999 rezultate për

mbreti

Putin i dha Mbretit të Arabisë dhuratën e veçantë, por nuk shkoi çdo gjë vaj (FOTO LAJM) Presidenti i Rusisë Putin ka bërë një vizitë në Arabinë Saudite në uadër të një marrëveshjeje tregtare, i dhuroi Mbretit
Incident në momentin kur Putin i bën një dhuratë të veçantë Mbretit Salman (VIDEO) Gjatë vizitës së tij në Arabinë Saudite ku pritet të lidhen një mori marrëveshjes tregtare, Presidenti i Rusisë Putin i
Mbreti Zog - hodhi themelet e shtetit modern shqiptar nga Ekrem Spahiu* Presidenti i Republikës së Shqipërisë, me rastin e 100 vjetorit të shpalljes së Pavarsisë, më 17 në
"Tradhtar i kombit, spiun i serbit", dhunohet busti i ish-Mbretit Zog (FOTO LAJM) Shtatorja e ish-mbretit Zog I pushtohet nga grafitet e shumta. Mëngjesin e sotëm monumenti është mbushur me parrullat të
Kreativiteti i këtyre njerëzve meriton një trofe "mbreti i humorit" (FOTO LAJM) Sensi i humorit ndonjëherë është si "patentë", dhe jo të gjithë e kanë. Por ka nga ata që e kanë këtë patentë dhe din
Deklarata shokuese e trajnerit: Njerëz pranë klubit më kërkonin të mos fitoja trofeun “Ishte një rrufe në qiell të pastër. Nuk e prisja, por jam i sigurt që shkak i divorcit është fakti që fituam Kupën e Mb
Ngjashmëri e frikshme: Disney e ka vjedhur "Mbretin Luan" nga japonezët? (FOTO LAJM) Plot 488 artistë japonezë të filmave të animuar nënshkruan një peticion në vitin 1994, kur “Mbreti Luan” i “Disney-t”, n
"Mbreti i xhunglës", kështu na prezanton Luana me projektin e ri (FOTO LAJM) Luana Vjollca duekt se e ka lënë përkohësisht pezull karierrën e saj si moderator dhe është fokusuar fuqishëm në karierr
Publikohet videoklipi i këngës së “Mbretit Luan”, e gjithë vëmëndja te Beyonce dhe e bija (VIDEO) Vetëm 3 ditë pasi filmi “Lion King” pushtoi të gjitha kinematë, është publikuar në Youtube videoklipi i kolonës zanore t
Ky është "mbreti" i parave false Tashmë nuk është më sekret që shumica e parave që shihni në filma ose video muzikore është e rreme. Por ajo që vërtet
Skënderbeu fiton në CAS? (FOTO LAJM) Gazetari i njohur sportiv, Ervin Baku, me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, shkruan për 12 korrikun, datën
Sot 10 vite nga vdekja e Mbretit të Popit, Michael Jackson Ishte pikërisht data 25 qershor kur Mbreti i Popit, Michael Jackson u nda nga jeta. Jackson do ishte 60-vjeç nëse do
Hiri i mbretit të pop-it, Michael Jackson prehet në këtë vend Hiri i Michael Jackson do të mbyllet në disa bizhuteri në pronësi të tre fëmijëve të mbretit të pop-it. Zbulimi i pazak
Tashmë është mbreti i ri i boksit, Ruiz ka një mesazh për nënën e tij (VIDEO) Boksieri meksikan Andy Ruiz Jr është "mbreti" i ri i boksit në peshën e rëndë, duke bërë atë që asnjë patriot i tij nuk
Mbreti Saudit: Irani po cënon sigurinë botërore Mbreti i Arabisë Saudite, Salman bin Abdulaziz, ka thënë se sulmet ndaj burimeve të naftës muajin e kaluar janë kërcënim
Barcelona dështon edhe në Kupën e Mbretit, Valencia ngre lart trofeun (VIDEO) Valencia ka arritur ta fitojë titullin e Kupës së Mbretit, pasi e mposhti Barcelonën me rezultat 2:1 në finalen që u zhv
Barcelona-Valencia, finalja e Kupës së Mbretit: Formacionet zyrtare Sezoni 2018/19 i Kupës së Mbretit përfundon sonte me finalen e madhe mes Barcelonës dhe Valencias, në stadiumin "Benito
Zyrtare/ Barcelona pa Ter Stegen në finale të Kupës së Mbretit Portieri i Barcelonës, Marc-Andre ter Stegen do të mungojë në finale të Kupës së Mbretit kundër Valencias, për shkak të
"Gjithmonë e kam ditur, ti je mbreti i 7 mbretërive" (FOTO LAJM) Në vrazhdën e serive të serialit të famshëm "Game of Thrones" janë përfshirë të gjithë të pasionuarit pas filmave, teksa
Barcelona merr vendimin për të ardhmen e Valverdes Pavarësisht zhgënjimit prej eliminimit nga Liga e Kampionëve, Barcelona ka vendosur të konfirmojë trajnerin Ernesto Valv