999 rezultate për

master

Kur përpiqesh të bësh master-chefin, këto fotografi të shkrijnë së qeshuri (FOTO LAJM) Të gjithë e dimë se ushqimi është i shenjtë dhe se më të nuk mund të luajmë. Ama shakatë me të ngrënën duhet thënë se
U gjet i vdekur në krah të prostitutës: Çfarë fshihet pas vdekjes së mistershme të Master Chief-it italian Vdekja e shefit të njohur të kuzhinës italiane Andrea Zamparoni në dhomën e një hotel krah një prostitute luksi ka bërë
Habit Gent Cakaj: Jam 28 vjeç, kam 14 vite në politikë dhe tre mastera në tre vite Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj thotë se ka 14 vjet përvojë politike dhe ka nisur angazhimin kur ishte në shkol
Shpend Ahmeti godet taksistët ilegalë, harron që janë me master dhe dalin nga halli Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka vendosur tek në mandatin e dytë të vendos rregull në transportin e Kryeqytetit.
"Rritet tarifa e masterit, studentët i nxjerrin fytyrën Edvinit" Ish-kryeministri Sali Berisha edhe ditën e sotme ka publikuar një denoncim ku thuhet se tarifa e masteri është rritur.
10 degë në Universitetin e Pejës do të mbyllen Universiteti i Pejës “Haxhi Zeka” do të pranojë shumë më pak studentë në vitin e ardhshëm akademik nëse hyn në fuqi vend
I bëri të gjithë merak, del CV-ja e gjeniut Gent Cakaj Ka dalë më në fund CV-ja e zv.ministrit të Jashtëm Gent Cakaj, të cilin Rama e prezantoi si një gjeni që Shqipëria duhet
Publikohet lista, këta janë studentët që përfitojnë tarifat falas dhe me gjysëm çmimi Ndërkohë që studentët vijojnë që të jenë të ngujuar nëpër auditore, Fakulteti i Drjetësisë ka publikuar listën me ermat
Sot hapen konkurset për master në UP Konkursi për pranimin e studentëve të rinj në nivelin master në Universitetin e Prishtinës, do të hapet sot me 21 shtato
Jep dorëheqjen ministrja e Shëndetësisë për një diplomë masteri të dyshimtë Ministrja e Shëndetësisë së qeverisë spanjolle të Pedro Sanchez njoftoi sot në darkë dorëheqjen e saj. Dorëheqja e Ca
Mediat italiane çmenden pas hajdutit shqiptar me master: I bukur dhe me klas Mediat italiane vazhdojnë të shkruajnë rreth hajdutit shqiptar i cili u arrestua pak ditë më parë në Itali. 26-vjeça
Student në master, italianët venë duart në kokë kur kapin "skifterin" shqiptar Policia italiane ka arrestuar një të ri shqiptar, i cili akuzohet për disa vjedhje në Italinë e veriut. 26-vjeçari sh
Tenisti serb mund Federer dhe ngre lart "Masters 1000" (VIDEO) Tenisti serb ka fituar turneun e MAsters të Sinsinatit pasi mposhti në finale të madhin Roger Federer dhe arriti të tri
Aplikimet për master e transferime, zbardhet udhëzimi Ndërkohë që sapo ka nisur gara për t’u pranuar në ciklin e parë të studimeve, Ministria e Arsimit ka publikuar datat e a
Ministria nuk u njeh diplomat, 4 mijë infermierë rikthehen në shkollë dhe u ulet paga Në maj infermierët e diplomuar mes viteve 2002-2006 në Universitetin e Mjekësisë morën një njoftim nga zyra e burimeve n
Flet Alfio i MasterChef: Si do të jetë formati i ri në Klan! Nëpër mediat rozë nuk ka se si t’i shpëtojnë ‘lupës’ edhe ata që janë vetë pjesë e medias. Këtë herë në ‘lupën’ tonë
Diplomohet në moshën 89 vjeçare, kërkon edhe masterin (VIDEO) Ella Washington, 89-vjeçe, nga SHBA-të, është diplomuar në universitetin Liberty të Virginia, por ajo thotë se nuk e ka
“Sa bukur Mario”, grimier i Kim-it vjen në Shqipëri Grimieri i njohur shqiptar, Mario Dedivanovic, do të jetë nesër në Tiranë për të ndarë me të apasionuarit pas grimit sek
Dorëhiqet kryetarja e Madridit, akuzohet për vjedhje dhe falsifikim diplome Vetëm pak javë pas akuzave, Kryetarja e rajonit të Madridit në Spanjë ka dhënë dorëheqjen. Cristina Cifuentes akuzoh
Ish-drejtori me paratë e shtetit ka paguar studimet master SPB-Ohër, ka parashtruar padi penale kundër A.M (56) nga Ohri për shkak të dyshimit se ka kryer vepër penale “keqpërdori