999 rezultate për

maskat

Terror i gjallë në Bulqizë: Maskat me armë në dorë hynë në lokal e zvarrisin 25 vjeçarin Një ngjarje e rëndë ka ndodhur 3 ditë më parë në Bulqizë. Në fshatin Gjoricë, Bulqizë në një lokal të fshatit mësohe
Ecja, maskat e ushqimet e blera: MSH u përgjigjet pyetjeve më delikate mbi COVID-19 Pavarësisht se kanë kaluar mbi 3 muaj nga pandemia e COVID-19, akoma ka pikëpyetje në lidhje me këtë virus i cili ende ë
Shitje rekord, maskat e Kim Kardashian bënë namin në treg (FOTO LAJM) Në pak më pak se 30 minuta, fansat blenë maskat e reja për t'i veshur në gjatë pandemisë në vazhdim. Biznesmenja, 39
Maskat bëhen të detyrueshme në Kosovë, puna do kryhet nga shtëpia Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, pas një rritjeje alarmante të rasteve me Covid 19, ka marrë disa vendime duke det
Nën masa të rrepta: Nga distanca tek maskat, aeroporti i Rinasit rinis punën me kushte të reja (FOTO LAJM) Tirana International Airport (TIA) ka bërë publik protokollin e sigurisë së higjienës në udhëtime me nisjen e udhëtimeve
Spanjë, maskat të detyrueshme deri në fund të pandemisë Vendosja e maskave do mbetet e detyrueshme në Spanjë derisa të përfundojë pandemia me koronavirus, ka thënë ministri i S
OBSH nuk po e ndan "mendjen", këshillon të vihen maskat në publik Organizata Botërore e Shëndetësisë duket se ka ndryshuar mendime në lidhje me përdorimin e masakve në publik. Këtë he
MAQEDONI/ Mbani maskat, policia do të dënojë, nuk do të ketë mëshirë Edhe krahas lehtësimit të masave restriktive, në fuqi mbeten rekomandimet e Qeverisë dhe Ministrisë së Shëndetësisë për
Rikthehen maskat në Elbasan: Vidhet një biznes, policia në gjurmët e një personi Qytetit i Elbasanit është një ndër zonat më problematike në Shqipëri. Vjedhja e radhës me thyerje është rregjistruar
Nuk munguan maskat dhe dorezat, kështu u fal Fiter Bajrami në Durrës (FOTO LAJM) Ky vit i gjeti ndryshe besimtarët myslimanë, të cilët falën namazin e Fiter Bajramit si kurrë më parë. Këto pamje vij
Maskat dhe tymi pushtojnë rrjetin! Periudha e izolimit social, kur shoqëria ndaloi së funksionuari dhe lëvizja e makinave u ndalua, nxorri në pah një të vë
Shitje rekord, maskat e Kim Kardashian bëjnë namin në treg (FOTO LAJM) Në pak më pak se 30 minuta, fansat blenë maskat e reja për t'i veshur në gjatë pandemisë në vazhdim. Biznesmenja, 39
MAQEDONI/ Policia nuk fal më, gjoba për secilin pa maskë (FOTO LAJM) Një fletë pagesë për kundërvajtje e dërguar në redaksinë tonë, dëshmon se policia ka nisur me masat represive për qyteta
Maska e doreza në rrugë, mjeku: Pse i mbani, është e kotë! Mjeku Pipero këshilloi qytetarët që maskat dhe dorezat të mbahen në ambiente publike dhe urban, por jo kur qytetarët eci
Ti nuk do të blesh maskë! “Je në listën e zezë si klient. Ty nuk do të shesim maskë”. Shkak për këtë përgjigje refuzuese të njërës prej së paku 3
Maskat grabisin dyqanin në Përmet Një sasi e konsiderueshme parash është grabitur gjatë natës në dyqanin e një pronari, të identifikuar si Z.J., në Përmet
IKSHP bën thirrjen: Bëni kujdes dhe mbani maskat Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike u ka bërë thirrje qytetarëve që të vazhdojnë të mbajnë distancën fizike dhe ma
Një luftë e vështirë, si janë bërë fytyrat e mjekëve shqiptarë nga maskat (FOTO LAJM) Sot sytë tanë janë te mjekët dhe infermierët, që po luftojnë në vijën e parë të betejës me këtë armik të panjohur dhe sh
Ku duhen mbajtur maskat?Flet mjeku infeksionist Pëllumb Pipero Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero, është racional në rekomandimet e tij për maskat. Ai tha sot se mbajtja e maskave duhe
Maskat mësyjnë në shtëpinë në Tiranë, lidhin familjarët dhe u grabisi gjithçka Tre persona ende të pa identifikuar kanë grabitur një familje në orët e vona të natës së kaluar, në fshatin Qinam të Tir