999 rezultate për

mbrojtjen

Gatusso "piketon" 2 emra për mbrojtjen e Napolit Gennaro Gattuso po mendon të përforcojë Napolin në merkaton e janarit. Reparti më problematik për napoletanët është m
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit: Nuk na pritën në Bashkinë e Tiranës, diçka fshihet Juristi i Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit Dorian Matlija, tha se nuk dihet kur mund të japin informacion në lidhje me
Spiropali ka dy standarde për "mbrojtjen e identitetit të viktimave" Shkelja e privatësisë ishte një nga argumentat e përdorur nga maxhoranca për të mbrojtur paketën antishpifje në Kuvend.
"Vjen natën e shqyen banderolat", Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit denoncon Leart Vasilin Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit me anë të një statusi në “Facebook” ka reguar kundër pretendimeve të Laert Vasilit se ë
"Ti do më q** motrën mua", plas sherri mes Laert Vasilit dhe aktorëve për mbrojtjen e Teatrit (VIDEO) Aktori Laert Vasili ka publikuar në llogarinë e tij në "Facebook", një video ku dëgjohet se po konfliktohet me regjisori
Shpesh e injorojmë, kjo është bima numër 1 për mbrojtjen e mëlçisë Thistle, ose në shqip gjembaç është një bimë e klasit të parë që mbron mëlçinë nga toksiciteti kimik. Ajo stimulon fa
Kërkesa për burgosjen e Salianjit, reagon Kryamadhi: Demokracia është në rrezik! Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi ka reaguar pas pretencës së Prokurorisë për të dënuar me b
Publikuan videon e ndihmave, kallëzohen dy përfaqësuesit e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit Ndërkohë që në Shqipëri vazhdon gjendja e vështirë e pas tërmetit që mori 51 jetë, Policia e Shtetit i ka vënë qëllim ve
Qeset zbrazen në Ministrine e Brendshme, ku po shkojnë ndihmat? (VIDEO) Skandali i vjedhjes së ndihmave vazhdon. Sipas pamjeve të publikuara nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, qese me ndihma
Eksperti i SHBA: Duhen përcaktuar prioritetet për mbrojtjen nga tërmetet, zonat me rrezik Profesor Ross Stein, drejtor ekzekutiv i kompanisë Temblor Incorporated, thotë se tërmetet nuk mund të parashikohen por
Denoncon aktori shqiptar: Policia e Shtetit po bllokon ndarjen e ndihmave! "Po hasim në rezistencë absurde të policisë së shtetit që për turp përpiqet të bllokojë ndihmat për qytetarët" Qytet
Në Kosovë nuk respektohen të drejtat e fëmijëve, ata shfrytëzohen për punë Një numër i madh i fëmijëve për shkak të kushteve të rënda ekonomike, e detyrimit familjarë bëjnë punë të rënda. Pavarës
Mbronte "mushkuritë e botës", prerësit ilegalë i marrin jetën të riut Një djalë i ri, banor indogjen i rajonit të Amazonës, i cili angazhohej për t’i mbrojtur pyjet nga prerja ilegale, është
Fantastike, skuadra me dy qendërmbrojtësit shqiptarë ka mbrojtjen më të mirë në Serie A Verona ka bërë një mbrojtje jashtëzakonisht të fortë këtë sezon. Dyshja shqiptare, Amir Rrahmani dhe Marash Kumbulla
Shtatë ton perime plot helme nga Shqipëria sekuestrohen në Greqi Autoritete portuale kanë sekuestruar një sasi të perimeve me origjinë nga Shqipëria me një peshë totale prej 6,995 kilog
Laçi shkatërron Vllazninë (VIDEO) Laçi ka shpartalluar Vllazninë me rezultatin 3-0 në shtëpi. U mendua si një ndeshje më e vështirë për djemtë e Armando C
Këto ushqime i luftojnë rrudhat njëlloj si kremrat Kur bëhet fjalë për kujdesin ndaj lëkurës, ne e dimë se një kombinim i kremrave të diellit, kremrave anti-plakje dhe kuj
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit jep alarmin: Nesër Policia rrethon teatrin Aleanca për Mrojtjen e Teatrit, e cila për më shumë se një vit po proteston kundër shembjes së Teatrit Kombëtar, ka dhën
Greqia: Negociatat? Jo pa u plotësuar kushti që kemi vënë "Flasim ndershmërisht me Shqipërinë. Kërkojmë mbrojtjen e të drejtave të pakicës Greke" Në një intervistë për gazetën
Ylli i Milanit shënon një super gol, rindizen shpresat për kuqezinjtë (VIDEO) Pas tre golave te pesuar gjithcka u be e veshtire per Milanin per mos thene e pamundur. Menjehere pas golit te trete