999 rezultate për

mbrojtur

Garda godet qytetarët për të mbrojtur kërpudhën e Ramës Garda e Republikës ka lëshuar sërish gaz lotsjellës ndaj protestuesve, të cilët i ishin afruar kërpudhës së vendosur nga
Shpend Ahmeti dhe Veseli të bashkuar për të mbrojtur kufirin e Kosovës Pas dorëzimit të Platformës, në Kuvendin e Kosovës, për dialogun me Serbinë, ka folur kreu i Kuvendit, Kadri Veseli, i c
Pse nuk duhet ta lini fëmijën tuaj pa motër ose vëlla Marrëdhënia mes vëllezërve dhe motrave i mbron fëmijët nga efektet negative të konflikteve dhe problemeve brenda familje
Ish-mbrojtësi i Chelseat zgjedh mes Messit dhe Ronaldos Ish-mbrojtësi anësor i Arsenalit dhe Chelseat, Ashley Cole, është bërë pjesë e debatit për lojtarin më të mirë në futbol
Lavrov: Do bëjmë gjithçka për të mbrojtur Maduron Zyrtarët rusë kanë akuzuar Shtetet e Bashkuara për trazirat në Venezuelë, duke u zotuar se Moska do të mbështetë preside
Haradinaj qëndron i fortë për të mbrojtur Kosovën, kërkon konferencë me Serbinë Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj po qëndron i fortë në pozicionin e tij për të mos e hequr taksën ndaj Serbisë e
Mjekët thonë se ç'duhet të bëni direkt pas seksit Nëse doni të keni marrëdhëni intime të shëndetshme me partnerin tuaj, duhet të kujdeseni për të pasur një shëndet të shk
5 mënyra fantastike për të mbrojtur celularin tuaj (FOTO LAJM) Në epokën e rrjeteve sociale dhe internetit siguria kibernetike duhet të jetë shqetësimi i parë për këdo që dëshiron që
Nuk ngopen, duan ende para nga xhepat e qytetarëve për t'u mbrojtur kundër Speciales Driton Lajqi, shef i Zyrës për Mbrojtjen Juridike për të Akuzuarit Potencialë nga Gjykata Speciale, ka thënë se tashmë ë
Bolton shkon në Ankara për të mbrojtur kurdët prej Erdoganit John Bolton, këshilltari i presidentit amerikan për sigurinë ndodhet në Turqi për vizitë. Nga njëra anë ai do të qetësoj
Punoni gjatë para kompjuterit? Ushqimet që duhet të hani për të mbrojtur sytë Shkenca thotë se ata që punojnë në kompjuter kanë nevojë për vitaminë A. Sytë harxhojnë shumë rodopsinë, pigment foto
Edhe Ndoka hidhet për të mbrojtur studentët, Ramën e quan Ottoman Kreu i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka, e ka cilësuar arrogante dhe të prapambetur sjelljen e kryeministrit Edi Rama n
La në burg Shullazin, dëshmitari kërcënon Ervis Martinajn Ervis Martinaj mbeti i plagosur në qafë pas konfliktit në Ish-Bllok dhe tashmë dy muaj më pas, gjykata e Apelit ka vendo
Lista Serbe ankohet te Hahni për të mbrojtur Serbinë Përfaqësuesit e Listës Srpska ka një kohë që po qëndrojnë në zyrën e Kuvendit të Kosovës, në pritje të takimit me Komisi
Ylli Rakipi Rrëfen: Si publikova një "Fake News" në 2002 për të mbrojtur Ramën (VIDEO) Një betejë e ashpër ka nisur mes kryeministrit Edi Rama dhe gazetarit Ylli Rakipi. Mbrëmjen e sotme moderatori i “Të
Nuk foli askush, por shikoni si u masakruan këta të mitur duke mbrojtur shtëpinë (FOTO LAJM) Kryeministri Rama u qëllua dje me këpucë teksa ndodhej në Spitalin e Traumës për të vizituar efektivët e policisë që u p
Lufta botërore është afër, Macron kërkon ushtri evropiane për t'u mbrojtur nga SHBA Presidenti i Francës Emmanuel Macron ka bërë thirrje të martën për krijimin e një ushtrie të vërtetë evropiane, për të m
"Rama de facto ministër i Brendshëm" Partia Demokratike thotë se këmbëngulja e Edi Ramës për emërimin e Sandër Lleshit në drejtimin e Ministrisë së Brendshm
Ushtria amerikane në alarm, hidhet në sulm për tu mbrojtur nga refugjatët Shtetet e Bashkuara të Amerikës po i dërgojnë mbi pesë mijë trupa përgjatë kufirit me Meksikën. Forcat ushtarake shte
Kjo është taktika e të dyshuarit në grupin e Shijakut për tu mbrojtur në gjykatë Grupi që dyshohet se është kriminal dhe tepër i rrezikshëm nga prokuroria ka nisur të mbrojë veten duke bërë politikë.