126 rezultate për

medias

Rakipi: S’ma lejon etika ta them qė Edi Rama ėshtė Kryeministri mė budalla nga 1912 Mediat sot janė vėnė pėrballė Kryeministrit dhe Qeverisė pėr ashpėrsimin e toneve tė shefit tė Qeverisė, i cili pėrkrah
Maqedoni, partitė dakord pėr reformimin e medias Nė takimin e sė hėnės, grupet e punės tė partive politike nė Maqedoni kanė arritur njė marrėveshje pėr reformat qė duhet
Skandal! Asnjė gazetar shqiptar nga Maqedonia nė konferencėn pėr lirinė e medias Asnjė gazetar nga mediat shqiptare nė Maqedoni nuk po merr pjesė nė "Speak Up", Konferencėn e organizuar nga Komisioni E
Sulmet ndaj medias, gazetarė botėrorė kritikojnė Erdoganin Njė ndėr gazetat mė tė njohura nė SHBA dhe nė botė, "New York Times", kritikon ashpėr cėnimin e lirisė sė medias nė Turq
Opozita kėrkon sqarime pėr mbylljen e "Agon Channel" nga qeveria Deputetėt e PD nė Komisionin pėr Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik denoncojnė dhunėn e qeverisė ndaj lirisė sė med
Sonila Meēo e zhgėnjyer nga kolegėt e medias Gazetarja Sonila Meēo, nė postimin e radhės nė Facebook ka marrė hak kundrejt tė gjithė atyre personave qė interpretojnė
Ndahen pronarėt e A1 Report, plas sherri nė televizion Pas ndarjes sė pronarėve tė A1 Report, Koco Kokėdhima dhe Carlo Bolino, duket se kanė nisur edhe problemet e para pėr te
"Agon Channel", PD: Sulm i Ramės mbi lirinė e medias Sipas Partisė Demokratike, kryeministri Edi Rama ka dhėnė urdhėr pėr kontroll tė imtėsishėm nė kufi tė ēdo gazetari apo
Ēmenduria e medias maqedonase: Shqiptarėt provokuan duke festuar golin Mediat maqedonase nuk duan t'ia dinė pėr dhunėn e tifozėve tė Vardarit ndaj shqiptarėve tė pafajshėm. Jo vetėm qė nuk e
HRW: Liria e medias nė Ballkanin Perėndimor, nėn sulm (VIDEO) "Gazetarėt nė Ballkanin Perėndimor janė tė detyruar tė punojnė nė njė mjedis armiqėsor, qė ndikon nė mėnyrė tė drejtpėrd
Elvis Roshi "hakmerret" ndaj BIRN: Pėrgėnjeshtro lajmin ose 100 mijė euro dėmshpėrblim Jo pak herė janė hedhur akuza pėr kandidatėt me tė shkuar kriminale, tė cilėt janė garues pėr zgjedhjet e 21 qershorit.
Liria e medias nė rreth tė kuq nga Ambasada Amerikane Nėpėrmjet njė postimi nė rrjetin social Twitter, Ambasada Amerikane ka reaguar nė lidhje me shtypin e lirė, duke pėrcjel
Berisha: Liria e medias nė Shqipėri, nė rrezik Ish-kryeministri Sali Berisha, pėrmes njė statusi nė Facebook ka uruar tė gjithė punonjėsit dhe pronarėt e mediave pėr D
VV: Liria e medias ėshtė njė gur themeli pėr shoqėrinė demokratike Lėvizja Vetėvendosje nė Ditėn Botėrore tė Lirisė sė Shtypit shpreh mbėshtetje pėr tė gjithė gazetarėt, redaktorėt dhe pu
Mustafa: Qeveria do t'i pėrkrahė gazetarėt, pėr tė qenė tė lirė e tė pavarur Nė ditėn Botėrore tė Lirisė sė Shtypit kryeministri i Kosovės, ka thėnė se tė gjithė ne duhet tė reflektojmė mbi rėndėsi
Liria e medias, Maqedonia e fundit nė Ballkan Ligjet e reja restriktive dhe presionet ndaj gazetarėve kanė kontribuar nė rėnien drastike tė lirisė sė shtypit gjatė vi
Rauning: Prej 2 vitesh partitė pengojnė shndėrrimin e RTSH nė transmetues profesional Kryetari i Prezencės sė OSBE-sė, ambasadori Florian Raunig, foli sot nė tryezėn e rrumbullakėt “Komunikimi dixhital–shfr
Maqedonia e 117-ta nė botė pėr lirinė e mediave Maqedonia radhitet nė vendin e 117 nga 180 vende tė botės sa i pėrket lirisė sė medias, sipas raportit vjetor tė “Report
Pėrkeqėsohet liria e medias nė Kosovė Liria e medias ka pėsuar “rėnie drastike” nė mbarė botėn vitin e kaluar, pjesėrisht pėr shkak tė grupeve ekstremiste si
Shqipėria pėrmirėsim nė lirinė e medias, renditet e 80 nga 180 vende Shqipėria duke se ka shėnuar pėrmirėsim pėrsa i pėrket lirisė sė mediasve. Sipas Indeksit tė Lirisė sė Shtypit nga Repor
 
Serish tensione ne Kuvendin e Kosoves, nderkohe qe deri tani jane arrestuar 3 deputete te Opozites: Fisnik Ismaili, Haxhi Shala dhe Ismail Kurteshi

Serish tensione ne Kuvendin e Kosoves, nderkohe qe deri tani jane arrestuar 3 deputete te Opozites: Fisnik Ismaili, Haxhi Shala dhe Ismail Kurteshi

albeu
albeu