999 rezultate për

mashtrim

Arrestohet një ish-punonjës i UNHCR për mashtrim Prokuroria Themelore në Gjilan, sot ka ndaluar të dyshuarin A.RR., në kohëzgjatje prej 48 orësh, për shkak të dyshimit s
Vettingu zbuloi mashtrimin e ish-gjyqtarit, merret i pandehur Pranohet kërkesa e prokurkrisë për marrjen të pandehur të ish-gjyqtarit të lartë Admir Thanza. Në formularin e dekri
I akuzuar për mashtrim, gruaja e ish-ministrit tregon takimin me Guru-në (VIDEO) Mbrëmjen e djeshme në Opinion ka qenë e ftuar Rovena Agolli, gruaja e ish-ministrit të Infrastrukturës dhe Energjetikes,
Gjykata jep 10 vjet burg për dentisten mashtruese Gjykata ka dënuar me 10 vite burg stomatologen Olesia Duka, e akuzuar nga prokuroria e Durrësit për veprën penale të “Ma
Skemë mashtrimi 18 milion euro, vendoset masa e sigurisë për 4 persona Gjykata e Tiranës ka marrë vendimin për të lënë në "arrest me burg" 4 perosnat që akuzohen për ngritjen e një skeme ma
Apeli merr vendimin, Milaim Zeka do të hetohet për mashtrim Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Nismës, Milaim Zeka, bashkë me Ilir Krasniqin e Edmond Kërliun, do të gjykoh
Mourinho pranon dënimin me 1 vit burg për mashtrim tatimor Ish-trajneri i Manchester United, Jose Mourinho, ka pranuar dënimin me 1 vite burg që mori në Spanjë për mashtrim tatimo
Arrestohen dy mashtruesit e emigrantëve në Lezhë Policia e Lezhës ka vënë në pranga dy persona, pasi në bashkëpunim me njëri-tjetrin, kundrejt shumës monetare 1.000 euro
EMRAT/ Rimbursuan persona të vdekur dhe emigrantë, policia ndalon dy farmacistët Policia ka njoftuar se ka vënë në pranga dy farmacistë të cilët akuzohen për mashtrim me rimbursimet e ilaçeve. Sipa
Mashtrim mizor, pas gjashtë vitesh mëson çfarë i bëri gruaja Kjo është historia e trishtueshme e një babai i cili pas disa vitesh zbuloi se djali i tij 6-vjeçar nuk ishte në fakt i
Mark Marku ia numëron një më një të zezat dhe nxjerr Ramën nga binarët në Opinion Një debat i ashpër është zhvilluar mbrëmjen e djeshme në Opinion. Si gjithnjë, Kryeministri Rama e ka shkëputur vëmen
Nxjerrin vezë floriri, "cilësia" e pabesueshme e guruve që kanë fiksuar familjen e Gjiknurit (VIDEO) Ka bërë bujë lajmi se bashkëshortja dhe të afërm të ministrit Damian Gjiknuri janë ndjekës të një sekti të çuditshëm ind
Mashtrimi me biletat e udhëtimit, zbulohen 4 kallëzime të reja Katër kallëzime të reja janë bërë në Policinë e Tiranës për shtetasen e ndaluar për “mashtrim” Marina Maze, e cila momen
Ishte mashtrimi i radhës, s'ka viza për Kosovën Premtimi se qytetarët e Kosovës në fund të këtij viti do të mundë të lëvizin pa viza në Zonën Schengen po del të jetë ma
Presidenti Sampdorias nën hetim për mashtrim dhe pastrim parash Një skandal ka ndodhur në Serinë A. Presidenti Sampdorias Massimo Ferrero, akuzohet nga drejtësia italiane për mashtrim
Modriç përfshihet në mashtrim tatimor Telashet nuk kanë fund për Luka Modriç. Agjenti i mesfushorit Luka Modriç, Vladica Lemic ka përfituar plot 4.4 milionë e
Mund ta keni parë në Tiranë, ky është italiani mashtrues i arrestuar dje (FOTO LAJM) Personi që shihni në foto është 47-vjeçari italian Pasquale Scalise, i cili u arrestua pak ditë më parë në Tiranë për ma
Zbulohet mashtrimi, shqiptari merrte pension invaliditeti por punonte si badigard në club Një shqiptar nga Kosova ka arritur të marrë një pension të plotë invalidor në Zürich duke mashtruar autoritetet. Tan
Deputeti del para gjykatës për mashtrim dhe shpëlarje parash deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e partisë Nisma Socialdemokrate, Milaim Zeka pritet të dalë përsëri para gjyqi
Deputeti shqiptar para Gjykatës për mashtrim dhe pastrim parash Milaim Zeka, deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e partisë Nisma Socialdemokrate, nesër pritet që të dalë përsëri