999 rezultate për

mbrojtjes

NATO i përgjigjet Trumpit, rritje buxheti deri në vitin 2024 Nga Mynihu, në konferencën e 53-të të Sigurisë, përballë 47 ministrave të Jashtëm, përfshirë ministrin e Jashtëm rus Lav
Mattis, kundër bashkëpunimit ushtarak me Rusinë Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Jim Mattis përjashtoi mundësinë e çdo bashkëpunimi ushtarak mes Shteteve të Bashkuara dh
LSDM kërkon informacione për takimet e Jolevskit në SHBA Zëdhënësi i LSDM-së, Petre Shilegov, me anë të një deklarate për shtyp, ka thënë se është e palejueshme që pas takimeve
Sekretari Mattis qetëson evropianët: NATO është themeli i SHBA-ve Sekretari Amerikan i Mbrojtjes, James Mattis ka vlerësuar sot se vendet anëtare të NATO-s duhet të rrisin kontributet e
Kodheli: NATO t'i "tregojë vendin" Serbisë! Ballkani do paqe, jo kërcënime! “Aleanca Euroatlantike e NATO-s duhet t’i dërgojë mesazhe të qarta Serbisë.” Më këto fjalë, Ministrja e Mbrojtjes e S
Kiço Mustaqi flet hapur: Pse shkova në festë me Petro Koçin Ish-ministri i Mbrojtjes dhe shef i Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë në periudhën e diktaturës, Kiço Mustaqi, ka treg
Qeveria e Serbisë do vendosë linjën ajrore Beograd-Prishtinë Qeveria e Serbisë po punon për normalizimin e fluturimeve të aviacionit civil mbi Kosovë, përfshirë dhe rivendosjen e fl
Gazeta gjermane: Mavraj, shefi i mbrojtjes së Hamburgut Gazeta e njohur e qytetit të Hamburgut,”Elmshorner Nachrichten”, i ka kushtuar një artikull mbrojtësit të Kombëtares, Më
Putini nis përgatitjet për luftë? Urdhëron papritmas testimin e Forcave Ajrore (FOTO & VIDEO) Presidenti i Rusisë Vladimir Putin ka urdhëruar menjëherë testimin e Forcave Ajrore ruse pëe rritjen e gatishmërisë luft
Ish ushtaraku: Ja si do vritet Putini dhe lideri kinez Kongresi amerikan raportohet se ka urdhëruar agjencitë e inteligjencës për të zbuluar shanset e "mbijetesës" së liderëve
Dështon ballafaqimi i Shullazit me biznesmenin Beqaj, avokatët e mbrojtjes heqin dorë nga çështja Avokatët e Emiljano Shullazit kanë dhënë sot dorëheqje nga mbrojta, duke refuzuar kështu çështjen në fjalë. Duke marrë s
SERBIA NË ALARM / "Trump kërkon formimin e Ushtrisë së Kosovës" (FOTO LAJM) Mediet serbe kanë shkruar sot mbi raportin e Sekretarit amerikan të Mbrojtjes, Jamess Mattis, i cili ka kërkuar formimi
Rregullat e reja, ja si do të merret tani ndihma ekonomike nga familjet Hyn në fuqi vendimi i qeverisë i cili përcakton kriteret e reja dhe masën e ndihmën ekonomike. Sipas vendimit të qeveris
Rusia do të ndërtojë 100 komplekse ushtarake në Arktik Ministria ruse e Mbrojtjes ka deklaruar këtë të mërkurë se ka në plan të ndërtojë mbi 100 komplekse ushtarake në Arktik
Japonia në panik: "Bombarduesit rus janë afër nesh" (FOTO LAJM) Japonia ka aktivizuar aeroplanët luftarak pasi ka zbuluar tre aeroplanë të ushtrisë ruse të llojit "TU-95 Bear", që i ja
Ish-ministri i Mbrojtjes për shkëmbimin e territorëve: Qosja ka të drejtë, duhet parë si një mundësi Ish-ministri i Mbrojtjes, Sabit Brokaj, mbështet tezën e akademikut Rexhep Qosja për shkëmbimet e territoreve me Serbinë
Deputeti i PS-së shpërthen ndaj Greqisë: O shtet racist, kujdes me shqiptarët! Pas deklaratës të ministrit grek të Mbrojtjes për tu dënuar ushtarët shqiptarë të cilët bënë simbolin shqiptar me duar k
Fotoja e ushtarëve që “çmendi” Greqinë, ministri i Mbrojtjes: Kush nuk ndihet grek, të ikë Pas fotos të ushtarëve shqiptarë me shqiponjë nw kampin e ushtarëve në Greqi ka reaguar ministri grek i Mbrojtjes. Në
Merkel: Evropa s'e ka të garantuar mbështetjen e Amerikës së Trumpit Kancelarja gjermane Angela Merkel bëri thirrje për një bashkëpunim më të ngushtë në fushën e Sigurisë dhe të Mbrojtjes m
Çfarë po ndodh në Rusi? Moska rrethohet me raketa (FOTO LAJM) Ministria ruse e Mbrojtjes ka njoftuar se për të forcuar mbrojtjen ajrore të Moskës përreth kryeqytetit kanë vendosur si
 
Përtej tensionit politik që shkaktoi, shkarkimi i djeshëm i Ylli Manjanit nga posti i ministrit të Drejtësisë është shoqëruar me humor në rrjetet sociale.

Përtej tensionit politik që shkaktoi, shkarkimi i djeshëm i Ylli Manjanit nga posti i ministrit të Drejtësisë është shoqëruar me humor në rrjetet sociale.