999 rezultate për

mason

FA fajëson Chelsean për mos kontrollimin e lojtarëve të tyre ndaj arbitrit Lee Mason Chelsea është akuzuar nga Shoqata e Futbollit pasi lojtarët dhe trajneri rrethuan arbitrin Lee Mason në përfundim të pje
U dëmtua kundër Chelseat, 26-vjeçari mbyll përfundimisht karrierën (FOTO & VIDEO) Mesfushori i Hull Cityt, Ryan Mason, pësoi një frakturë në kafkë në vitin 2017 kundër Chelseat gjatë një dueli me Gary C
Masonët tregojnë nëse Tito ishte njëri prej tyre Shumë teoricientë kanë shkruar se Josip Broz –Tito ishte anëtar i masonerisë. Madje, disa prej tyre kanë thënë se ai ish
Masoneria dhe “Dora e Fshehur”, sekreti i liderëve që sunduan botën Vërtet rrjedha e historisë është drejtuar nga një grup i vogël njerëzish me interesa të përbashkëta? Pikturat dhe fot
Nga "fundi i botës" tek masonët, simbolet e fshehura në pikturat më të famshme (FOTO LAJM) Arti nuk është vetëm një burim frymëzimi, por gjithashtu një mister i madh. Artistët shpesh shtojnë detaje të vogla
Zbardhen fakte tronditëse, ky shqiptar i njohur ishte mason?! (FOTO LAJM) Kemi dëgjuar shumë hipoteza mbi masonët, por asnjë s’është vërtetuar duke hedhur hije dyshimi mbi çdo person që pretendo
Kush janë masonët e Kosovës? (VIDEO) Në TV Dukagjini flet Neshad Asllani, njëri prej rotarianëve të parë të Kosovës. Ai tregon në detaje se si është e org
SKANDALI / Inxhinieri bërthamor dhe motra përgjuan mbi 18 000 njerëz, pjesë e masonerisë (FOTO LAJM) Policia italiane ka zbuluar një grup që spiunonte policinë, institucione të ndryshme, administratën publike, sipërmarrës
Ja cili është sekreti që femrat të jetojnë më gjatë Një studim ku janë testuar minjtë laboratorikë të cilëve i janë ndërruar vezoret e vjetra me ato tjera mund të largojnë
Faktet më të çuditshme rreth masonëve Fshehtësia e kësaj vëllazërie e quajtur Masonëria ka shkaktuar diskutime të gjera dhe teori të shumta konspiracioni.
Përqafimi i binjakëve ka bërë xhiron e internetit, ja pse Fotografia prekëse es hkrepur në Florida që tregonte përqafimin e binjakëve Hawk dhe Mason Buchmeye, është parë më shumë
Ideja brilante e një pronari të një picerie të vogël por me zemër të madhe Mason Wartman është pronari i një picerie të vogël në Filadelfia të SHBA-ve. Por po ashtu ai është pronari i një zemre t
Ja 19-vjeçari amerikan që i ka shpëtuar 3 sulmeve terroriste (FOTO LAJM) Ky është 19-vjeçari nga SHBA, Mason Wells, konsiderohet njeriu më me fat në botë pasi i mbijetoi për të tretën herë sulm
"Bomba" e Kastriot Myftarajt: Të hetohet vetëvrasja e Ardian Klosit. Ishte një rit masonik Gazetari Kastriot Mystaraj bëri një deklaratë të çuditshme, por edhe të guximshme gjatë emisionit të mbrëmshëm "Zonë e L
Berberi që preku rrjetet sociale (FOTO LAJM) Rrjetet sociale gumëzhijnë nga fotot prekëse të një berberi, i cili me mjaft sportivitet u ul pranë djalit që vuan nga a
Gazeta "Dnevno": Kjo është qendra botërore e masonërisë, e ndërtoi Behgjet Pacolli I njohur më parë si Akmolinsk, Tselinograd dhe Akmola, dhe në fund në vitin 1998 Astana. Ky është kryeqyteti i Kazakista
Arbitri i shtrin në tokë të gjithë (VIDEO) Arbitri Lee Mason i "vjedh" skenën futbollistëve në ndeshjen mes Manchester United dhe Sunderland. Drejtuesi i ndeshjes,
Ish-burri më i shëndoshë në botë humbet 300 kg (FOTO-LAJM) Paul Mason, ish-burri më i shëndoshë në botë brenda tre vitesh ka arritur të humbasë 300 kg nga pesha e tij por ende nuk
Ndërhyrja "killer" e Marin (VIDEO) Chelsea ka humbur dje ndeshjen e javës së 21 të Premier League përballë QPR-së në Stamford Bridge me rezultatin 0-1 duke
Heq dhjamin, tani si t’ia bëj lëkurës së varur? Britaniku Paul Mason, pasi ka humbur shtresat e dhjamit ai po kërkon ndihmë për heqjen e lëkurës së mbetur. Mason arriti