999 rezultate për

mediat

Serbët bombardojnë me komente: Shqiptarët na dhanë leksione se si luhet futbolli (FOTO LAJM) Mediat serbe mbrëmë gjatë ndeshjes që u zhvillua në Kaliningrad të Rusisë, në mes të Zvicrës dhe Serbisë, aty ku u shënu
Gënjeshtra e mëngjesit nga serbët: Ja çfarë po i bën Zvicra dyshes Shaqiri e Xhaka Mediat serbe vazhdojnë me akuza ndaj dyshes Xherdan Shaqiri e Granit Xhaka pas ndeshjes Zvicër - Serbi. Mediat në Ser
Mediat angleze: Shqiponjat shqiptare mundën Serbinë (FOTO LAJM) Pas fitores së Zvicrës ndaj Serbisë mediat mbarë botërore i kanë bërë jehonë golave dhe festimit të dy lojtarëve me orig
Xhaka dhe Shaqiri bëjnë shqiponjën, ja çfarë shkruajnë mediat zvicerjane Zvicra ka arritur të mposhtë Serbinë në një ndeshje të zjarrtë në Rusi. Ishin dyshja shqiptare Granit Xhaka e Xherda
Dedikimi i Xhakës acaron keq mediat serbe: Cfarë shkruajnë (FOTO LAJM) Mediat dhe futbolldashësit serb nuk po e përtypin dot humbjen e shkaktuar sonte nga shqiptarët duke vijuar me akuza të f
PROVOKACIA! Tërbohen mediat serbe, të reagojë FIFA (FOTO LAJM) Mediat serbe kanë reaguar menjëherë ndaj festimit me simbolin e shqiponjës nga dy lojtarët me origjinë shqiptare të Zvic
PROVOKACIJA/ Shqiponja e Shaqirit dhe Xhakës tërbon serbët, i kërkojnë FIFA-s të marrë masa Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri ishin protagonistë në fitoren e sotme ndaj Serbisë me 2 golat e realizuar. Gjatë fe
‘Hakmarrja e Kosovës’, çmenden mediat italiane (FOTO LAJM) ‘Hakmarrja e Kosovës’. Kështu e kanë quajtur mediat italiane fitoren e Zvicrës ndaj Serbisë. Golat e shënuar nga G
Mediat serbe e pyesin për Shaqirin, trajneri i Zvicrës jep përgjigjen epike Trajneri i Zvicres Vladimir Petkoviç ka mbajtur një konferencë të rregullt sot përpara ndeshjes me Serbinë. I pyetur
Mediat zbulojnë formacionin e Anglisë kundër Panamasë (FOTO LAJM) Duket se mediat janë shumë të angazhuara për të gjetur hapësira nga trajnerët për të zbuluar formacionin e mundshme ndaj
Gjermania: Gënjeshtër, nuk kërkojmë zëvendësimin e Mogherinit Ambasadori gjerman në Serbi, Axel Ditman i ka pvrgenjështrua mediat serbe se Gjermania kërkon zëvendësimin e Federika Mo
Drejt mbylljes marrëveshja Shqipëri-Greqi, asgjë gjurmë nga çështja çame Mediat greke e kanë konsideruar të mbyllur marrëveshjen Shqipëri Greqi. Sipas tyre ministrat e jashtëm të Greqisë e
Mediat zviceriane "ndezin" pragndeshjen Zvicër-Serbi Ndeshja midis Zvicrës dhe Serbisë pritet të luhet ditën e nesërme por mediat zviceriane kanë vendosur të mos presin më p
Mediat gjermane me kritika të ashpra për ndeshjen me Meksikën Marsel Rif është një komentator i njohur në Gjermani. 68- vjeçari ka bërë një analizë të shkurtër për gazetën gjermane “
Kallashi nuk ka më nevojë për Kobrën, bën bujë në mediat evropiane Donjeta Kosumi, e njohur në Kosovë si Kallashi, ka nisur të dalë edhe në gazeta ndërkombëtare. Kallashi gëzon një famë t
Noka s'i ndahet Veliajt, i prish dhe konferencën për mediat Pas shumë debatesh dhe përplasjesh, kryebashkiaku Erion Veliaj iku nga mbledhja e Edukimit. Pas daljes nga mbledhje, bre
Emigrantët dhe papunësia,Conte takohet me Merkel në Berlin Kryeministri italian, Giuseppe Conte, vijon turin e tij të punës në Europë. Pas takimit me Presidentin francez Macron
Mediat serbe zbardhin 24 shtetet që do të kenë presion për Kosovën Media nga Beogradi srpski telegraf shkruan se në Prishtinë është pajisur me dokumentin në të cilin gjendet regjistri me
Mediat brziliane sulmojnë ashpër Neymar-in Brazili mbrëmjen e djeshme nuk arriti të marrë më shumë se një barazim 1-1 kundër Zvicrës. Brazili kaloi në avantazh
Mediat zvicerjane sulmojnë Granit Xhakën për një arsye krejtësisht qesharake Mesfushori me origjinë shqiptare, Granit Xhaka i ka surprizuar të gjithë në fillimin e ndeshjes, pasi është parë duke kë