Sipas mediave italiane, Marotta k
KShM i jep “shuplakë” Ramës: Të mos kopjojë Erdoganin! Këshilli Shqiptar i Medias i ka dërguar një raport të hollësishëm Këshillit të Evropës, ku e informon mbi këtë çështje d
Pagjumësia nga rrjetet sociale "pushton" adoleshentët Telefonat e zgjuar dhe mediat sociale po ndikojnë gjithmonë e më shumë në cilësinë e një gjumi të dobët ose të një pagju
Lleshaj njësoj si Rama, i "sulet" mediave pas videos në Ministrinë e Brendshme Pas videos që qarkulloi në rrjete sociale ku nga një makinë private po shkarkoheshin ndihmat për të prekurit nga tërmeti
Studimi, braktisja e mediave sociale ju shpëton nga vetmia dhe depresioni Një studim i kryer nga kërkuesit në universitetin e Pensilvanisë, pretendon se është i pari që gjen një lidhje rastësore
Fshehën "mallin" 20 mijë euro në tokë, derri nxjerr zbuluar shqiptarët Tre shtetas shqiptarë dhe një italian kanë përfunduar keq. 3 shtetasit shpërndanin kokainë në rajonin toskan të Ital
Rama nuk heq dorë nga “Paketa antishpifje”, injoron rekomandimet e ndërkombëtarëve Qeveria nuk tërhiqet nga projektligji kundër mediave të njohur ndryshe si paketa antishpifje. Edhe pas kritikave të shpe