E FUNDIT/ Dështon sërish pretenca për Shullazin dhe ushtarët e tij
999 rezultate për

media

Snajperat shqiptarë në Tokën e Shamit (FOTO LAJM) Një grup snajperistësh shqiptarë i janë bashkuar xhihadistëve që luftojnë në Idlib të Sirisë. Lajmi është publikuar n
Ndahet çifti i famshëm turk, media thonë se ajo e tradhtoi me aktorin shqiptar (FOTO LAJM) Çifti i famshëm turk Demet dhe Seçkin Ozdemir, raportohet se i kanë dhënë fund lidhjes së tyre. Mediat truke raportoj
Panajot Barka denoncon Shqipërinë tek mediat greke (FOTO LAJM) Mediat greke i kanë kushtuar mjaft vëmendje debatit të disa ditëve më parë mes Spartak Ngjelës, historianes Elena Kocaqi
Pak orë para dasmës, Elita dhe Gjiko marrin vendimin e rëndësishëm Elita Rudi dhe Gjiko mbajnë këtë fundjavë dasmën e madhe dhe të shumëpritur që u komentua shumë në media muajt e fundit
Mediat Britanike: “Poshtërim” dhe “katastrofë” “Poshtërim” dhe “katastrofë” janë fjalët që kanë pushtuar faqet e para të shtypit britanik pasi Brukseli refuzoi planin
DETAJET/ Zbulohet arsyeja pse u masakrua për vdekje i riu shqiptar në Amerikë Vazhdojnë hetimet në lidhje me vrasjen e Grei Frashërit, të riut shqiptar të ekzekutuar në New York. Pas arrestimit t
Mediat franceze "kryqëzojnë" Neymar për humbjen PSG ka pësuar humbjen e parë në Champions League kundër Livepool me rezultat 3-2. Për këtë ndeshje duket se mediat f
Rama shpërndan fotot në media: Nuk jam i charterit, po vuaj shumë me "economy class" Pasi bëri bujë me udhëtimet e tij luksoze me helikopterë dhe charter gjatë verës, kryeministri Rama ka filluar tashmë nj
I dashuri i kësaj bukurosheje turpëron keq Fellaini (FOTO LAJM) Mesfushori i Manchester United, Marouane Fellaini, shpesh herë jemi mësuar at shikojmë në mediat rozë për shkak se ai de
Mister, aktorja e zhdukur prej qershorit, aludimet e medias do t’ju habisin Aktorja e njohur kineze, Fan Bingbing, është zhdukur pa lënë gjurmë. Ngjarja ka ndodhur në fillim të qershorit. Akto
Aksion si në filma, kapet 2 tonë drogë "made in Albania" në Itali Një tjetër sasi droge nga Shqipëria është kapur në Itali. Mediat italiane shkruajnë se policia italiane ka kapur rre
Myslymi i Lulit i hap luftë medias: Mender gaz..arë! Kritikat dhe fjalori i papërshtatshëm i deputetit të partisë demokratike Myslym Murrizit, kundrejt RENEA-s shkaktoi një
Mediat serbe tërbohen pas shqiponjës së Ramos-it (VIDEO) Spanja shkatërroi Nënkampionët e Botës mbrëmjen e djeshme, me rezultat të thellë 6-0. Autor i njërit prej këtyre gol
Partnerja e Ramos mbyll verën me një foto "hot" (FOTO LAJM) Tashmë vera ka ikur dhe zyrtarisht jemi futur në muajn e parë të vjeshtës. Për këtë partnerja e Sergio Ramos, njëkoh
24 viktima fëmijë, shkon në 99 numri i viktimave në Greqi Mediat greke shkruajnë se numri i viktimave nga zjarri në Mati në Athinë ka shkuar në 99 persona, pasi së fundmi ndërroi
BDI 17 vjet "intriga" me mediat shqipe!? Nga Bexhet Musliju Drejtor i Agjencisë së Lajmeve Zhurnal.mk Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim në Maqedoni
Media evropiane jep alarmin, nxjerr karikaturën e rëndë për shqiptarët (FOTO LAJM) Një nga mediat politike më të njohura në Europë, “Politico”, i ka kushtuar në numrin e saj të radhës, karikaturën kryeso
Gjenden 5 të vdekur brenda në banesë Pesë trupa të pajetë janë gjetur në një shtëpi në periferi të Perthit, në përëndim të Australisë. Mes të vdekurve ka
Zbuloni si u pasqyrua në mediat botërore vizita e Vuçiçit Agjencitë botërore dhe ato rajonale i kushtuan vëmendje të madhe tentimit të pasuksesshëm të presidentit serb Aleksandar
Mediat serbe nxjerrin Vuçiçin fitues, thonë se hyri në zonën e Drenicës pa përfillur Haradinajn Pavarësisht vendimit të Qverisë së Kosovës për t’ia ndaluar hyrjen në Drenicë, presidentit seb, Aleksandër Vulin, mediat