999 rezultate për

matteo

Cosa Nostra vetëm shtypi butonin: Fijet që lidhin vdekjen e Falcones me “Gladio-n” 27 vjet pas vrasjes së gjykatësit Giovanni Falcone, të dhëna të reja kanë dalë në sipërfaqe të cilat vënë në dukje një v
E bleu në janar, Interi e rikthen tek Southampton Cedric Soares nuk do to të blihet nga Interi në fund të sezonit. Është ky lajmi më i fundit që vjen nga e përditshmj
Matteo Salvini i thotë ‘Po’ punësimit të 30 850 emigrantëve Zëvendëskryeministri Matteo Salvini i ka thënë “Po” punësimit të mijëra emigrantëve. Përmes një dekreti, ministri i Bren
Ish-e dashura nxjerr fotografi intime nga shtrati me ministrin italian (FOTO LAJM) Ka marrë fund romanca mes ministrit të Brendshëm italian, Matteo Salvini dhe partneres së tij, gazetares së njohur Elisa
Matteo Salvini "turbullon" Festivalin e Venecias Regjisori i njohur kinematogragik, amerikani Spike Lee, njëkohësisht skenarist producent e fitues i çmimit Oskar për kar
Shqiptari i bën portret Matteo Salvinit, ai i përgjigjet (FOTO LAJM) Artisti shqiptar Leonard Lesaj, i ka bërë një portret Ministrit të Brendshëm të ltalisë, Matteo Salvini. Portreti i pun
Libia ia thotë troç BE-së: Nuk duam kampe refugjatësh Në grindjen për mënyrën e veprimit me refugjatët që duan të hyjnë në Europë, kampet e pritjes në vende të tjera jashtë B
Conte pranon postin e kryeministrit, betohet nesër në orën 16:00 Kryeministri Giuseppe Conte pranoi caktimin dhe paraqiti listën e ministrave në krye të Shtetit. Betimi i qeverisë së re
Mourinho i vihet pas lojtarit të Tottenhamit Mbrojtësi i Tottenham Hotspur, Danny Rose ka përfunduar në radarët e Manchester Unitedit. Sipas Evening Standard, an
Itali, atentati me bombë i merr jetën ish-kandidatit në zgjedhjet e fundit Një politikan italian, Matteo Vinçi, ka ndërruar jetë në Limbadi, Vibo Valentia, si pasojë e plagëve të marra pasi një
Sassuolo shokon Milanin (VIDEO) Sassuol ka befasuar Milani duke kaluar në avantazh në "San Siro". Ai që ka shënuar është Matteo Politano në minutën
United i jep të dy, Martialin dhe Darmianin për brazilianin e Juves Një mardhënie e mirë mund të nisë në merkaton e verës midis dy klubeve United dhe Juventus. Dy gjigantët janë duke n
Klubi i madh evropian i gatshëm të paguajë klauzolën e Hysajt TuttoSort raporton se Hysaj pritet të largohet në verë nga Napoli. Teksa agjenti i tij, Matteo Giuffredi i ka thënë Napo
Itali, PD-ja i mbyll derën Berlusconit dhe 5 Yjeve: Do jemi në opozitë Pas humbjes së thellë në zgjedhjet e 4 marsit e dorëheqjes së liderit të saj Matteo Renzi, Partia Demokratike Italiane k
Matteo Salvini: Historia e suksesit të ekstremit të djathtë të Italisë Kreu i Lega Nord, Matteo Salvini ka thënë se ka një "të drejtë" për të qeverisur Italinë pasi ka fituar 17 përqind të vo
Përse italianët e jugut i dhanë një shuplakë Matteo Renzit (FOTO LAJM) E majta italiane me në krye Matteo Renzin ka humbur ndjeshëm terren në këto zgjedhje, ku vërehet se territorin e saj ku
Juventus informohet nga lojtari se nuk do ta rinovojë kontratën Tuttosport shkruan se Kwadwo Asamoah nuk do ta rinovojë kontratën me Juventuasin, ndërsa Zonja e Vjetër është duke mendu
Agjenti i Matteo Darmian mohon negociatat me klubet italiane Agjenti i Matteo Darmian, insiston se nuk ka asgjë të vërtetë në lidhje me raportimet se klientin e tij e kërkojnë Roma,
Fitoi Champiosin me Chelsea, Di Mateo kërkon një mundësi të re Roberto Di Matteo është gati të rikthehet në stol. Trajneri italian që në vitin 2012 fitoi Champions League me Chelsea,
Napoli në protesta të dhunshme kundër vizitës së Matteo Slavinit (VIDEO) Qyteti i Napolit në Itali është përfshirë në protesta të dhunshme pas vizitës së kryetarit të Lidhjes së Veriut, Matteo