999 rezultate për

mbetet

Njihuni me kompeticionin e ri që krijoi UEFA, starton në sezonin 2021/2022, Kosova mbetet me 3 skuadra Prej sezonit të ardhshëm 2021/2022 do të zhvillohen tri gara kontinentale për skuadrat e futbollit. Pas më shumë se
Nëse Kushtetuesja vendos në favor të VV, shkuarja apo jo në zgjedhje mbetet në dorën e Vjosa Osmanit Gjykata Kushtetuese e Kosovës nesër pritet që të mbajë një seancë publike (online) për trajtimin e kërkesës së Lëvizjes
Mbetët pa fjalë nga Atdheu, por akoma nuk keni parë vëllanë e tij (FOTO LAJM) Pak ditë më parë një konkurrent i ri iu bashkua emisionit "Përputhen". Ai quhet Atdhe, një djalë nga Kosova që ka jetuar
CHAMPIONS/ Këto janë përballjet e ditës së sotme, kryesor mbetet super dueli Inter - Real Sonte (e mërkurë) do zhvillohen tetë ndeshje tejet interesante në kuadër të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve. D
Temperaturat ulen, por dita mbetet me diell: Njihuni me parashikimin e motit për sot Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot me diell në të gjithë territ
"Lajthit" Manchester City, përgatit kontratë 10-vjeçare për Lionel Messin Manchester City është duke përgatitur një ofertë të ‘çmendur’ për yllin e Barcelonës, Lionel Messi. E ardhmja e argje
Dëbora e parë, Dardha nën "magji të bardhë" Mbrëmjen e djeshme në fshatin Dardhë të Korçës ka rënë dëbora e parë. Reshjet e para të bores u shënuan mbrëmjen e së
Bie numri ditor i infeksioneve të reja në Gjermani, por sërish mbetet i lartë Instituti Robert Koch ka regjistruar 17 561 infektime të reja me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në Gjermani, deri në
Pushohen akuzat ndaj të dyshuarve për vrasjen e Jurgen Kurtit, kush është i vetmi që mbetet në burg Prokuroria e Tiranës ka vendosur që të pushojë akuzën për Alesio Berberin dhe Olsi Qalliaj, dy të dyshuarit e vrasjes së
Publikon foton duke ushqyer me gji të birin, por çfarë i mori vëmendjen Olta Gixharit (FOTO LAJM) Aktorja e njohur, Olta Gixhari, u bë nënë për herë të parë më 22 gusht nënë për herë të parë. Ajo ka sjellë në jetë djal
Argjentina fiton në kualifikueset për Botërorin 2022, Messi mbetet "thatë" Argjentina e ka mposhtur 2:0 Perunë, duke e vazhduar formën e mirë në kualifikimet e Kupës së Botës 2022 dhe duke vijuar
Filipçe: Transmetueshmëria e virusit është ulur, presioni mbi spitalet mbetet i lartë Analiza e Ministrisë së Shëndetësisë tregon se transmetueshmëria e koronavirusit në Maqedoninë e Veriut po zvogëlohet.
Bayerni nuk i ronovon kontratën as Boateng, mbrojtësi mbetet i befasuar Aventura e mbrojtësit Jerome Boateng te Bayerni i Mynihut do të mbyllet në fund të këtij sezoni pas plot 10 vitesh që mb
Rrëzohet apelimi i Napolit, mbetet në fuqi humbja në tavolinë ndaj Juventusit Trupa e Apelit e Federatës Italiane të Futbollit ka rrezuar apelimin e Napolit për humbjen në tavolinë të ndeshjes ndaj
Superliga e Kosovës, Prishtina ndalet në barazim Në ditën e sotme janë zhvilluar tre ndeshje të IPKO Superliga e Kosovës. Bie në sy fitorja në “frymën e fundit” e Drenic
Rrogë pesë herë më të lartë se Dybala, Juventus mendon të shesë Ronaldon në verë Kristiano Ronaldo mbetet futbollisti kryesor i Juventusit, teksa portugezi ka gjetur vazhdimisht rrugën e rrjetës.
La fushën në minutën e 72', Juventusi konfirmon dëmtimin e Ronaldos Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo pësoi lëndim në ndeshjen ndaj Lazios. Portugezi realizoi gol pas vetëm 15 minuta
Klasikja gjermane fitohet nga Bayerni, Dortmund mbetet "thatë" (VIDEO) Bayern Munichu ka arritur të fitojë pikët e plota në transfertë ndaj Borussia Dortmund duke fituar me rezultat të ngusht
Zbulohen objektivat e Barcelonës për merkaton e janarit, Depay mbetet aty Pavarësisht situatës së krijuar pas largimit të presidentit Bartomeu, drejtuesit e rinj të klubit katalanas po punojnë p
Përleshje mes policisë dhe qytetarëve në mes të rrugës, një person mbetet i plagosur (VIDEO) Një person është plagosur me armë zjarri në mesditën e së martës në rrugën e Pejës në Fushë Kosovë, dhe plagosja erdhi p