999 rezultate për

mbajeni

Gusha e varur: Disa ushtrime në shtëpi për ta trajtuar Nuk ka ndonjë provë shkencore që ushtrimet eleminojnë gushën e varur, po ka disa ushtrime që ndihmojnë në forcimin dhe t
Rudina Magjistari thirrje për maskën: Mbajeni, që të shijojmë verën Moderatorja shumë e dashur për publikun, Rudina Magjistari ka dhënë një mesazh sensibilizues. Ajo ka publikuar në llo
Humb jetën një tjetër pacient nga COVID-19 në Kosovë Edhe një i prekur me Covid-19 ka vdekur pasditen e së dielës. Viktima është Q.K nga Komuna e Suharekës, e cila ishte
Luhatje të ndjeshme në temperatura, por çadrën mbajeni me vete Edhe dita e sotme do të jetë me një mot të paqëndrueshëm. Orët e para të ditës së enjte do të jenë me vranësira të shpes
Arsyje e fortë, pse duhet ta mbani të fshehur jetën tuaj private Kjo është një këshillë që çdo person duhet ta marrë gjithnjë për të ruajtur shëndetin mendor: mbajeni jetën tuaj private
Trondit e ëma e 18-vjeçares që përdhunohej nga babai: Vajzën mbajeni se nuk e dua, dua vetëm florinjtë (VIDEO) Trondit sërish nëna e vajzës së dhunuar me veprimet e saj. Telefonon në redaksinë e Fiks Fare duke kërkuar florinjtë e v
Mbajeni të shtypur për disa sekonda këtë pikë në dorë nëse i keni këto probleme shëndetësore Stresi është karakteristikë e pashmangshme e jetës. Askujt nuk i pëlqen dhe çdo njeri, po të mundte, me prekjen e një bu
Këto janë mënyrat më të mira për të ulur temperaturën Nëse jeni bërë prind, me siguri e dini se sa e vështirë mund të jetë për ju, kur fëmija juaj ka temperaturë dhe ethe. Kj
Sekrete për të zgjatur ngjyrën e flokut Mbase keni shpenzuar një shumë të madhe parash ose shumë kohë që të nxirrni ngjyrën përfekte të flokëve tuaj dhe pas kës
Young Boys fitoi titullin, Baseli urim thumbues: Mbajeni me kujdes, se do ta fitojmë ne vitin tjetër (FOTO LAJM) Skuadra zvicerane e Young Boys, festoi në fundjavë fitimin e titullit kampion, teksa mposhti Luzernin me rezultatin 2-1.
Si të kuroheni nga gërhitja në kushte shtëpiake Gërhitja është një nga zakonet më irrituese të gjumit. Jo vetëm që prek cilësinë e gjumit, por mbani zgjuar dhe partneri
Gërhitja, ka dhe kura shtëpiake Gërhitja është një nga zakonet më irrituese të gjumit. Jo vetëm që prek cilësinë e gjumit, por mbani zgjuar dhe partneri
ON&OFF/ Meta në Opinion pak para zgjedhjeve: Mbajeni mend çfarë do të ndodhë (VIDEO) Pak para se të betohej si President i Republikës së Shqipërisë, dikur ish kreu i LSI-së, Ilir Meta ka qenë i ftuar në pr
Mbajeni parfumin në frigorifer, kurrsesi në banjë ose dhomë Nëse parfumin e mbani në banjë, ai mund të prishet. Besoni ose jo, parfumi mund të prishet. Ndryshimi i ngjyrës dh
Vesel Kurtishaj shpërthen ndaj Big Brother: Fitoren që s’ma dhatë mbajeni në ndërgjegjen tuaj Mbrëmja e djeshme ishte nata finale e edicionit të 9 të Big Brother, ku fitues është shpallur çifti Danjel dhe Fotini.
Mbajeni dorën drejt, ngrijeni gishtin tregues dhe shikoni çfarë do ndodh Shikoni duart tuaja. Çfarë shihni? Nëse përgjigja juaj është “vetëm duart e mia”, atëherë pyeteni një refleksolog. At
Mbajeni shtëpinë pastër! Ja arsyet Një studim ka treguar se pastrimi i shtëpisë mund të jetë më i rëndësishëm nga sa mendohet, ai ka një rol jetësor në shë
Ushtrime e duhura për një shpinë të shëndetshme Dhimbja e shpinës është një shqetësimin me të cilin nuk mund të lozë askush po e rëndësishme është që të kujdesemi për e
Ja si të veprojmë për qerpikë të gjatë Grimi është një pjesë e rëndësishme e theksimit të tipareve tona, e ndërsa femrat janë më teper të dhëna për të pasur qe
Galliani këshillon Interin: Mbajeni fort Morattin Numri dy i Milan Adriano Galliani gjen kohë edhe për të këshilluar "kushurinjtë" e Inter në një periudhë kur po përflite