999 rezultate për

mattis

Me largimin e Mattis shtohet fuqia e Trump, Evropa në alarm Reagime të shumta nga Evropa kanë ardhur pas dorëheqjes së Sekretarit të Mbrotjes të Shteteve të Bashkuara të Amerikës,
SHBA dhe Koreja e Jugut ndërpresin stërvitjen më të madhe ushtarake për shkak të Veriut Sekretari amerikan i Mbrojtjes Jim Mattis tha se një stërvitje e përbashkët ushtarake me Korenë e Jugut të quajtur “Foal
Dalin pamjet se sa keq e pritën Sekretarin Amerikan Mattis në Maqedoni (VIDEO) Sekretari amerikan i Mbrojtjes, James Mattis ka mbërritur për një vizitë zyrtare në Shkup. Teksa zyrtari i lartë amerika
Mesazhi i Mattis për maqedonasit: Ky është votimi më i rëndësishëm në histori Sekretari amerikan i Mbrojtjes, James Mattis, i cili arriti sot për vizitë zyrtare në Maqedoni, porositi shtetasit e kët
Maqedonia në qendër të vëmendjes, sot vizitohet nga Mogherini dhe Mitchell Përfaqësuesja e lartë e BE-së për Punë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini dhe ndihmës sekretari shtetëror për çës
Lajme të këqija për Serbinë, SHBA do të armatosë Kroacinë Kroacia dhe Serbia janë në një garë armatimi mes vete. Sa herë që njëra palë blen armatim të ri, pala tjetër tenton t’a
SHBA, Mattis thirrje për kujdes nga Koreja e Veriut Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Jim Mattis, tha sot se sanksionet ndërkombëtare ndaj Koresë së Veriut do të hiqen vetëm
Mattis: Nuk përjashtojmë veprim ushtarak kundër Sirisë Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Jim Mattis, thotë se Shtetet e Bashkuara nuk përjashtojnë një veprim ushtarak kundër Sir
Pijnë gjakun e kobrave dhe ecin në zjarr, stërvitja e "çmendur" ushtarake (VIDEO) Sekretari amerikan i Mbrojtjes Jim Mattis pa trupat indoneziane duke pirë gjak gjarpëri, të ecnin nëpër xhama, të thyejn
SHBA publikon strategjinë e mbrojtjes, Kina e Rusia shqetësim më i madh se terrorizmi Sekretari amerikan i mbrojtjes, James Mattis tha se konkurrenca mes fuqive të mëdha dhe jo terrorizmi, është tani fokusi
Mattis: Një ofensivë kundër kurdëve sirianë do të ishte një gabim Ministri amerikan i Mbrojtjes, Jim Mattis paralajmëroi sot presidentin sirian se fillimi i një ofensive kundër forcave k
Mattis: Ushtria është gati të zbatojë çdo urdhër të presidentit Trump Sekretari amerikan i mbrojtjes James Mattis, në fjalimin e tij vjetor para ushtrisë foli për strategjisë aktuale me Kore
Mattis: Bomba me hidrogjen në Paqësor do të ishte papërgjegjshmëri Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Jim Mattis deklaroi sot se një provë e bombës me hidrogjen nga Koreja e Veriut në oqeani
3000 ushtarë dërgohen nga SHBA-ja në Afganistan Sekretari i Mbrojtjes i SHBA-ve, Jim Mattis thotë se SHBA do të dërgojë 3.000 trupa shtesë në Afganistan, ndërsa taleban
Testi bërthamor, shefi i Pentagonit kërcënon Korenë e Veriut Shefi i Pentagonit, James Mattis thotë se çdo kërcënim për SHBA-në ose aleatët e saj, nga Koreja e Veriut do të përballe
"Rusia dëshiron të ndryshojë kufijtë me dhunë" Ministri amerikan i Mbrojtjes, James Mattis, akuzoi sot në Kiev palën ruse se dëshiron të ndryshojë kufijtë në Evropë.
Mattis: SHBA nuk ka prova se Baghdadi ka vdekur Sekretari i Mbrojtjes i SHBA-së, Jim Mattis, ka thënë se Shtetet e Bashkuara nuk mund të vërtetojnë se lideri i grupit m
Amerikanët, ende pa prova për vrasjen e liderit të ISIS-it Sekretari amerikan i Mbrojtës, Jim Mattis, ka thënë sot se SHBA-të ende nuk kanë prova që mund të vërtetojnë lajmin e vr
Shefi i Pentagonit akuzon Putinin për sjellje të këqija Shefi i Pentagonit, James Mattis, akuzoi presidentin rus, Vladimir Putin, për sjellje të këqija në arenën ndërkombëtare
SHBA dërgojnë 4 mijë trupa në Afganistan Departamenti amerikan i Mbrojtjes pritet të dërgojë 4 mijë trupa shtesë në Afganistan në fillim të javës së ardhshme.